Nové mapy, stojany a cyklostezky na Jihu

Cyklisté ocení nové mapy, stojany a další zprovozněné úseky na území obvodu.

jižní listyPřevzato z aktuálního čísla Jižních listů.

Související články


Komentáře

 1. Cyklista :

  Tak lávka u hradu je před dokončením, sice ještě není otevřena, ale značka „Cyklisto sesedni z kola“ už tam je nainstalována. Proto se ptám, je to normální? Cyklostezka s neustálým slézáním z kola. Nedalo by se to vyřešit např. značkou omezující rychlost třeba na 5 km/h. Popřípadě nějakou tabulkou „Dbejte zvýšené opatrnosti“. Já osobně tento most budu objíždět po silnici, protože si dovedu živě představit městské plácačky, jak budou obden kontrolovat a pokutovat cyklisty, kteří neslezou.
  Cyklostezka z Děhylova do Martinova taky zajímavá, a sice zakončená schody u autobusové zastávky. Neměla by být v Děhylově značka „Stezka pro cyklisty“ doplněna značkou „Slepá ulice“? Když v podstatě nikam nevede.
  Řešením by bylo v úpravě „Zákona o provozu na pozemních komunikacích“, a to buď ve vypuštění věty o tom, že pokud je souběžně se silnicí cyklostezka, je cyklista povinen ji použít, nebo doplnit třeba je povinen ji použít, pokud je to pro něj bezpečné. Protože pokud je stezka pouze na jedné straně, musí cyklista, pokud ji má vlevo, křižovat silnici a ohrožují jej auta v obou směrech, a to už je lepší a bezpečnější jet po silnici.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. robert :

  Cyklista:
  Ale to je jan takový váš vtípek, že ano?

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.