Cyklistické pruhy podél ulice Výškovická

Ulice Výškovická v Ostravě byla upravena. Snížil se počet pruhů pro auta a přibyly cyklistické pruhy.

Úprava dopravního značení proběhla od mimoúrovňového křížení s ulicí Proskovická po točnu MHD na okraji sídliště. Úsek od Proskovické ulice je řešen 2+2 pruhy pro automobily a cyklopruh v každém směru. Stejně jako na ulici 28.října však mohou nákladní automobily (popř. autobusy) vjíždět do pruhu po cyklisty.

Od křížení ulic Výškovická / Předškolní a 29. dubna je pak ulice veden nově v uspořádání 1+1 pruhy pro automobily a cyklopruhy v obou směrech. Po kraji ulice byl chodník pro chodce nahrazen parkovacími stáními pro automobily. Nastal zde pozitivní posun, kdy předimenzovaná silnice nově nabízí i prostor i pro cyklodopravu. Co zde však chybí je řešení křižovatek a vyznačení možností odbočení křižující automobilový a tramvajový provoz.

Související články


Komentáře

 1. Martin Kabuth :

  Jak to ti komunisti dělali,že nebyli stezky a jelo se v pohodě 😀teď sama stezka, Silnice menší, ještě zákon 1,5 metrů..samé zmatky..teď co když cyklista bude chtít odbočit do leva a musí jet podle stezky rovně..😀

  Thumb up 1 Thumb down 26
 2. O. :

  Martin Kabuth: To ma jednoduche vysvetleni, rudy noku. Auta i benzin byli vzhledem k prijmum tak drahe, ze provoz byl v porovnani s dneskem minimalni. Rovnez i cyklistu bylo podstatne min, protoze jizdni kolo byla podpultovka. Mate jeste nejake dalsi mene inteligentni otazky?

  Thumb up 18 Thumb down 3
 3. Tomas :

  O.: Ale noták,doprava byla min.to ano..Ale je třeba se na dívat v čase…Ani hlaska o tom,že auta a benzín vzhledem k příjmům byli tak drahé,že….Taky lidé nemohli na západ,že?Další nesmysl atd…Naopak daleko lépe se žilo z běžného platů…než dnes…kolik vám je člověče?

  Thumb up 1 Thumb down 19
 4. Dr. Kohn :

  Tomas: Zde máte srovnání s přepočtem na současné ceny a platy https://www.zakomunistu.cz/

  Thumb up 9 Thumb down 2
 5. Tomas :

  Dr. Kohn: No nebudu to nějak rozporovat,ale spousta,spousta věcí se mi nezdá .Dle infa co mám(já byl ještě mladej)..se bez problémů…dalo usetrit50-60% z jednoho prům.platu…coz bych se dnes divil (spousta věcí byla v korunových cenach..)..třeba vezmu bydlení SBD-170kc,v tom bytě co žijí)dnes 5900kc(čili v přepočtu bych teď měl platit přes 2000tis…čili jen u toho temet teď 3* drahsi…(bydleni jak se dnes říká,tvoří největší část rodin. rozpočtu)..jediné,kde opravdu snížení oproti Komunismu je Elektronika,ale taky nesrovnatelně méně vydrzi..ale i tak…Ono je to třeba i vzít jestli člověk dnes vydělá,běžných 25cisteho..tak dnes z toho pokud je sám(moc neušetří)

  Thumb up 2 Thumb down 13
 6. O. :

  Tomas: Mam pred duchodem, tu dobu jsem zazil a pamatuji. Treba na to, ze kdyz v nejakem filmu pro pametniky, z obdobi prvni republiky, si treba akteri koupili jizdenky na vlak a jeli do Vidne, to mi prislo jako totalni sci-fi, jako hodne velka nadsazka. Takze tolik k tomu cestovani na Zapad. Ne ze by to neslo vubec, ale pro bezneho cloveka, nekomunistu, to bylo hodne slozite, castokrat nemozne.
  Jinak asi nemuzu rozporovat, ze hloupym a linym lidem se tehdy nezilo hur nez dneska. A jeste kolem sebe nemuseli pozorovat to, ze chytrejsi a pracovitejsi se meli dobre. Takze rozumim te nostalgii rudych noku.
  Jinak doporucuji se podivat na ten odkaz co tady dal Dr. Kohn, nejenom elektronika je ted totiz levnejsi. Ale chapu, ze kdyz je nekdo liny a hloupy, tak ze svych prijmu si to moc neuzije.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 7. Tomas :

  O.: Rodiče,zcela bez problémů jezdili na západ s komunismem to nemělo co dělat,byla třeba devizová doložka+kdybych jel s nemá už mohl být problem(spíš to bylo tak drahé),že ne každý si to mohl dovolit…(takže to vidím,kdo nikde nebyl,tak na to neměl peníze nebo je nechtěl dát..mezi lidmi spousta penez)..Bo kdyby taky jel,když třeba zájezd byl stejně dráhy nebo drahsi než zmíněná Škodovka..takže pro masy to nebylo…Každopádně co vím,že z každého zájezdu co jeli,tam někdo zůstal(prostě lidé utíkali)..Jinak běžně se setkávali na zajezdech s lidma,co byli za komunistů třeba v USA,Jižní Amerika,takže bludy,že se neslo dostat je nesmysl…Jinak uváděl jsem nějaký čistý průměrný plat,pobírající spousta lidí v zemi..(třeba co znám,tak všichni berou v OV více kamarádi atd.)..spíš jsem chtěl ukázat,že v ČR je draho…a s běžným platem tu není na růžích ustláno…Mám i srovnání, mám kamarádku v Belgii,pocházející z Prahy…tak jsme to srovnávali..platy,potraviny,služby,bydleni.raději nechtějte vědět.. (teď jak se nic nedělá s inflaci,tak už to musí být úplný rozdíl)!!!

  Thumb up 2 Thumb down 11
 8. Summerboy :

  Tak panstvo, vrátíme diskusi k cyklistickým pruhům?

  Thumb up 7 Thumb down 0
 9. Dan :

  Dr. Kohn: Toto stvoreni a ekonomicky brouk pytlik zcela ignoruje fakta. Tomu nejake srovnani cen nic nerekne.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 10. O. :

  Summerboy: Jasne, sorry. Nekdy se necham zbytecne unest pokusem o diskuzi s temito frustraty, kteri ke kazdemu tematu cpou zvratky o tom, jak bylo za komaru lip a zapomenu, ze tito jedinci nemaji dano chapat fakta. Sorry. … K tem cyklopruhum, za mne idealni reseni v miste, kde je silnice dostatecne siroka a automobilovy provoz je pomerne maly. Divim se jen, ze cela Vyskovicka uz neni vyresena a doufam, ze posledni usek od Kotvy k vodarne povede po nove samostatne cyklostezce, mista je tam na to dost, a automobilovy provoz uz je v tom useku dost velky na to, aby se tam motali cyklisti s auty spolecne. Jinak zda se mi, ze ty cyklostezky a cyklopruhy pribyvaji ve meste porad hodne pomalu, takto tu vyspelou Evropu za zivota nasi generace nedozeneme.

  Thumb up 8 Thumb down 2
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Tomas: Neskutečné překrucování historie a příspěvek opět tak lehce se smyšleným obsahem, což? .)

  Thumb up 6 Thumb down 3
 12. Tomas :

  Martin [msstavby.cz]: Hele já nejsem nějaký zastánce komunistů,jen jsem k tomu dal svůj koment,nicméně když poslouchám lidí,se kterými se o tom bavím,nikdy nikdo si nestěžoval ve smyslu(s dnešní dobou),to to si nekoupím,protože je to drahé,na to nemam,prostě lidí žili tenkrát,byli větší sociální jistoty,lidí se měli radši,žilo se více pro rodinu,byla ČSN na potraviny(kdy na tu dobu byla kvalita potravin,chuťově úplně někde jinde)už jen,že šli dříve to důchodu(pravděpodobně i díky tomu,dnes pravděpodobně dnes,ještě žijí)Dnes aby se s touto vládou bál,že člověk zdechne v práci
  .vzpomeň si na až ti bude 70jak si řekneš,je za chvíli jdes do důchodu,pokud budeš žít).taky jsem zde uváděl,že úplně nebyl problém cestovat(nebylo to tak jednoduché jak dnes to je pravda)…Mám kamaráda,co vydělává nadstandardně,jen žena na mateřské,dvě děti,hypotéka…díky bohu stihnul zafixovat,řeknu jedem přes léto někam na vikend.on odpoví,za víkend 6-8tis.nemohu dát…a to je nadstandardně placený…!!!…

  Thumb up 3 Thumb down 8
 13. Roman :

  Tomas: Proboha, co vy jste za šílence nebo absolutního blázna?
  „byla ČSN na potraviny(kdy na tu dobu byla kvalita potravin,chuťově úplně někde jinde)“

  Vy si snad myslíte, že dnes nejsou normy na kontrolu potravin? Možná vás to překvapí, ale jsou. A jsou mnohem přísnější.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 14. Tomas :

  Roman:Já nikde netvrdil,že dnes normy nejsou!!!..Já jen tvrdím,že za hrozných komunistů byla norma,která stríkne vyžadovala plnění kvality a jakosti potravin a celkově,byly výrobky,kvalitnější a chuťově nesrovnatelně…oproti dnešku,ne nadarmo vyžadují politici a obcane,stejné kvality potravin jako na západě ..takže v tom případě,je norma nastavena nízko..Treba si pamatuji že v EU chtěli ať naše pomazánkové máslo,se neoznačuje Pomaz.maslem(lidí rvali co nám má EU co navazovat),proč protože naše pom.maslo má cca.42%tuku v sušině,kdežto v zap.evrope od 62%tuku v sušině(ale jak vidíš,naší normu to splňovalo) .Mi stačí rozdíl v potravinách v Polsku,Německu…oproti nám..Bych to zhnul(u nás je prioritní zisk)…hotovo…

  .

  Thumb up 2 Thumb down 10
 15. Dan :

  Tomas: Rad odkazujes na Google. Zkus ho nekdy pouzit.

  https://dennikn.sk/blog/1782915/kvalitne-potraviny-za-socializmu-su-mytus-rezim-problemy-ututlaval/
  https://www.startitup.sk/socialisticke-potraviny-by-boli-dnes-nepredajne-boli-poctivejsie-ale-na-bezpecnost-sa-velmi-nepozeralo/
  https://www.lidovky.cz/byznys/potraviny-jsou-dnes-mnohem-bezpecnejsi-nez-za-komunismu-rika-chemicka-jana-hajslova.A181107_150032_firmy-trhy_pkk
  https://www.epshark.cz/clanek/4857/kvalita-potravin-pred-rokem-1989
  https://www.info.cz/magazin2/jedli-jsme-sunty-rikaji-odbornici-o-potravinach-pred-rokem-1989

  LOL a kdy vytahnes Bozkov, ze to je opravdu rum…

  Kvalita potravin je prisnejsi, to je fakt a legislativa take.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 16. Tomas :

  Dan: Ok..musím Vám dát za pravdu..Až zas půjdu do Makra a budou špekáčky receptura a slozeni z roku 1976,tak jim řeknu,že proč prodavaji recepturu z roku 1976,když teď jsou výrobky úplně někde jinde…než v roce 2023…to jen pro zasmání…Mám kupu práce ..

  Thumb up 0 Thumb down 6
 17. Dr. Kohn :

  Tomas: Protože na špekáček z roku 1976, který ještě předraží, vás naláká a vy budete spokojený. Je to čistě jen o marketingu.
  Vy si opravdu myslíte, že ten špekáček je nějak jiný než ty ostatní na pultu? Pouze vyšší cenou a trochou koření….

  Thumb up 8 Thumb down 0
 18. ghjghj :

  Tomas: „na tu dobu byla kvalita potravin chuťově úplně někde jinde“
  Ano, kvalita potravin tehdy byla neskutečně horší než dnes. Já růžové brýle nenosím. Poprvé jsem se v ČR (tehdy ještě v Československu) usadil v roce 1991. Dodnes si velmi dobře pamatuji, jak nekvalitní byly potraviny ve všech zdejších obchodech, a to tedy bez rozdílu. Nešlo pouze o mizerný výběr, kvalita taky byla naprosto ubohá. Teď je situace nesrovnatelně lepší.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 19. Tomas :

  Dr. Kohn: Já nevím,jaký je rozdíl,špekáčky se snažím nejist,je mi po nic tezko,ale jak jsem psal,bylo v tom i trochu ironie ..v mém komentáři…Každopádně někde v roce 12 jsme opékali a tyto spekacky 1976+ještě jiné .se opékali,všichni řekli,že ty s původní recepturou jsou chuťově jinde,větší podíl masa atd…tak si vyberte…
  Bavmme se raději o stavbách,minulost nezměníme…budoucnost můžeme…
  .

  .

  Thumb up 0 Thumb down 5
 20. Petr :

  Strašné jalové plkání…nechcete se raději vrátit na Výškovickou?

  Thumb up 8 Thumb down 0
 21. jlname :

  Petr:
  Přesně tak.
  Nikoho z vás opravdu nezaráží, že tato jednoduchá úprava (neříkám že dobrá!!), na kterou stačila barva, auto a šest dnů, trvala 20 let?
  Proč se to nemalovalo třeba už v roce 2014??
  Dneska bychom už řešili a kolaudovali další level zlepšení a určitě by se lépe vymyslelo to stání na chodníku a místy katastrofický stav tohoto chodníku.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 22. Dr. Kohn :

  jlname: Proč rok 2014? To byl nějaký speciální rok? Proč ne rok 1995… ?
  Odpověď je jednoduchá…. prostě jsme do toho stavu museli jako společnost dospět.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.