Nová cyklostezka v Ostravě-Hrabůvce

V Ostravě-Hrabůvce vzniká nová cyklostezka. Bude součástí rekonstrukce chodníku mezi ulicí Krestovou o obchodním centrem Venuše.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Znázornění vedení stezky

Související články


Komentáře

 1. Netuším jaké bylo minule :

  Gumokolové se nezastaví před šikanou chodců opravdu nikde. Na co vůbec dělat část jako chodník? Vždyť chodec se může pohodlně projít po straně přes trávu. Je krásné že po padesáti letech opravili chodník, ale je nutné z něj chodcům mechat třetinu?

  Thumb up 14 Thumb down 30
 2. balde :

  může mi někdo znalý vysvětlit co jsou ty rošty viz foto 4?

  Thumb up 5 Thumb down 1
 3. Libor :

  Taky by mě to zajímalo, je to tam na dvou místech. Na fotce 7 je vidět, že ty rošty jsou delší než na fotce čtyři. Chápal bych kdyby tam byly nějaké vstupy třeba do teplovodu, ale nic takového tam není.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 4. VU :

  balde: Rošt v místě kořenů stromů, aby se zbytečně nepoškodily. Podobně je to v Porubě na Matěje Kopeckého.

  Thumb up 11 Thumb down 1
 5. Nuny :

  balde: Je to zrejme kvuli korenum. Doporucuji se projit po M.Kopeckeho v Porube… je to “zazitek”.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 6. Vaclav :

  Nová cyklostezka ale hlavně konečně opravený chodník po tolika letech

  Thumb up 4 Thumb down 2
 7. David :

  zamyslel bych se nad tou šířkou cyklostezky – opravdu je potřeba tak široký pruh – širší než samotný chodník? Kolik chodců x cyklistů se tam denně objeví?
  Třetí fotografie – tam snad chybí přechod? Typické místo kde k něčemu dojde…
  Druhá fotografie – pěkný detail s rozpadlým asfaltem z cca 1979? Ten detail je už finální ala Ostrava Style anebo se s tím něco udělá?

  Thumb up 8 Thumb down 6
 8. Hurikan :

  Jen aby chodci věděli že je to číslo a nechodím protože Český národ je nevychovany.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Malina :

  David: nevím,jestli se vodící pruh pro nevidomé počítá jako součást chodníku, pokud ano,tak je šířka chodníku větší než šířka cyklostezky

  Thumb up 3 Thumb down 1
 10. Rdm :

  David: já bych řekl, že na kole jste „širší“ než při chůzi, takže pro bezpečné míjení dvou kol potřebujete víc místa. Ale to, že tam je cyklostezka ještě neznamená, že po ní nesmíte jít, jen se na ni musíte chovat, jako byste šel po cestě.
  Ad druhá fotka) dál rekonstrukce nepokračuje

  Thumb up 7 Thumb down 4
 11. Vuelta :

  Na sídlišti i v centru města jsou tyhle cyklostezky na (bývalých) chodnících zbytečné. Lepší by byly Fahrradstra3e, společné zóny pro auta a kola s rychlostí 30 km/h. Je zbytečné děsit důchodce na chodníku, po kterém chodí celý svůj život, průjezdem neohleduplných cyklistů, je zbytečné bát se o malé děti, že je porazí nějaký vyšinutý kosmodres s helmou, nebo závodník na okruhu Elektrická koloběžka 1.

  Zastavte se někdy o víkendu, když je hezky, na chvíli na Havlíčkově nábřeží mezi soudem a Dockem a pozorujte tu permanentní kolizi mezi pěšími a cyklisty. Tísní se na úzkém dlážděném chodníku, nevejdou se tam dva dospělí vedle sebe, natož rodina, děti málem na vodítku, aby je někdo nesejmul – a vozovka s ideálním cyklopovrchem je zatím prázdná. Přitom by to byla ideální Fahrradstra3e. Proč to tak nemůže být ?

  Thumb up 33 Thumb down 5
 12. O. :

  Toto je idealni reseni. Je fajn, ze se zbytecne nemicha dohromady automobilova a cyklo doprava, to je pak neprijemne pro obe strany.

  Thumb up 4 Thumb down 24

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.