V Hrabůvce vznikne nová cyklostezka

V Hrabůvce vznikne nová cyklostezka. Bude součásti rekonstrukce chodníku mezi ulicí Krestovou o obchodním centrem Venuše. Městský obvod Ostrava-Jih vypsal zakázku na dodavatele stavebních prací.

Předmětem této veřejné zakázky je vybudování cyklostezky včetně chodníku ve vnitrobloku za domy na ul. Františka Hajdy. V rámci prací dojde k likvidaci starého chodníku z litého asfaltu a podkladního betonu, kdy se následně zbuduje cyklostezka s chodníkem ze zámkové dlažby. Součástí prací je provedení stranové přeložky kabelu CETIN a kabelu veřejného osvětlení ve správě spol. Ostravské komunikace, a.s., dále je součástí prací provedení kácení stromů a výsadba nových stromů vč. 5-ti leté udržitelnosti, v místě stromů blízkých k cyklostezce bude provedeno uložení dlažby na rošt.

Vedení trasy

zdroj: zakazky.ovajih.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  v tomto úseku je tak velký provoz chodců, že nechápu, že zas museli rozdělit už tak úzký chodník na cyklo a chodník, lepší by bylo, kdyby celá šíře byla kombinovaná peší zona s cyklo, jako za dvory Jana Maluchy

  Thumb up 5 Thumb down 0
 2. Hanka :

  Chybí zde lavičky, už řadu let, odpadkový koš je jeden. Lavičky chybí i podél školních zahrad, od Fr. Hajdy k Mjr. Nováka. Často si musím sednout na větrací šachtice, bohužel lavička tu není aní jedna!!! Chodíme tu s pejskem a nohy bolí!

  Thumb up 9 Thumb down 1
 3. jorge :

  Hanka: Myšlenka je dobrá, ale ne v tomhle světě, lavičky by byly permanentně osazeny místními bezďáky.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 4. Rdm :

  Konečně se ten chodník opraví, doufám, že se počítá taky s vyřešením odtoku dešťové vody u hrušky, kde bývá za deště „povodeň“.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Marian Kechlibar :

  Tamtudy chodím na zastávku Poliklinika. Současný chodník je místy v děsivém stavu, kdejaká stavba z doby Incké říše drží pohromadě líp (oni ovšem používali kámen). Ale to, co píšou ostatní, je pravda – chodí tudy plno lidí, včetně hůře pohyblivých, a pro cyklostezku by bylo potřeba ten chodník rozšířit.

  Celý ten poměrně velký blok budov mezi Horní, Dr. Martínka, Místeckou a Prodlouženou, kde žije několik tisíc lidí, nemá žádnou vnitřní MHD, čili každý obyvatel musí chodit pěšky. Což o to, to jistě prospívá zdraví, ale měla by se tomu přizpůsobit infrastruktura.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 6. Dr. Kohn :

  Hanka: Na lavičkách se pořád někdo zdržoval a byl od nich hluk. Proto byly na základě petice místních obyvatel v roce 2006 odstraněny.

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.