Návrh parkování u KD Poklad

U porubského kulturního domu Poklad se chystá podzemní parkování.

Zatímco odborná komise probírá návrhy stavebních firem na dodělání „nekonečné“ rekonstrukce domu kultury (DK) Poklad v Porubě, investiční odbor magistrátu finišuje s řešením budoucího parkování aut návštěvníků opraveného objektu.


„Stání budou patrová, projekt zde využívá terénních zlomů. Nižší patro pod úrovní, vyšší na úrovni okolního terénu,“ uvádí Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora města, v jejíž kompetenci jsou investice, stavby a architektura. Parkovací objekt má podle ní být za každým z obou křídel DK. „Probíhá inženýrská činnost v rámci dokumentace pro územní řízení,“ doplnila s tím, že budovat by se mělo začít v příštím roce.
Porubští zastupitelé už v této souvislosti mají z loňska schváleno kácení v parku u Pokladu. Podle dostupných informací do třiceti stromů (z toho dvaadvacet javorů, dále jasan, lípu, černý bez…). Záměr totiž počítá i s úpravou příjezdových cest.
„Je důležité, aby lidé, kteří v budoucnu budou DK Poklad využívat, měli kde parkovat a neodstavovali v okolí vozidla na úkor obyvatel dané lokality, kde již dnes je velmi značný deficit parkovacích míst. Výstavbu parkovacích objektů vítáme a vnímáme jako nezbytnou,“ vzkazuje Martin Otipka za radnici obvodu.

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Luděk :

  O DK Poklad jsme již dlouho neslyšeli :-)

  Thumb up 4 Thumb down 1
 2. JohnnyKrabák :

  Pod zem!

  Thumb up 4 Thumb down 0
 3. Pavelll :

  A k čemu vlastně parkování? Vždyť je tam již desítky let v docházkové vzdálenosti tramvajová trať! Kvalitní, pohodlné a rychlé spojení s centrem…. pro místní to stejně problém s parkováním nevyřeší, ale je to zase investice.

  Thumb up 2 Thumb down 6
 4. dsffffffgbusdpogb :

  Pavelll: K čemu parkování? Protože tam lidé budou chtít parkovat.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Roman Danel :

  Pod záminkou parkování pokračuje nesmyslné kácení stromů. Ještě by se mohl vrátit guru kácení bývalý primátor Novák a je to dokonalé.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Johnny :

  Roman Danel: Novák naštěstí primátorem nikdy nebyl.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. JSjr. :

  Západní parkovací dům je už od července ve výstavbě, dle cedulky dokončení březen 2022. Staví Ridera.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.