Obnovení prací na KD Poklad

V příštím roce by měla skončit také rekonstrukce Domu kultury Poklad v Ostravě-Porubě, kterou pro město provádí spolu s firmou Stamont rovněž společnost Vítkovice Revmont.
Podle uzavřené smlouvy měly být práce hotovy v létě příštího roku, šedesát týdnu po započetí prací. Kvůli špatnému stavu budovy se ale rekonstrukce mírně protáhne. „Důvodem jsou zásadní statické problémy. Narážíme zde na špatný stav nosných konstrukcí, řada z nich už vlivem času není v takovém stavu, jako kdysi. Coby dodavatelé jsme se společností Stamont Pozemní stavitelství investorovi doporučili zpracování nového statického posudku,“ uvedla k rekonstrukci Pokladu Eva Kijonková.
Ostravský magistrát návrh přijal a prodloužil lhůtu na dokončení oprav přibližně o dva měsíce, tedy na 69 týdnů.

kd poklad

celý článek: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Konečně ten neskutečný bordel po Palyzovi někdo dodělá.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. rasta :

  To bych zas nebyl tak optimistický. Je to podobný vývoj jako u skeletu.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 3. rasta :

  A je hotovo. Pokud se při soutěžení veřejných zákázek bude uplatňovat kritérium nejlevnější-nejúspěšnější, půjdou zakázky a celá stavařina u nás postupně do kopru. Když někdo podstřelí zakázku tohoto rozsahu o víc než padesát mega, tak je to do očí bijící. Zadavatel nemusí upřednostnit vítěze jen podle nabídkové ceny, pokud má pochybnosti o reálnosti této nabídky. V tomto případě úředníci na straně zadavatele měli oči a rozum kde??? Veškeré náklady bych jim nechal uhradit. A ještě bych jim zakázal činnost ve státní správě na doživotí… vše stojí a ještě dlouho stát bude. Vyvodí z toho někdo nějaké důsledky? Porubští si na začátku mnuli ruce, jaký balík ušetřili a přitom mají z ostudy kabát. Teď to hodí na Revmont, že s něma vyběhl. To samé Skelet a X dalších zakázek. Smutná realita veřejných zakázek v ČR…

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.