Hasičská zbrojnice Pustkovec

Aktuální pohled na stavbu nové hasičské zbrojnice a porovnání s tou původní. Původní zbrojnice však má trochu strategičtější umístění.

Související články


Komentáře

 1. Jája :

  „Původní zbrojnice však má trochu strategičtější umístění.“ ? :D
  Ale fakt jenom trochu…. Trošičku…. Nebo vůbec?
  Nová je od původní vzdálená cca do 75 m, takže co je na původní strategičtější?
  S novou se konečně budou cítit jako ve 21. století a budou mít i dostatek místa v garáži a dostatek místa pro výjezd před vraty.
  U té staré, kde mají vrata a hned cestu, to není moc strategické umístění a podle norem už je to takto i nevyhovující a nemůže to tak být:).

  Thumb up 4 Thumb down 2
 2. acdlcia [msstavby.cz] :

  Jája: Výjezd z té staré není na cestu ale na plochu před vraty https://goo.gl/maps/k57AWb8CpND2 a jestli se vám ta cesta na předposlední fotce nezdá úzká tak mi určitě ano.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 3. JohnnyKrabák :

  acdlcia [msstavby.cz]:
  Na té fotce vypadá cesta opravdu úzce, ovšem ve skutečnosti je široká dost, je to hrozně zkreslené, jak fotkou, tak ploty.

  Jinak už se ví, co bude se starou hasičárnou?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Garaznik :

  acdlcia [msstavby.cz]:
  Kdyz se otevrou vrata tak hasicske auto vjizdi primo do cesty, do ktere pomalu ani nevidi.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 5. Jája :

  acdlcia [msstavby.cz]: Ta plocha je do trojúhelníku, takže vrata se pravou stranou otevírají skoro do cesty.
  Podle normy, jestli si to dobře pamatuji, má být před vraty volný prostor 1,5 x délka nejdelšího vozidla, které v garáži parkuje.
  Není to jen prostor pro výjezd, ale i manipulační prostor, pokud mají nižší garáž a hasiči nemůžou dělat všechny práce uvnitř, tak hasiči můžou před vraty něco namontovat nebo upravit na střeše auta. Taky tam venku mají k dispozici napouštěcí hydrant.
  U rekonstrukcí hasiči při schvalování projektu mnohdy přivrou oči nad tou plochou, protože to bývá nereálné a taky pokud to nejsou profesionálové, ale u novostavby se už na to dívají a zvláště pokud na tu hasičárni měli dotaci, tak pečlivě kontrolují, aby byla využita na stavbu, takovou, jaká má podle normy na tyto objekty být.
  U té nové stavby je to sice pouze obslužná komunikace, která končí u haly, ale pokud tam dojely auta na stavbu, tak bude zřejmě stačit :).

  Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.