Třetí zahájení rekonstrukce KD Poklad

V ostravské městské části Poruba začne v pátek rekonstrukce Domu kultury Poklad. Modernizace potrvá 83 týdnů a má přijít na 355 milionů korun. Kulturní dům by se měl otevřít v roce 2021.

Přestavba kulturního domu trvá už několik let a je od počátku problematická. Opravy v minulosti zkomplikovaly nejen spory s jedním z bývalých nájemců prostor v objektu, ale také problémy spojené s požadavky na uhrazení nákladů na takzvané vícepráce, které chtěl někdejší zhotovitel přestavby.

Rekonstruovaný dům byl v roce 2014 zakonzervován a město hledalo nového dodavatele. Zakázku tehdy vyhrálo sdružení firem Stamont – Pozemní Stavitelství a Vítkovice Revmont Engineering, které nabídlo cenu zhruba 180 milionů korun, projekt přitom počítal s náklady kolem 240 milionů. Předloni se ale přestavba opět zastavila, protože vedení města nebylo spokojeno s kvalitou některých prací, vadilo mu i zpoždění stavby či spory kolem cen víceprací. Město tak zakázku muselo vyhlásit znovu a z osmi nabídek vybralo sdružení firem Zlínstav, Geosan Group a Ridera Stavební, které začne budovy opravovat od pátku.

„V září loňského roku jsme vyhlašovali veřejnou zakázku, která se uzavřela minulý týden podpisem smlouvy. V pátek předáme staveniště,“ uvedla Bajgarová. Podle ní chce město veřejnost průběžně informovat o tom, jak stavba postupuje a jsou naplňovány sjednané podmínky. „Myslím si, že je to pod drobnohledem a je potřeba průběžně sledovat ten vývoj tak, abychom se nedostali do podobných situací jako v minulosti,“ uvedla Bajgarová.

zdroj+celý článek: archiweb.cz

Související články


Komentáře

 1. Daniel :

  Možná jsem zbytečně optimistický, ale věřím, že tentokrát to dokončí.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 2. Jakub :

  Vzhledem k tomu, že ty projekty jsou úplněn stejné a plné stejných chyb, tak jsem zvědav jestli se to vůbec někdy dokončí. Ono když přijde 30 doplňujicích dotazu a vyběr dodavatele se prodlouží o půl roku, tak už to něco vypovídá. Naštěstí už do stejné řeky dvakrát nevstoupím. Přeju združení Geosan, Zlínstav a Ridera hodně štěstí.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 3. kaca :

  Mě strašně mrzí, jak se výsledek odklonil od vizualizací :( úplně vymizela původní barva, a je bílý?? Jako u této rekonstrukce asi můžeme být rádi, že bude brzy ukončena, ale jako někoho kdo pochází z blízkosti DK Poklad mě to velmi mrzí.

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.