Rekonstrukce Domu kultury Poklad

Od posledního článku před dvěma měsíci se exteriérové práce výrazně neposunuly.

Související články


Komentáře

 1. rasta :

  že by Revmont? :(

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. Brown :

  Poměrně častý výsledek tendru, kdy byl dodavatel vybrán s tím, že „předložil nejnižší nabídkovou cenu“.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 3. skelet :

  pomník Lumíra Palyzy a jeho pravé ruky Radany Zapletalové

  Thumb up 8 Thumb down 0
 4. Petr :

  Jediné kritérium je cena ….

  Thumb up 1 Thumb down 1
 5. Tomas :

  Proc by se taky posunuly, kdyz to neni soukroma stavba, ze:)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. regi :

  Jak to člověk sleduje, tak dnešní politici by byli schopni zdevastovat i Karlštejn.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. Jiřík :

  Kdyby to tak nechali, tak je to paradoxně v lepším stavu než teď.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 8. skelet :

  a opět nám to stojí
  http://ostrava.idnes.cz/oprava-domu-kultury-poklad-se-protahuje-fd6-/ostrava-zpravy.aspx?c=A170412_2318902_ostrava-zpravy_woj

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Hynek [msstavby.cz] :

  skelet: tohle je fakt fascinujici zalezitost..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Nimrod :

  Tohle je hlavně velký prů*** stávajícího vedení města, už se nemůžou vymlouvat na předchůdce. Jednoznačná odpovědnost je na straně města, které ad 1) nekvalitně připravilo podklady pro zakázku, a když už se začalo znovu stavět tak ad 2) tam mělo naprosto nekompetentní dohled (rozuměj supervizora), na který samo nemělo páky, byť ho platilo (a ne málo). Celé to působí tak, že město nechtělo, aby to stávající firmy dostavěly a tak házelo různými způsoby klacky pod nohy…takže se udělá další soutěž a třeba to konečně vyhraje ten kdo má :-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 11. aggu :

  Nimrod: Stávajícího? Koho přesně máte na mysli pod pojmem město? Kdo je objednatelem, kdo zadal projekt, kdo nechal vysoutěžit stavbu, kdo podepisoval smlouvy? Pod pojmem „město“ si tak můžu představit 3 městské úřady nebo 10 politiků ;)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 12. rasta :

  Úplně stejně se soutěží i projektová dokumentace. Jednoznačně je chyba na straně zadavatele. Jelikož úředníci pověření výběrem se alibisticky uchýlili k nejnižší ceně. Kvalitu a provedení projektu nikdo neposuzoval. Je to pořád dokola. Úřad se vymluví, že vybrat musel nejnižší nabídku, i když to není pravda. Musel by jí někdo posoudit a na to nikdo nemá buňky a odvahu. To samé u výběru zhotovitele. Odhadovaná cena projektu 240 mil. Vítězná nabídka 149 mil. Rozdíl 91 mil.??? Koho soudit? Projektanta, který cenu úmyslně nadhodnotil? Úředníka, který to nezkontroloval a dal tomu zelenou? Vítězného zhotovitele, který má magora rozpočtáře a přivedl firmu do konkurzu??? Případně nezaplatíme subdodavatelům, jak je v dnešní době dost samozřejmé? Je to úkaz, který je v našich končinách poměrně běžný a většině je to jedno. Ale jednou to doběhne všechny a budou sedět doma na zadku…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. Tomas :

  rasta: Nebudou. Budou se nadale smat v nove A8 a nejaky Poklad jim jiz bude ukradeny :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Hynek [msstavby.cz] :

  saga pokracuje…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. moto :

  možní se to letos pohne
  https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/akord-poklad-planuje-kulturu-navzdory-nekoncici-rekonstrukci-20180107.html

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.