Komentáře

 1. Adam (ten hodný) :

  Řeknu vám, ač jsem rád že se v Ostravě staví, tak jako občasný účastník téhle komedie musím konstatovat ….. že tahle rekonstrukce je tak neuvěřitelně hloupá, že musí být zákonitě financována z dotací a pobídek. (a to ne z důvodu účelu stavby. Zemědělské muzeum v Ostravě???)

  Kdyby to investor zboural, a postavil přesnou repliku, tak už stavba dávno stojí, stalo by to méně peněz a základem by nebyly prorezivělé vazníky.

  Ale jinak, ve finále to bude asi pěkné dílo. Držím palce

  Thumb up 10 Thumb down 22
 2. aggu :

  Adam (ten hodný): Zkus se třeba podívat do předválečného výrobního programu Vítkovic. Co myslíš, měly zemědělský program? ;)

  Thumb up 20 Thumb down 3
 3. HÚ 190-12 :

  Někdy v 80 létech minulého století jsem si nechal udělat ve Vítkovicích na údržbě závodu 1 novou hřídel do vyorávače brambor. Tak tím vlastně potvrzuji, že se v minulosti ve VŽ vyráběly díly i pro zemědělství.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 4. Rado :

  Jenže ona tak trošku je Ostrava a region kolem průmyslový, a to velmi výrazně a těžce. Že se zde vyrábělo kdysi něco zemědělského, není argument pro vznik Národního zemědělského muzea. Je to jen dotační šílenost, zemědělský je třeba Olomoucký, Jihomoravský, Jihočeský kraj, to ví i malé dítě. Tam by mělo muzeum své opodstatnění, kde k tomuto odvětví mají lidé i vztah.

  Thumb up 14 Thumb down 14
 5. mJožka :

  Rado: Nebo to vezměte opačně. Proč by se lidé na Olomoucku měli chodit dívat do místního muzea na stroje, když některé z nich a funkční mají ještě jejich sousedé ve stodole :) třeba naopak bude v Ostravě osvěžující se po setkávání se s pozůstatky průmyslové Ostravy na každém kroku zajít podívat na něco z opačného spektra lidské činnosti.
  Spíš je do diskuze, jestli nám do budoucna nebude chybět tramvajová trať, co měla původně dle ÚP v částí areálu vytyčenou územní rezervu (DK174/US).

  Thumb up 19 Thumb down 3
 6. balde :

  Rado: a co myslíš že tu bylo před těmi fabrikami?

  Thumb up 8 Thumb down 3
 7. 109 :

  Tohle vypadá hodně lacině. Plechová bouda na muřích nohách. Snad okolo toho nebude asfalt.

  Thumb up 8 Thumb down 6
 8. adamous :

  109: No, je pravda, ze to oplasteni vypada na prvni pohled hodne lacine, uvidime, jaka bude nakonec finalni podoba.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 9. 109 :

  Adamous: vzhledem k ceně rekonstrukce jsem čekal více. Přijde mi, že muzeum se nestaví na tři roky.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 10. adamous :

  109: Nevim, proc tu nadstavbu nemohli udelat celoprosklenou, chapu, ze by to bylo cenove asi nekde jinde … ale, takhle to zatim vypada jako nejaka levna plechova bouda.

  Thumb up 12 Thumb down 3
 11. Borek :

  Jen k tomu, zda muzeum zemědělské techniky patří do Ostravy. V tom muzeu nebude expozice o zemědělství či živočišné produkce – ta by skutečně patřila spíše na Jižní Moravu, ale expozice průmyslové výroby zemědělské techniky. Nejde tedy o zemědělství, ale techniku pro zemědělství. … Také je třeba rozumět slovům jako „průmyslový“ nebo „průmyslová výroba“ – znamená to produkci ve velkém objemu využívající složité pokrokové technologie (dnes se říká sofistikované). Strojní výroba je jedna z průmyslových výrob. A muzeum o takové technice, její vyspělosti, kvalitě, tradici, výrobě atd. logicky do Vítkovic patří.
  Také jsme tu měli výrobu lodních hřídelí, ale lodě tu nejezdí; významný jaderný program, ale jadernou elektrárnu tu nemáme atd.

  Thumb up 18 Thumb down 2
 12. Borek :

  Ještě můj názor k podobě té stavby. Podle mě je to hezká, čistá, reálná výrobní hala, která si na nic nehraje a vypadá jako hala, ve které se mohlo vyrábět to, co se tam bude vystavovat. Kdyby to bylo muzeum o zemědělství, pak by mohlo být obložené balíky slámy, ale takové muzeum to není. Jsem spokojen.

  Thumb up 8 Thumb down 3
 13. VU :

  Oni zkratili tu delsi budovu i z druhe strany?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. adam (ten hodný) :

  VU: ta jizni budova je asi z celni strany o dva metry zkracena. Na tom miste je momentalne udelany nejaky „sklep“, mozna nejaka jimka, tezko rict. Nezajimal jsem se o ucel.
  Zezadu je to uskocene porad. Pamatuju ze tam snad byl i nejaky prilepek, ale ten je pryc snad deset let.

  PS: ted jsem se mrknul na kontaminaci a nestacil jsem se divit co vsechno tam po valce stalo .. na to jsem prilis mlady :o)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. adam (ten hodný) :

  VU:
  a jinak mate pravdu, ta jizni budova byla pred par lety kvuli nove cesty opravdu zepredu zkracena o podstatny kus

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. Leny :

  Borek: Takže muzeum zemědělství nebo strojírenství?

  Thumb up 1 Thumb down 7
 17. Crazym :

  Leny: Bože, budete mít klid kdyby to bylo muzeum zemědělského strojírenství? :DD

  Thumb up 5 Thumb down 1
 18. Leny :

  Crazym: Proč tolik emocí? Prostě jsem vyjádřil souhlas s těmi, kterým připadá vtipné, že v areálu železáren bude muzeum zemědělství.

  Thumb up 4 Thumb down 7

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.