Národní zemědělské muzeum Ostrava

Fasáda nové i staré části je hotová. Je však trochu škoda že se jí nepodařilo obnovit více do původní cihlové podoby.

Související články


Komentáře

 1. adamous :

  No teda, nemuzu si pomoct, ale vypada to tak nejak ….

  Thumb up 5 Thumb down 11
 2. balde :

  adamous: je to věrné originálu fasádu opravdu jen opravili, dřevo časem chytne patinu, ale ten jeden zadní trakt v s tím plechem tam zůstane?

  Thumb up 16 Thumb down 1
 3. Rado :

  Do města uhlí a ocele zemědělské muzeum nepatří. To je něco jako na jižní Moravě postavit muzeum věnované ocelářství. Nebo je to zase jedna z nových, na dotačních steroidech vzniknuvších, identit města?

  Thumb up 7 Thumb down 38
 4. Mikoláš :

  Rado: Ono v tomhle případě nejde úplně o to, že by si někdo jen tak prvoplánově řekl, na čem tady vyrýžujeme prachy. Ale samozřejmě udržitelnost je taky podstatný aspekt a netvrdím, že i dotační podpora nebyla motivací pro zasazení muzea do DOV. Každopádně, NZM má v depozitáři nevyužité exponáty, které chce zkrátka udat. Upřímně nevidím důvod, proč by v Ostravě nemohlo vzniknout něco jako zemědělské muzeum. Industrializace je fuč a nemusíme se ještě za sto let zajímat jen o uhlí a ocel, stejně tak zde můžou být vystavovány i jiné zajímavé exponáty.

  Thumb up 27 Thumb down 1
 5. balde :

  Rado: kolikrát to tu musím napsat, co myslíš že tady bylo předtím, než se postavili ty továrny??? poušť :D

  Thumb up 20 Thumb down 2
 6. Rado :

  balde: A každý si Ovu spojuje s pšenicí a traktory, že? Místo toho, aby se zde udělalo jedno, a to opravdu pořádné hornické muzeum, kde bude opravdu všechno, je zde naopak jedno, které rapidně upadá a druhé, které jakž takž drží čestný prapor. Prostě dotace křiví prostředí a jednou se budeme divit, až dojde na onu udržitelnost.

  Thumb up 12 Thumb down 20
 7. Leny :

  Rado: Je to tak. Hornické muzeum na Landeku je v křeči. Vystavují se tam v nevyhovujících podmínkách ryby, Harenda prakticky nejede, všude naprosto brutální reklamní smog a to fárání ve sklepě, co tam ještě zůstalo, je tak k ukápnutí slzy. Nemoderní, žádná lektorská činnost atd atd.

  Thumb up 11 Thumb down 12
 8. Crazym :

  Leny: Harenda nejede? A to jsi vzal kde ty agenturo JPP :-)

  Thumb up 6 Thumb down 19
 9. Leny :

  Crazym: V posledních letech často nápis na dveřích: Pokud je zamčeno a svítí-li se uvnitř, volejte todle číslo, příjdeme vás obsloužit. Počet jídel odkazujících na hornictví: 0. Zajeďte si místo těch trapných osobních invektiv do Příbrami, tam uvidíte, jak může skvěle prosperovat hornická harenda.

  Thumb up 30 Thumb down 4
 10. Crazym :

  Leny: Fakt chcete srovnávat turistické cíle 50 km od obrovského zdroje a potenciálu Prahy s takovými atrakcemi v okolí jako jsou Brdy, Karlštejn, Křivoklátsko či Orlík s Ostravou na východě republiky? Tak to potom oslovení Jedna Paní Povídala bych asi nepovažoval za invektivu :-) Mmch ten nápis tam je mnoho let a má své důvody, jenže to ti vysvětlovat je asi zbytečné a já ačkoliv tam chodím roky relativně často jsem ho ještě nikdy nemusel použít a to i přes to, že bych mohl volat přímo majiteli kterého znám více než 30 let. Souhlasil bych, že hornické muzeum je v křeči ale to nemá s Harendou v režii soukromého nájemce který se musí sakra otáčet aby se uživil nic společného a drby o tom, že nejede je jen typický projev agentury JPP a nejhorší je, že chytráci, kteří takové drby šíří vždycky najdou velkou skupinu podobných co jim to věří aniž by se přesvědčili :-) A pokud chceš invektivu tak Čest práci ty všehoznalý hňupe od počítače.

  Thumb up 7 Thumb down 27
 11. tsetse :

  Rado: Jenže se to nedělá „místo“ hornického muzea. Není to volba buď anebo. A papouškovat hovadiny typu „dotace křiví prostředí“ bez sebemenší myšlenky na to, jestli mluvíte o soukromém nebo veřejném sektoru, může jen dutá hlava.

  Thumb up 12 Thumb down 5
 12. Leny :

  Crazym: Musí vám prasknout žilka. Vidíte, já tam vedl loni turistickou skupinu o 50 lidech a protože bylo zamčeno s oním nápisem, utratili jsme vše dole v bistru v bývalé stolárně. Ať se vám daří 😊

  Thumb up 21 Thumb down 6
 13. Crazym :

  Leny: Jj, už se ničemu nedivím, člověk co vede skupinu o kapacitě velkého zájezdového autobusu, nic si nezajistí dopředu a pak tvrdí, že „Harenda prakticky nejede“ pak holt musí improvizovat :DD A je zajímavé, že podnik co jste tak skvěle ekonomicky podpořil balíkem peněz už má mimo sezonu zavřeno a do Harendy si můžete skočit na meníčko třeba hned teď http://harenda-u-barborky.cz/ Tak hodně štěstí v dalším podnikání vy turistický průvodce :DD

  Thumb up 10 Thumb down 23
 14. Fanda :

  Crazym:na to,že jste už stařík tak jste se ještě slušně a spisovně nenaučil mluvit.Asi výchova.

  Thumb up 27 Thumb down 6
 15. riltr :

  ještě by to chtělo trošku doladit bezprostřední okolí stavby, nějaké sadové úpravy, mobiliář atd. ať to chytne pořádný šmrnc

  Thumb up 15 Thumb down 0
 16. Crazym :

  Tak už je tam vše dokončeno a uklizeno okolí. vypadá to, že se něco děje vevnitř ale nejde tam vidět :-(
  https://screenshot.cz/JVJEQ/
  https://screenshot.cz/QGVXQ/
  A nechybí nezbytná cedulka :-) https://screenshot.cz/9SA4J/

  Thumb up 3 Thumb down 2
 17. Svizzera :

  Tak snad k nezbytné cedulce připíší i onen tradiční nápis Pořádek a čistota – zdraví základ života. Nějak mi to prostě sedí k širšímu pojetí a historii areálu.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 18. thvari :

  Svizzera: kurnik, ten nápis byl super, ten mi chybí! :)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 19. Summerboy :

  Crazym: Tak kdyz na to EU dala znacnou cast penez, tak je naprosto v poradku, ze tam ta cedulka je.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 20. Rado :

  Kdyby chtěli v DOV další muzeum, teď už i místně a tematicky příslušné, mohou se zamyslet nad tímto: https://www.euro.cz/blogy/ostrava-a-vojenske-muzeum-melo-byt-uz-davno. Obzvláště v této době, kdy vidíme snazy tuto dějinnou hrůzu bagatelizovat, by to přišlo více než vhod.

  Thumb up 7 Thumb down 8
 21. davidb :

  Rado:
  A Památník v Hrabyni nestačí?
  http://www.szm.cz/rubrika/25/expozicni-arealy/pamatnik-ii-svetove-valky-hrabyne.html

  Thumb up 8 Thumb down 1
 22. skelet :

  davidb: je to památník, ale opravdu ne museum. Museum je třeba v Králíkách :)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 23. Rado :

  davidb: Četl jste ten článek? Myslíte ten v Hrabyni, přes kterou teď skoro nikdo nejezdí? Ten článek měl svou linku, jak si vážíme své historie, a že by zde mělo být muzeum.

  Thumb up 1 Thumb down 6
 24. Martin [msstavby.cz] :

  Rado: „Obzvláště v této době, kdy vidíme snazy tuto dějinnou hrůzu bagatelizovat, by to přišlo více než vhod.“ No povídej, jak se to bagatelizuje? :D

  Thumb up 10 Thumb down 3
 25. Davidb :

  Rado:
  A to kolem muzea vždycky musí být dálnice?

  Thumb up 6 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.