Nové podniky v centru Ostravy

Aktuální přehled nových podniků v centru Ostravy.

English version: https://www.msstavby.cz/new-businesses-in-ostrava-city-centre-11-13-11-2019/

Palouk

Nová restaurace se zajímavým, přírodním designem nahradila sport bar na Vítězné ulici.

FB Palouk

Studio G

V centru města vzniká další kulturní stánek. Studio G, na Chelčického ulici 691/8 bude přinášet jak autorské inscenace, tak i inscenace klasických divadelních textů a pohádky. Bude pořádat i koncerty, přednášky, výstavy a aktivity spjaté s CityChurch Ostrava.

FB Studio G

Ryba do ruky

Již i rybu zakoupíte tzv. „to go“. Na ulici Čs. legií 145/18

FB Ryba do ruky

O kousek dál, na stejné ulici. Italské bistro.

Lesotriko

Nový designový obchod na Českobratrské ulici.

FB Lesotriko

Laky Royal Ostrava

Barbershop, který najdete také v Praze či Bratislavě, otevřel svou pobočku v Ostravě. Náměstí Biskupa Bruna 3.

FB Laky Royal

Článek navazuje na předchozí přehledy viz hashtag #podniky (vždy pod nadpisem), anebo níže související články…

Až na výjimky mapujeme oblast historického centra Ostravy. Pokud víte o dalších podnicích, případně se chystáte nový otevřít, dejte nám vědět přes kontaktní formulář, případně pište do komentářů.

Související články


Komentáře

 1. 109 :

  Ten první je moc hezký.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 2. 109 :

  Na hlaváku nám končí české bistro, protože se majiteli nádraží nelíbí jeho koncepce. Kolik let tam bylo? 30? Tak hlavně že těch plno reklam v hale má nějakou koncepci :(

  Thumb up 4 Thumb down 0
 3. thvari :

  109: souhlasím a taky to naprosto nechápu, chyba je v celé nadražní budově. na nádraží Svinov je taky normálně bufet a klasická nádražka, rozdíl je v tom, že se nádraží opravilo a ty prostory jsou pěkné a reprezentativní. takže ať pozvou architekta, který celou budovu, přednádraží i systém nadchodů a nástupišť navrhne vkusně předělat včetně vnitřních prostor pro všechny nutné služby v nádražní budově (tzn. nádražka, obchody, trafiky, čekárny, toalety). Pak nebude nutnost trestat jeden bufet za „nevyhovující koncepci“, když ta je přitom nevyhovující na naprosto celém nádraží, kde je nelogická každá druhá věc, co tam je.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 4. MN :

  thvari: Rekonstrukce výpravní budovy hlaváku je zatím asi zbožné přání. Budeme rádi, když se dočkáme nástupišť, které byly zařazeny k rekonstrukci ostravského žel. uzlu s plánovaným průběhem (zatím) 2025-2033 (dle interaktivní mapy SŽDC).

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. rom :

  Trochu nechápu, proč se bude za desítky mil. Kč rekonstruovat nádraží Vítkovice. Budova je určitě zajímavá, ale jako nádraží dle mého naprosto zbytečné – ty prachy se měly uplatnit třeba na hlavním. Otázkou samozřejmě je, co by pak bylo s nádražím Vítkovic. (

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. adamous :

  rom: hezke by z toho bylo udelat muzeum, jak se kdysi uvazovalo

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.