Mariánské náměstí – vizualizace

Vizualizace plánované rekonstrukce Mariánského náměstí v Ostravě-Mariánských Horách.

Více k projektu se můžete dozvědět například v reportáži České televize.

zdroj: ceskatelevize.cz

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  To náměstí bude asi v klidu, bohužel ale na úkor zeleně ale ta jejich „nová radnice“ kousek vedle to je fakt paskvil.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 2. thrpst :

  Náměstí to potřebuje jako sůl, nyní je velmi zanedbané.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Jp :

  Článek celkem o ničem, ale úsměvné je, jak si ten pán, který vlastní rohový dům, libuje, jak je to tam fajn – až na ty cikány. Ale že s tím cirkusem, co má na fasádě, se podílí taky na tom, že je 28.rijna odpudiva ulice, to uz mu nevadi. https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/marianske-namesti-centrum-nekdejsi-certovy-lhotky-ceka-velka-promena-20180507.html

  Thumb up 5 Thumb down 0
 4. Jann :

  Jiřík: Stromy v podstatě žádné neubudou, dva nové přibudou. Co zmizí, je podstatná část trávníku. Místo se tedy v létě bude více zahřívat (tráva absorbuje teplo, ochlazovat ho bude naopak kašna a trysky, hlavni ulici odstíní val), ale chápu obvod, že chce mít místo pro jarmarky, vánoční trhy a podobné akce. To je v pořádku, rozhodně to bude vypadat lépe než teď.
  Co naopak opravdu paskvil je, to je ten návrh nové radnice – už to tu zaznělo, devadesátky hadra! ;-D

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. aggu :

  Hrozná nuda. Parkoviště s fádní plochou. Lavičky ve stínu (kde asi bude ten stín v létě ve 2 odpo, neznámý autore?) Napajedlo pro krávy uprostřed. Z kolika návrhů si tak radnice asi vybírala? Tipnu si: 1.
  Zaujala mě ta „modelace terénu“. Podobnou chorou představou o zvýšení atraktivity místa trpí i starosta Hrabové, to bude asi nějaká kapénková infekce nebo co…
  Oba by se měli vzít za ruce a zajet se podívat do Ostravice, jak se dělá „centrum obce“. A s kým.
  Než tohle raději nic. A počkat na osvícenější radní. Konec hejtu.

  Thumb up 4 Thumb down 7
 6. Adam Cerv :

  Ježíš, proč jako do takových lokalit všude cpou ty lavičky. Už teď tam na těch dvou nebo třech sedí jen ciganské rodiny a bezďáci. Kdyby se tam nezdržovali udělalo by to lepší image. Teď to tam teprve bude podívaná. :D Takové lidi jako na ilustračních fotkách tam fakt nikdy neuvidíte.

  Thumb up 5 Thumb down 4
 7. thvari :

  Adam Cerv: nikdo nemůže za to, že ostraváci kašlou zvysoka na to, aby trávili čas ve svém městě a buď jsou na sídlištích, nebo mimo město. pak se akorát nadává, jak karolina zabíjí centrum a jak jsou všude jen skupiny, co jiným nevoní. hloupé chování. mariánské náměstí má být důstojné náměstí, ne zatravěná plocha, kterou se ani nikdo neobtěžuje posekat. otázka je, jak kvalitní bude mít toto náměstí provedení, na to si zatím musíme počkat.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 8. adamous :

  Dle fotek to sice neni nic svetoborneho, ale ani by me takove namesti neurazilo. Spise mam obavu, jak bude jeho zivotnost, vzhledem k okolnimu obyvatelstvu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Adam Cerv :

  thvari: No já nevím jestli kašlou zvysoka. Všichni ví že v okolí Mariánského náměstí v těch kolonkách tam moc „normalních“ lidí nežije, a všichni se zdržují kolem v těch hernách, hospodách a zastavarnách. Jediné repre misto v té oblasti je Acafe (tleskám, a působí to na mě jako zjevení – určitě víc takových mist teda). Na druhou stranu opravdu chceme aby to tam díky těm lavičkám bylo jako teď na náměstí Svatopluka Čecha ? Náměstí je to sice krásné, ale co z toho když tam člověk nemůže jít ani za bílého dne pomalu.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 10. Crazym :

  Každopádně už se asi začalo, včil jsem jel kolem a plac je oplocen a něco se dělá

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.