Komentáře

 1. T. :

  Rekonstrukce náměstí jako celku se mi zdá velmi povedená. Jedinou výhradu mám k několika starým, nevzhledným rozvodným skříním umístěných směrem k tram. zastávce. To by bylo tak těžké je nějak předělat, nebo alespoň trochu zamaskovat?

  Thumb up 10 Thumb down 0
 2. smrček :

  Chválím ten „vánoční smrček“.
  Každé městečko si musí svůj vánoční strom vychovávat samo od samého zrodu a ne z něj každoročně dělat majestátní symbol kácení výstavního, krásného zdravého stromu! :(

  Thumb up 26 Thumb down 0
 3. emmm :

  Na první dojem to není úplně špatné (jsem zvědavá na fontánu, přijde mi, že je v prostoru utopená a designově zastaralá). Ale naprosto zoufalý je výběr sochy na fotce vedle vánočního stromu. Tohle nemá jakoukoliv uměleckou hodnotu, a podobnými kýčovitými „díly“ jsou zapleveleny celé Mariánské Hory. I na sídlišti to vnímám jako problém, natož na náměstí. Proč??? Přitom v Mariánkách je umělecká fakulta OU s ateliérem sochařství! Absolutní degradace celého prostoru.

  Thumb up 7 Thumb down 4
 4. Brzda :

  Celkové hodnocení bych si nechal až po procházce po náměstí po ukončení rekonstrukce.
  Na první pohled z těch pár fotek to opravdu nevypadá úplně zle. Souhlasím s vánočním smrčkem, souhlasím s tím, že mohlo být nějak lépe přistoupeno ke stávajícím technologickým skříním, stejně jako ke sloupům trolejového vedení / osvětlení – když se podívám na fotku č.2, tak je tam poněkud přesloupováno…..

  Thumb up 5 Thumb down 0
 5. Ondra :

  Zase tam jsou ty bezďácké a feťácké lavičky jak u karolíny…

  Thumb up 2 Thumb down 12
 6. Brzda :

  Ondra: Takže řešení toho, aby na lavičce neseděl feťák je žádná lavička? Myslím, že řešení je jinde…..

  Thumb up 9 Thumb down 0
 7. Adam (ten hodný) :

  Brzda: já myslím, že řešením je vanička, na kterou se nedá lehnout, tj. s područkama ;)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 8. dispe :

  Bydlim kousek od Mar. namesti a chodim pres nej kazdy den. Dlouho jsem se na nove namesti vcelku tesil. Bohuzel jen do doby, nez zacaly dostavat podobu parkovaci mista a komunikace okolo namesti. Nechci byt zbytecne negativni, ale tuhle cast povazuju za totalni fail. Doslo k rozsireni komunikace a ktomu jeste pribyla parkovaci mista. Vznika tam masa zamkovky, v budoucnu posilena jeste zaparkovanymi auty, ktera oddeluje namesti od prilehlych domu a chodniku a znacne snizuje jeho estetikcou hodnotu stejne jako nejaky rekneme relaxacni potencial. Barva ani material samozrejme nijak nenavazuji na dlazbu pouzitou na namesti.

  Thumb up 12 Thumb down 1
 9. Crazym :

  dispe: Relaxační potenciál náměstí v Čertově Lhotce :DD Dobrý, sto bodou a těším se na další perličku :DD

  Thumb up 5 Thumb down 5
 10. Aleš K :

  Jak se říká: nenadchne, ani neurazí.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. balde :

  shrnul bych to tak, že oproti tomu co tam bylo je to o několik levelů výše, v porovnání s Českem lehký nadprůměr, v porovnání se zahraničím podprůměr.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 12. aggu :

  Shrnul bych to tak, že člověk nemůže říct, jestli to dobré nebo špatné nebo jaké, protože jaksi nemůžeme tušit, jestli by některý z těch dalších 15 návrhů náměstí náhodou nebyl lepší nebo přímo skvělý nebo dokonce velkolepý i s podzemním parkovištěm, což ovšem nemůžeme, protože islamobijci na radnici jaksi neměli na soutěžení chuť nebo čas, což jeden určitě ocení, protože vytáhnout z klobouku rovnou to nejlepší řešení pro hlavní náměstí své čtvrti, to chce fištróna…

  Thumb up 4 Thumb down 2
 13. Xavier :

  aggu: Souhlas, ale jen taková jedna koncepční otázečka: nepsal jsi náhodou už několikrát v diskuse s politickým podtextem, která se týkala tvého vůdce, že je blbost mávat vlaječkama a nálepkovat? :-D

  Thumb up 2 Thumb down 0
 14. aggu :

  Já mám vůdce? wow…

  Thumb up 0 Thumb down 3
 15. Xavier :

  aggu: Díky za odpověď ;-)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 16. R. :

  Umí se tady někdo odborněji vyjádřit k tomu počtu těch sloupů (na tom kousku zeleně na fotce č. 2 jsem jich napočítal 6). Všímám si, že po Ostravě jich je více než v jiných městech a někdy na svoji masivnost opravdu hovno drží. Samozřejmě chtít, aby byl jeden sloup použit pro dopravní značky, veřejné osvětlení a držení trolejí zároveň by bylo asi opravdu moc. A o tom, že to většinou naprosto ignorantský montují doprostřed chodníků se už ani nebavím…

  Thumb up 8 Thumb down 0
 17. adamous :

  Neni to spatne, doufam, ze si obvod pohlida, aby se to hned nezdemolovalo. Docela me ale stvou obecne po Ostrave ta strakata zabradli, doufam, ze uz se od tohohle hnusu zacne postupne ustupovat.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 18. Tom :

  Odpovídá to vyspělosti radnice a bývalé starostky „architektky“. Je to nejmíň 20 let pozadu…stejne jako projekt dostavby náměstí. To nikdo nevidí?

  Thumb up 7 Thumb down 1
 19. PetrKs. :

  Je mi líto každého, komu tohle připadá zdařilé. Jsem teď v belgickém Kortrijku a to, co vidím kolem se s touhle chloubou obvodu nedá srovnat ani zdaleka. Stačí se podívat na tu divokou koláž dlažebních kostek, vykousnutý chodník, hnusnou vegetaci… Už i v Praze dokážou veřejný prostor zpracovat velmi povedeně, tak proč to v Ostravě pořád nejde?

  Thumb up 9 Thumb down 2
 20. Adam Cerv :

  PetrKs.: Jednoduše je to o lidech.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 21. jiří :

  pěkné náměstičko se stromečkem bylo před vanocema dokončené

  Thumb up 0 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.