Komentáře

 1. Aleš :

  Jako kdyby toho všudypřítomného betonu, asfaltu a dlažeb všech možných variant a druhů nebylo málo. Za mne palec dolů.

  Thumb up 12 Thumb down 16
 2. Tom :

  Za mě palec nahoru. Působí to velmi dobře, škoda jen, že okolí je velká bída.

  Thumb up 29 Thumb down 4
 3. marie :

  Na fotkách to nevypadá nejhůř. Ale při osobní pochůzce (19.12.2018) jsem objevila olámané hrany a rožky dlažby, spáry místy hodně široké, nezasypané pískem, o rovinnosti se taky dá polemizovat, zkrátka kvalita teda nic moc. A ty rozvodné skříně u cesty, to je fakt lahůdka. Chápu, že tam asi musí být, ale mohli je nějak zamaskovat, v té betonové záplavě by se to ztratilo.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 4. panakis :

  Urcite je to pozitivni signal k lepsimu. Provedeni neni uplna katastrofa. Ano jsou tam prvky ktere mohly byt vice propracovane jako treba nazev toho namesti mohl byt vice vznesenejsi nez jen vylity do betonu, ale chapu, ze to asi nepujde jen tak rychle rozbit… Super, vznikl placek pro kulturni akce a ze na teto dulezite krizovatce vzniklo namesti se vsim vsudy je podle me dobry tah. Dobry detail jsou ty hodiny. A mohl tam byt jeste nejaky hystoricky prvek jako sloup na masarykaci. Nebo nejaka mila sculptura. Ted je to na obvodu jak se o to bude starat a na mestske policii, aby tam udrzovala poradek. Za me urcite dobry. Dekuji za prijemnou zmenu

  Thumb up 14 Thumb down 1
 5. David :

  Na Ostravu bych řekl že je to dobré :)
  každopádně ta plochá je velká – proč musí být celá z dlažby?! Nešly tam udělat nějaké další meziprostory, třeba záhony, dát tam více stromů… v létě máme v Ostravě přes 40 stupňů na slunku, ty lavičky nejsou nijak kryté takže v létě nevidím že by si tam přes den někdo sednul.
  Design laviček je opravu pěkný ale vážně tam chybí nějaký „cool“ efekt než jen šedé kostky

  Thumb up 5 Thumb down 3
 6. aggu :

  Kdyby se psal rok 1992, řekl bych wow.

  Thumb up 15 Thumb down 5
 7. panakis :

  aggu: Aggu plne souhlasim, jen u nas ty zmeny se deji se zpozdenim… pomalu, ale deji :)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 8. qwertz :

  Mohl by nekdo z aplaudijicich vysvetlit, co je tak super na stavu, ze velka zelena plocha byla nahrazena hromadou betonu? To mestske zastavbe fakt pomuze, hlavne za par degnovych onanistu muze chrochta blahem.

  Thumb up 10 Thumb down 13
 9. johny :

  Chápu že OV je levicové město, ale mohlo se to obejít i bez těch rudých lavic…

  Thumb up 2 Thumb down 16
 10. KK :

  aggu : souhlas, v roce 1992 by to postavili tehdy ještě pracující cikáni za zlomek ceny.
  panakis: souhlas s výhradou, že to zase tak velká změna není.
  qvertz: dtto . Jako soukromý investor (a to je i město za naše peníze !) bych nejprve postavil moderní objekty, zejména moderní novou radnici, a jako součást stavby je přece řešení a úprava plochy kolem stavby (viz Tieto !). Ta zelená, i když neupravená plocha, tam mohla ještě chvíli počkat a už konečně řešit radnici a Billu !

  Thumb up 5 Thumb down 11
 11. Pat :

  Spíš bych řekl že se mi to líbí , jen tu fontánu mohli udělat originálněji , připomíná mi pískoviště ..

  Thumb up 4 Thumb down 0
 12. Bronislav Ceh :

  Casto chodim kolem a nejlepsi je tam ten hydrant !! Presne uprostred pruchodu od prechodu. Jako nevim kolik to stalo, ale to snad mohli za ty penize dat pod viko pod zem ne ? Jinak okoli je katastrofa, ale ted me hodne prijemne prekvapilo zatepleni na bytovkach kousek vedle (Frani Sramka 16). Celej blok jednotne a vkusne.. na Cz pomere nevydane.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 13. eman :

  Pat: Aspoň se cigáňata budou moci někde vykoupat. Vypadá to i jako vana.

  Thumb up 10 Thumb down 5
 14. thvari :

  eman: ja bych tam svoje deti nechal rachat taky, vsak je to verejny prostor a deti (cerne, bile i fialove:-) maji ve spolecnosti ruzne ustupky, treba si muzou hrat s vodnimi prvky na namesti, narozdil od nas dospelych ;-)

  Thumb up 6 Thumb down 3
 15. JohnnyKrabák :

  johny:
  Nedávno jsem tam byl, a ty červené lavičky tam opravdu působí jako pěst na oko. Ladí jedině s tím hnusným červenobílým zábradlím. Na fotkách to tak možná nevypadá, ale v reálu se tam opravdu nehodí

  Thumb up 3 Thumb down 2
 16. johny :

  JohnnyKrabák: Díky. Pro všechny: uvědomte si, že toto vše platíte ze svých daní. My pořád po 30 letech povětšinou neumíme bez větší chyby předělat veřejný prostor. Člověk nemusí být architekt na to, aby to viděl. K dalším věcem by mohl patřit nesmyslný čtvercový rantl fontány (tu jde pěkně udělat i bez obrubníku – viz Masarykáč), dále jeho nesmyslná barevnost (hnědá tam neladí s ničím dalším). Nevím, jak by vypadal detail v reálu, ale podle foto to vypadá, jakoby na obvodě předělávali záchody a zbyly tam hnědé kachličky, tak je plácli na fontánu. Všichni mínusáři této diskuse, poctivě se zamyslete jestli nad takovými detaily přemýšlíte, nebo je to pod Vaši rozlišovací schopnost… Pěkný večer přeji

  Thumb up 6 Thumb down 3
 17. Sanju :

  OMFG ty kachličky jsou fakt luxusní. To že se ta rekonstrukce dělala bez soutěže se tu už několikrát kritizovalo, i tak jsem tím výsledkem spíš pozitivně překvapený, protože u zastávky Mariánské náměstí bude konečně náměstí a ne nějaký kvazipark. A i když tady taky zazněly argumenty, proč to nejde, nemůžu se zbavit myšlenky, že je škoda, že nevznikl zároveň nějaký podzemní parking.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 18. Miv :

  thvari: já bych tam svoje děti nepustil. Voda bývá čast dost silně chemicky upravována.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Ina :

  Uf, konečně jsem to pochopila. Když je to náměstí – tak to musí vydlážděné a ne trávníky a keře, ty patří do parku. …píše Sanju :)))

  Thumb up 3 Thumb down 0
 20. karlamarie :

  Vzhledem k velkému provozu aut na křižovatce mi tam chybí plynové masky…

  Thumb up 1 Thumb down 1
 21. bapi :

  Ze pry ted odstranili komplet lavicky pod argumentem „sedi tam bezdomovci“. No lol. Fakt komplexni reseni. To skutecne neni verejny prostor, ale zbytkovy. Jak o tom vzdy mluvi Gebrian. Presne proto se Marianky za 30 let stale nikam neposunuly.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.