I/11 Mokré Lazce – Ostrava

Část nové části silnice I/11 mezi Ostravou a Opavou se blíží k otevření.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!
rudna

rudna

rudna

rudna

Související články


Komentáře

 1. Beld :

  No ja jsem od cloveka co dela na stavbe slysel , ze to bude otevreno 13-15.10 skusebni/normalni ( nestihl jsem se zeptat , co to presne znamena ) . Smutne je , ze ten samej clovek mi rekl ze prodlouzena rudna nebude drive nez 2017 ….

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. Luděk :

  Prodloužená rudná v roce 2017 zcela určitě ne, spíše 2018 až 2019 i takové jsou zprávy.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Luděk :

  http://www.velkapolom.cz/VismoOnline_ActionScripts/Image.aspx?id_org=17859&id_obrazky=4736

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. acdlcia [msstavby.cz] :

  Tak už je to jasné – hotovo bude až za 3 roky.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. balde :

  acdlcia [msstavby.cz]: ???? důvod ???

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. PetrP :

  Problémový pozemek toho joudy… ale myslím, že 2017 je reálné zprovoznění…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. balde :

  PetrP: ale tak snad se pracuje před a za tim pozemkem ne? kolik metru z té trasy tvoří ten pozemek nevíte někdo?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. acdlcia [msstavby.cz] :

  balde: Tak četl jste post od Luďka nebo nečetl. Tam je to snad jasně napsané. Proč ho tu asi dával.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Luděk :

  K termínu dokončení prodloužené Rudné http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/jedenactka13102015.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Crazym :

  Nikdy jsem se o to nezajímal, až na základě tady těch diskuzí, přeci jen je to daleko ode mne a pokaždé jak jsem tamtudy projížděl jsem si myslel, že to asi má na svědomí tady tenhle http://mapy.cz/s/lUM9 „Southfork“ ale mýlil jsem se, Richtárův dům http://www.imagehosting.cz/?v=richtr.jpg je trochu vedle http://mapy.cz/s/lUMq a pozemky které mu patří jsou vyznačeny barevně zde: http://www.imagehosting.cz/?v=pozemepdp.jpg Ani se nedivím, že se vzteká, taky bych se asi vztekal, jenže on je Ing. arch. a bývalý zastupitel a ona JUDR. takže asi jsou větší oříšek než obyčejní lidé když trucují. A koupě toho malého odděleného pozemku asi byl už truc. Nevíte někdo čeho vlastně chtěl původně dosáhnout? Vyšší ceny? Posunu stavby? Dnes už je to ve stadiu kdy už stejně nic neudělá, tenhle stát ho semele a jeho barák se stal neprodejným a po zprovoznění cesty možná i neobyvatelným.
  Ale je pravdou, že ho tam neměl stavět obzvlášť s jeho vzděláním a i zastupitelskou miulostí si mohl lehce zjistit, že už je ta cesta dlouhé roky v plánu.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 11. Rado :

  Ono nevím, oč bojují ti dva, rozhodně pokud bude mít pan architekt štěstí, tak se před jeho pozemkem objeví prosklená protihluková bariéra, pokud ne, tam bude betonová. Nicméně ale tuším, že jsme před slavnostním výkopem byli ujišťování, že silnici nic nebrání a nebude bránit ve výstavbě a ono ouha, někdo se našel. Co má teprve říkat ten chudák u hrabyňáku, ten má bariéry tak 5 m před domem.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. balde :

  Rado: tak předpokládám že bez hlukových barier by to ani postavit nešlo

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Luděk :

  Rado:
  Jestli myslíš tyto domky http://mapy.cz/s/lV9K , tak tam na tom budou lépe. Provoz stejný, ale teď aspoň protihluková stěna. Nemluvě o nebezpečném výjezdu z jejich pozemku na přilehlou komunikaci I/11, akorát nevím jak budou řešit v zimě sníh.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Luděk :

  Spletl jsem se v mapě, myslím tyto domky http://mapy.cz/s/lVae

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. aggu :

  K Prodloužené Rudné: ÚP z roku 1994 (ve znění v roce 2012), čl. 2.2.c
  http://gisova.ostrava.cz/regulativy/regulativy.pdf

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. acdlcia [msstavby.cz] :

  Crazym: Hlavně by tomu zmetkovi měli naúčtovat všechny náklady vzniklé odkladem stavby.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 17. Rado :

  balde: Já si myslím, že by to i šlo, protože ono naplánovat bariéry bez toho, aniž by se mě někdo zeptal, zda-li si je přeju mít před domem nebo je, je celkem blbé. Luděk se trefil do domu, který jsem myslel, nicméně si myslím, že už je to zcela neprodejná nemovitost. Neznám nikoho, kdo se chce dívat z obýváku na protihlukovou stěnu. Samozřejmě by také nevadilo a ruce by nikomu neupadly, kdyby ty bariéry i vypadaly trochu k světu a teď odbočím, to co vyrostlo třeba na D1 u Bohumína, to je zvěrstvo. Bariéry se táhnou i tam, kde už několik stovek metrů ani už být nemusejí. Takže asi betonová lobby funguje dobře.

  Jinak se už samozřejmě těším, až po nové cestě pojedu, bohužel to časově vyjde jen nepatrně lépe. Cesta až do Krnova by byla bomba, nicméně při rychlosti výstavby českých silnic a dálnic se obávám, že mi to v té době už bude zase jedno a budu řešit jiné věci, než jak se rychle dostat do Jeseníků.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. S200 :

  Mě přijde šílené, že někdo zahájí stavbu, aniž by měl vykoupeny všechny pozemky.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 19. skelet :

  Rado: cesta z Opavy do Krnova je celkem v pohodě. Tam de facto není co předělávat. Jediné co na té trase chybí je obchvat Kateřinek.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Danek :

  Tak jsem už jel v pátek na Opavu dnes zpět a mé postřehy: Jednoznačně v pátek velmi velký provoz za mě 2pruhy na Opavu málo. Defakto jsem jel v koleně(plné oba pruhy) s nemožnosti předjíždění.Opačným směrem za Hrabinákem 3 pruhy, zhruba v polovině trasy se smrskne na 2 pruhy…prostě si myslím, že v dnešní době by měl být standart 3 pruhy na každou stranu. Jinak po dokončení prodloužení Rudné se na Rudné provoz velmi zvýší, již dnes by měli úředníci připravovat rozšíření Rudné o 1 pruh na každé straně a směr na Vítkovice podkopat cestu pod tunelem…to je můj názor.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 21. acdlcia [msstavby.cz] :

  Danek: Podkopat cestu pod tunelem? Vždyť tam žádný tunel není. Natož cesta pod ním. Jen těžko si představuji tunel, pod ním cestu a tu bych ještě podkopal.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 22. thvari :

  acdlcia [msstavby.cz]: my ostatní asi víme, že Danek myslel, že by se měla stavět po Vítkovicemi ostravská Blanka – Vítkovice tou dálnicí, co vede několik kilometrů přímo před okny domů, to je fakt ostravské unikum :-D

  Thumb up 3 Thumb down 0
 23. Rýša :

  thvari: Ale není. Stačí jet přes Hradec Králové směr Liberec. Tam vede „dálnice“ přímo pod okny bytovek taky několik kilometrů. U těch nejblíže komunikace je sice jakási skleněná bariéra, ale pochybuji, že při tom provozu, který tam každodenně je, něco řeší.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 24. skelet :

  Rýša: myslíš ten skleněný tunel co tam je?
  http://mapy.cz/zakladni?x=15.8438167&y=50.2144912&z=18&base=ophoto&source=muni&id=2149

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. Rýša :

  skelet: Ano

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. Crazym :

  Pokud se někdo chce pobavit, či si jen udělat obrázek o mysli pana architekta, tak tady článek z roku 2009 http://www.novinky.cz/bydleni/jak-bydli-vip/170436-architekt-richtar-se-pri-projektovani-sveho-domu-odvazal.html Mě na tom zaujalo, že v roce 2009 tvrdí, že před 13 roky stavěl dům. To by znamenalo, že začal někdy v roce 1996. Ví někdo jak je to tedy s tím územním plánem a dobou kdy se poprvé v něm objevují zmínky o té cestě?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: To je kýč!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. acdlcia [msstavby.cz] :

  Crazym: Je to opravdu nevkus.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. acdlcia [msstavby.cz] :

  Crazym: Věděl to moc dobře už když žádal o stavební povolení. http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/prodlouzeni-rudne-brani-obstrukce-architekta-20151019.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. Crazym :

  acdlcia [msstavby.cz]: No nevím ale zdroj z Deníku bych nebral jako danou pravdu, článek znám. V tom odkazu na ÚP co tu před časem vložil aggu je jen tahle věta:
  – prodloužit ul. Rudnou západním směrem v trase východně od obce Vřesina a městského obvodu
  Krásné Pole.
  A protože jsem laik a neznám postupy, zajímalo by mě jestli mohl Richtár v době kdy začal plánovat a po té i stavět svůj dům, tj. někdy cca 1995 vědět nebo se dostat k informacím o plánované trase té cesty, popř. jestli už tou dobou byla známá přesná trasa (výkresy). Protože cesta mohla být klidně o x metrů jinde a v čase se její poloha mohla měnit, známe naše pravidelné otáčení směru rozvoje po volbách :-)
  Taky by mě zajímalo jak to funguje v praxi když přijdete na stavební úřadě s tím, že tam a tam chcete na svém pozemku stavět to a to a jestli vám tento úřad umožní se seznámit s plánem v tomto území nebo si musíte všechny informace někde získat sám.
  Přeci jen se mi nezdá, že by tak vzdělaný a o problematice informovaný tvor jako architekt si schválně nechal zmařit svou nemalou investici nejen finanční. Stále neznám původní důvod té jeho zdánlivě nesmyslné výstavby a následné „rebelie“. Prostě mi nesedí, že by někdo takový postavil něco tak nákladného s tím, že tam chce žít s vědomím, že bude mít takovou cestu za barákem notabene s jeho možnostmi.
  A s tím jak vyrobit z někoho nepřítele lidu mám zkušenosti takže těmhle „kampaním“ nepřikládám zas tak velkou váhu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 31. aldar :

  Nevíte někdo, proč se nedá jet do Velké Polomi od Poruby po staré cestě a musí se objíždět o 3 km více. A když chcete do prodejny dřeva v Kr.poli, tak musíte projet celým Krásným Polem, to jsou asi občané velmi rádi… Kdo to proboha vymyslel?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 32. jrz :

  aldar: Protože není dodělaná I/11 a v tom šíleném provozu by udělal křížení cest jen blázen.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.