Atletická hala Vítkovice

Zbývá osadit už jen poslední oblouk a konstrukce střechy bude dokončena. Pokračuje instalace vlastního zastřešení a montáž navazujících konstrukcí na bok budovy. Stavba vstupního objektu už přerostla parkoviště Arény a dokončuje se i fasáda nově ze země vyoraného atletického tunelu.

Související články


Komentáře

 1. ambry :

  Vzhledem k tomu, že konec stavby je prý listopad, tak zbývá hrozně práce, bojim,bojim, jestli to stihnou. Ani bych se nedivil,kdyby rozjeli noční směny. Nehledě na to, že samotnou stavbou to nekončí, zbývá ještě interiér, tam těžko bude někdo dělat třeba běžecký povrch,věšet světla, montovat sedačky,…když není hotová střecha a halu „propichují“ jeřáby.
  Podle mne střecha je základ, ta rozhodne o tom, jestli se stavba dokončí v termínu.
  Pokud se nemýlím, tak je to z ROP 07/13, to musí být hotovo vč.kolaudace do konce roku 2015, jinak žadatel ( město ) přijde o dotace.
  Myslím si, že už teď z toho musí mít radní na MMO těžkou hlavu a špatné spaní. Rozpočet je cca 300mil. Kč?
  Jinak stavba pěkná, líbí se mi, pro Ostravu určitě přínos, spousta sportovců – i ze zahraničí SK,PL – ji bude využívat a navštívíměsto a region. Více takových staveb. Tento areál – aréna, multifunkční hala, atletický stadión, atletická hala, hotel – je ojedinělý i v Evropě, trochu buďme pyšní Ostraváci!!!

  Thumb up 4 Thumb down 0
 2. koudy :

  Budova peckovní! Jen se k Aréně nehodí. Podle mě by čezka zasloužila komplexní renovaci a sjednocení. Vytvořit z toho prostě jeden komplexní areál. Nemuselo by to být ani tak drahé.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 3. Tomas :

  koudy: Cez arena je pro nekolika rekonstrukcich v poslednich cca 10 letech. Interier je moderne vybaveny, taky kvuli letosnimu MS v hokeji. Takze tezko bude nekdo v blizke dobe uvazovat o nejake komplexnejsi rekonstrukci..

  Thumb up 8 Thumb down 0
 4. Nimrod :

  Nejlepší je spojení: „ze země vyoraný atletický tunel“!!!! To se moc povedlo :-) Krásné spojení stavařiny (tunel), sportu (atletický) a zemědělství (ze země vyoraný). Kluci jste skvělí!!!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. koudy :

  Tomas: Jená se mi o to sjednocení exteriéru – všech těch přístaveb a přílepků. Nemyslím rekonstrukci po technické stránce. A opravdu to nemusí být nákladné.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. MarianL. :

  Původní hala byla opravdu krásná, futuristická a vypadala jako vesmírná loď.Všechny ty přístavby „pod tribunou“ jí úplně zkazily.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 7. thvari :

  MarianL.: to je takový folklor si tu stěžovat na ty přílepky. já kvituju, že dneska máme všechno účelně na jednom místě: atletika a hokej. pokud člověk halu vidí z dálky, nebo k ní přijíždí, pořád je to nádherná dominanta toho místa.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 8. balde :

  MarianL.: ano ale bohužel pokud Ostrava chtěla aby ta hala byla moderní a splňovala dnešní požadavky na pořádání velkých akcí tak to prostě musel postavit ty přílepky, mě by se taky líbila hala bez nich, ale pak to znamená hala bez přílepků = žádná velká mezinárodní akce a co je lepší?

  Thumb up 4 Thumb down 0
 9. Adam :

  MarianL.: Takhle vesmírné lodě nevypadají. A to myslím vážně.

  Thumb up 0 Thumb down 4

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.