Dům roku 2012: Gong, FEI VŠB druhá

Město Ostrava vyhlásilo výsledky 19. ročníku soutěže o titul Dům roku 2012. Hlavní cenu si odnesla multifunkční hala Gong, druhé místo získala budova FEI VŠB.

Porota udělila titul Dům roku 2012 s finančním ohodnocením ve výši 300 tisíc Kč a bronzovou plaketou Multifunkční aule Gong. „Domníváme se, že přínos stavby pro kulturní život města Ostravy a vytvoření nové turistické atrakce je nesporný. Navíc rekonstrukce plynojemu na multifunkční aulu je významným a následováníhodný krokem k revitalizaci areálu Dolních Vítkovic. Titul jsme udělili také za citlivý přístup investora, kterým se stavba stala součástí Národní kulturní památky Dolní oblast Vítkovice,“ vysvětlil Cyril Vltavský z Útvaru hlavního architekta Magistrátu města Ostravy.

V pořadí druhé vyhodnocené dílo budova VŠB – TU Ostrava, nová Fakulta elektrotechniky a informatiky obdrželo rovněž odměnu ve výši 150 000 Kč.

Ve stanoveném termínu bylo do soutěže odevzdáno celkem pět přihlášek na jednu novostavbu, dvě v kategorii rekonstrukce s novostavbou a dva objekty v kategorii rekonstrukce.

gong plynojem

fei vsb tu ostrava

zdroj: ostrava.cz
foto: FB ostravaci.cz, archiv

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.