Vítkovický stadion zpřístupněn, II. etapa za rok

Na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích vyrostla v rámci I. etapy rekonstrukce sportoviště nová tribuna. Již schválená II. etapa pak v roce 2014 uzavře hlediště do konečného tvaru prstence.

Kromě tribuny jsou novinkou v areálu povrch dráhy a sektorů pro technické disciplíny z polyuretanového povrchu Conipur M a SP a nový trávník hřiště. Během devíti měsíců stavbaři vybudovali moderní pokladny a vstupy na stadion, přístupové cesty k tribunám, energocentrum, rekonstruovali inženýrské sítě, stožáry umělého osvětlení apod.

V dubnu 2013 zastupitelstvo města odsouhlasilo II. etapu rekonstrukce stadionu, jejímž nejviditelnějším efektem bude stavba severní a jižní tribuny, která uzavře prstenec hlediště. Stavět se začne v září 2013, termín dokončení je v září 2014. Náklady se předpokládají ve výši 448 milionů korun, včetně dotace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ve výši 50 milionů korun.

Fotky aktuálního stavu jsou vidět v souvisejících článcích níže.

stadion vitkovice

zdroj: ostrava.cz
vizualizace: PROJEKT STUDIO

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Má se v další etapě rekonstruovat dokonce i hlavní tribuna.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. qisyfx :

  A proč ty stavební práce nejsou rozděleny rovnou na jednotlivé sedačky?! Furt se všechno musí dělat na etapy, s takovou než se dokončí poslední etapa, výsledek té první už bude dávno zastaralý.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 3. Martin [msstavby.cz] :

  qisyfx: Celý stadion by se nestihl pastavit za 9 měsíců. Čtete text v článku ? „Již schválená II. etapa pak v roce 2014 uzavře hlediště do konečného tvaru prstence.“ Doba mezi rokem 2013 a 2014 podle mne není tak dávno a troufnul bych si říct, že v těchto dnech otevřená nová tribuna nebude za rok-dva dávno zastaralá.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. izzy :

  qisyfx: Naprostý souhlas !!! V plzeňských Štruncových sadech měli kompletní „prstenec“ (i když v jejich případě hranatý – fotbalový) hotov během pár měsíců. Tady je to klasika na dva roky.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. MM :

  Mohu poprosit, napište kolik stojí první a druhá etapa. Zkrátka celková cena. Přiznám se, že těch informací je tolik. Jednou se udává cena za I. etapu jako celková atd. Děkuji

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Houbelec :

  izzy: Financování je pomalejší, než stavba. Pokud seženete někoho, kdo dopředu zaplatí celou stavbu a bude mít na účtu trvalou mohutnou rezervu pro případ komplikací, bude to postavené najednou, rychle, a levněji.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. izzy :

  Houbelec: jak v Plzni tak u nas jde o investici mesta

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Tomas T. :

  izzy: Myslim ze nikdo nepopira ze nejde o onvestici mesta, spise jde o to, zda se najde najednou v rozpoctu tak velka suma, aby se to udelalo cele, a nebo zda je lepsi to rozprostrit do vice roku. Nebo jeste moznost nerozprostirat to do vice let, ale vzit si uver a ten pak v pristich letech splacet.

  Ale toto je politika schopnost prezentovat to lidem a obhajist si svuj postup u volicu, a ne zalezitost stavby jako takove.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Dostavba tribun nabírá zpoždění. Jsou Baník a Tretra v ohrožení?“ na denik.cz: http://goo.gl/6zCKhC

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Xavier :

  Za ty prachy? Za 448 milionů přece nemůžete čekat žádné zázraky. Třeba taková Donbass Arena v Doněcku vyšla cca na 5 miliard. A to už je samozřejmě trochu jiný šálek kávy… (http://www.stadiadirectory.com/assets/DonbassArena458x300.jpg – a prý si jej nedávno poškodili při té šaškárně, která se tam děje). Jenže je třeba si uvědomit dvě věci – za prvé, tady nejsme na Ukrajině, ale v České republice. Za druhé, nemáme v podstatě žádný důvod, proč zde stavět něco takového. V Ostravě (ani v celé ČR) jen tak nenarazíme na tým, jako je Donětský Šachtar. A Zlatá Tretra to nezaplatí ;-)
  Tím samozřejmě neříkám, že jsem spokojen…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.