Cyklotrasa P – Dr. Lukášové, Poliklinika

Naprostou devastací do vzoru uložené velkoformátové dlažby, která spojovala celý prostor okolo Polikliniky v Hrabůvce, začala stavba další etapy této cyklotrasy. Ta dále pokračuje po ulici Dr. Lukášové až k ulici Provaznické, kde už výstavba probíhá.

Související články


Komentáře

 1. Mára :

  To nestačilo jen nakreslit pruhy? Dyť ten povrch pro kola byl perfektní :-D

  Thumb up 4 Thumb down 1
 2. SpinJ :

  A já si říkal proč to řežou. Ta červená zámkovka tam bude nádherná ☺️

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Rdm :

  Proč to nevedou zadem kolem Polikliniky a nenapojí na stávající trasu https://mapy.cz/s/2IG5S? Nejde tak ani o dlažbu, ale chodí tudy spousty lidí, to jako budou muset dávat přednost bezohledným cyklistům?

  Thumb up 4 Thumb down 4
 4. Marek :

  Rdm: právě, že o tu dlažbu jde především!

  Thumb up 4 Thumb down 0
 5. thvari :

  Cyklostezka neni ani chodnik, ani pesi zona, ani cesta. Je to cyklostezka. Kolem polikliniky je to nelogicke a spatne trasovani kvuli kolizim s chodci.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 6. Nimrod :

  Perfektní!

  Thumb up 2 Thumb down 2
 7. aldar :

  To vymyslel nějaký „smart“ estét.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 8. Radek :

  To je děs! Okolí polikliniky by si zasloužilo rekonstrukci jako celek (do půdního stavu). Myslel jsem, že cyklostezka bude z druhé strany polikliniky vedle nového hřiště, kde je již taky vykopáno i s usazenými obrubníky.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 9. aggu :

  Jak napsal acdlcia: „Naprostá devastace prostoru“. Přesně tohle dělá radnice Jih. Tragédi. Nemají nejmenší ánung o tom, jak by mohl vypadat veřejný prostor, kdyby… To co dělají, je v nejlepším případě konzervace současného zbídačeného stavu. Protože Hrabůvku neviděla tužka architekta / urbanisty od té doby, co jí postavili.
  Možná jim to nikdo ještě neřekl, ale Jižní město potřebuje možná ještě větší zásahy než centrum. Velmi brzy se může stát čtvrtí, kterou nikdo nechce. Teda kromě jistých podnikatelů a jistých politiků, kteří rádi pomáhají. Tomu bych i rozuměl, to by jako plán jistě mohlo fungovat.

  A další perla z té samé cyklostezky o kousek zpátky. Uprostřed Provaznické, vedle těch nových bytovek, vznikl nový chodník kolmý na Provaznickou. Docela frekventovaný. OK. Pak si po určité době někdo řekl, že by tedy mohli opravit i pokračování chodníku na druhé straně. OK. Nyní se tedy dělá cyklostezka podél Provaznické, resp. spíše podélné stání (parkoviště) + cyklostezka. A co myslíte, napadlo někoho, že podélně parkující auta křižují ten kolmý chodník?
  a) ne b) ne
  Rykala a jeho soudruzi radí: když jdete po chodníku a dojdete k cestě, najděte si jiný chodník. Když máte kočárek a chcete si ušetřit čas, tak si ten kočárek přehoďte přes auto. Nebo jděte odkud jste přišli a neotravujte.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 10. acdlcia [msstavby.cz] :

  Doufám že tyto projekty definitivně podrazí nohy těm našim voleným zásTUPCŮM a že takové vemena už nikdo volit nebude.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 11. Tonda :

  Nemam slov :D Tohle mysli vazne?! Hnus velebnosti. Lze se dopátrat kdo to navrhl a kdo to schválil?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. Rdm :

  Jestli jste pohoršeni likvidací dlažby, tak se plánuje nová v prostoru mezi finančákem a opravenou části Hlubiňáku (Železňák tomu vážně nikdo nikdy neříkal :), na vizualizaci sice vypadá podobně jako ta současná, ale všichni víme, jak to dopadá v reálu, že… https://ovajih.ostrava.cz/cs/o-jihu/jizni-listy/rocnik-2018/rocnik-2018/copy_of_JL_08_2018_web.pdf

  Thumb up 0 Thumb down 1
 13. Crazym :

  Rdm: Déééset tisíc třistadevadesátva metrů dlažbýýý!!! Mýý to zajistímééé!!! Bůůůdou volbýýý :DD

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.