Komentáře

 1. adélka :

  Zachovává to ve mě velmi rozporuplné pocity…

  Thumb up 11 Thumb down 2
 2. Pat :

  Něco tak přeplácaného a chaotického jsem ještě nikdy neviděl

  Thumb up 13 Thumb down 1
 3. Marskatin :

  Já z ní mám také podivné pocity, pohybují se kolem často amoc tomu nerozumím. Nechápu proč je některá některá část „černá“ některá „červená“, šíleně se střídají části válcované a časti z dlažby. Nevím jestli se smát nebo kroutit hlavou.

  Některá místa mi připadají, že to s tou dlažbou pro slepé přehnali a zrakově postižený musí mít pocit, že je v pasti.

  V rámci modrnizace šli proti všem trendům a naproti ústí ulice Plavecka zrušili bezbariérový přístup na chodník vedoucí k novým domům na Provaznické. Čímž v jistém směru prodloužili cestu o cca 300m. To jistě každý hůře se pohybující ocení…

  Šikmý 2m dlouhý nájezd cyklostezky z ulice Slezská na cyklostezku působí komicky a je zcela zbytečný.

  V úseku jdoucím za obchody od Provaznické k poliklinice je část chodníku rozdělena napůl asi 30cm jiného druhu dlažby, žřejmě aby hodci chodili každý po své straně a nevráželi do sebe. Cyklostezka rozdělena není. Celé je to podtrženo tím, že kdekdo s delším autem když zaparkuje koly o obrubník, tak mu předek zasahuje do půlky chodníku.

  Thumb up 11 Thumb down 1
 4. Tomas :

  Když na to koukám, tak stejně pojedu radši po cestě než po tomhle. Pak že řidiči nadávají na cyklisty, kteří jedou po cestě, když mají vedle stezku.

  Thumb up 3 Thumb down 5
 5. Michal :

  České pojetí veřejného prostoru. Velebnosti, jdu blejt…

  Thumb up 8 Thumb down 1
 6. Radek :

  Je to podivné.
  Bohužel se na to musím dívat (bydlím ve vchodu na 1. fotce) a říkám si, jaký smysl a přínos má toto řešení. Stezku vyvýšenou proti komunikaci využívají samozřejmě chodci. Zatáčky do pravého úhlu o minimálním poloměru se na kole projíždějí obtížně. Vysoké obrubníky na asfaltových pidi-ostrůvcích v ulici U haldy (mezi výjezdy – 4. foto od konce) prostě objíždím po cestě…
  Neznám normy, ale jestli je to podle nich, tak jsou používány s naprostou ignorací celkového výsledku – nevkusný a „user-unfriendly“ slepenec.

  V příspěvku o novém parkovišti za Poliklinikou jsem se nevyjádřil, napíšu to sem. Také to zde jde vidět. Nechápu, proč nejsou parkovací místa naproti sobě. Jsou vůči sobě posunutá (pár decimetrů), přitom začínají stejně. Proč je vyhrazené místo pro invalidu to nejvzdálenější? Ve směru ulice Dr. Lukášové chybí přímý přístup ke vchodu polikliniky (už jsou tam vyšlapané cestičky přes trávníky). Děs Běs. :(

  Thumb up 8 Thumb down 0
 7. PetrKs. :

  Invence ostravských dlaždičů nezná mezí… aneb když nevíš, co s červenýma kostkama, tak je někam plácni, na Ostravu to stačí.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 8. via :

  Cyklostezku jsem několikrát použil a hodnotím ji pozitivně. Je normálně použitelná, nezdržuje a dá se bez problémů projet i s chodci všude kolem. Jsou tam ale dvě nicmoc místa: pod věžáky u polikliniky, kde stezka vede prostředkem toho prostoru a všichni chodci ji musí protnout (podobný kekel je u Duhy v Porubě) + přejezd těch tří cest parkoviště směrem k Horní. Jsou tam nevyřešené obrubníky a kolo na nich nepěkně tříská jako bych jel po schodech. Druhé špatné místo je na U haldy, kde jsou podivné několikametrové úseky stezky, jakési ostrůvky, které teda raději ignoruji. Celkově dávám stezce tak 70% hodnocení. Má svůj smysl a posunula situaci na dotčených ulicích k lepšímu. PS: tu stezku stavěli snad dva roky – ukázka limitu skutečných schopností ostravského magistrátu.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 9. Tomas T. :

  Tomas: Problém je ten, že pokud je vedle cyklostezka, je cyklista povinen ji využít.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Nimrod :

  Tomas: Jeďte, a sbírejte pokuty…

  Thumb up 0 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.