Městečko bezpečí

Město Ostrava vybuduje poblíž areálu IVC Ostrava-Zábřeh areál pro vzdělávání a praktickou přípravu dětí, kde se naučí reagovat na krizové situace a dozvědí se o prevenci.

Součástí městečka bude 12 objektů s tematickou náplní – hasičský, policejní, záchranářský, mimořádných událostí, objekt vjemů, životního prostředí, jedovatá zahrada, jezírko, lanové centrum, domov, altán a horolezecká stěna. V Moravskoslezském kraji zcela chybí komplexní a kvalitní systém pro vzdělávání a praktickou přípravu dětí a mládeže ve zmíněných oblastech. Projekt Městečko bezpečí vytvoří podmínky pro systematickou spolupráci záchranářů a pedagogů při preventivně výchovné činnosti dětí a mládeže nebo také organizovaných skupin veřejnosti týkajících se zdraví a bezpečnosti, vzájemné pomoci. Jedním z hlavních důvodů vzniku areálu je zvýšení bezpečnosti, informovanosti a připravenosti veřejnosti v oblasti běžných rizik spojených s každodenním životem i mimořádných a krizových událostí, a s tím související eliminace ztrát na zdraví, životech, životním prostředí a majetku.

celý článek: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. dun53103 :

  Jediné co by mne z tohoto projektu zajímalo je zda bude „zachována“ pěšinka k ul. Horymírova.

  Thumb up 2 Thumb down 5
 2. Běžný občan :

  Bez komentáře – prostě Ostrava.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 3. tatoch :

  Jezírko… to bude komárů :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Crazym :

  Už se plácají po ramenou? :D https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/mestecko-bezpeci-moravskoslezsky-krajsky-urad-hasici-zabreh.A220314_655506_ostrava-zpravy_jog

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.