Bytový dům Janáčkova

V centru Ostravy byla zahájena výstavba bytového domu na ulici Janáčkova. Investorem je město Ostrava.

Fotografii zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. balde :

  doufám že na to brzy navážou projekty, co dotvoří ulici Masnou

  Thumb up 29 Thumb down 0
 2. paulos :

  Nevěřím vlastním očím? :O :O

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. rom :

  Pořád nechápu, že si může město dovolit stavět takové byty – nemyslím si, že je něco obdobného v republice. Toto patří soukromníkům. Ano, město může stavět byty – ale sociální nebo startovací. To ale v jiných lokalitách a zejména v jiných standardech.

  Hled vedle je velký barák na Stodolní – myslím, že velmi pěkný a velký – ideální pro hotel, možná byty a kanceláře. Bohužel majitel je zřejmě bonitní, ale nic nerealizuje. Je to škoda, tady se má vytvářet tlak – třeba vyšší daní z nemovitostí v případě nevyužitých budov – ve světě normální jev.

  A můžeme mě kamenovat. )

  Thumb up 4 Thumb down 12
 4. aggu :

  rom: Úplně normální věc to není ;) Ano, současná daň je legračně nízká a k ničemu majitele nenutí (kromě platby složenky), ale mít ji třeba jako v USA by okamžitě vedlo k všeobecnému rozbíjení hub, rozuměj občanské válce a byty by byly najednou malý problém ;)
  S daněmi se prostě takhle šachovat nedá… Daně máme velké, zato složité, špatně vybírané a ještě hůř rozdělované. A tak to asi dlouho zůstane… :-/

  Thumb up 5 Thumb down 0
 5. balde :

  rom: proč by ne? město může takové byty využít pro rodiny policistů, hasičů, lékařů a dalších které potřebuje ke svému provozu, pokud by nastala situace jako v Praze, kde teď řeší že vlastní byty město nemá, a má problém tyto lidi do Prahy nalákat a právě poskytnutí dostupného bydlení pro ně je základ všeho.

  Thumb up 12 Thumb down 1
 6. thvari :

  rom: rozhodne vas nechci kamenovat, ale podle me slucujete dve roviny, mestskou a celorepublikovou – mesto totiz neovlivni, jake dane tu vlada zavede, tudiz nemuze cekat, ze to za ne bude resit vlada. jejich reseni problemu (zvlast toho, ze chceme ozivit centrum a mit tu vice lidi, co tu budou zit) tudiz je, ze zacnou sami stavet a podpori tak centrum. no a treba se pak chytnout i soukromi majitele v okoli…

  Thumb up 7 Thumb down 0
 7. Martin [msstavby.cz] :

  balde: rom: Stavět nájemní domy na úrovní developerů si můžou dovolit města s rozvinutou sociální infrastrukturou. Mezi taková města však Ostrava nepatří. Namísto toho, aby se Ostrava zaměřila například na kvalitní vnitřní prostředí budov MŠ a ZŠ, které je katastrofální, budovala a rozšiřovala infrastrukturu pro seniory, startovací bydlení atp, tak si hraje například na Vídeň, která narozdíl od Ostravy na budování městského nájemního bydlení peníze má.

  Opravdu si někdo myslí, že v Ostravě nastane situace s bydlením jako v Praze? Během chvilky zde začne jezdit 10 mil. turistů ročně, ročně přibudou desetitisíce obyvatel a nájmy se dostanou na úroveň západoevropských metropolí typu Mnichova? Úlet. Stavět město na nekvalitních základech nejde.

  Thumb up 6 Thumb down 10
 8. Johnny :

  Martin [msstavby.cz]: Co se týče Vídně, ta sice peníze na budování městského nájemního bydlení možná má, o to je to ale horší, jaké ohavnosti tady vznikají. Vídeňské novostavby si nezadají s našimi normalizačními paneláky. Bloky, komerční partery, uliční čára jsou pro Vídeň coby investora onucí.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.