Nové sídlo MP ve FM už má stavební povolení

Přeměna budovy na Těšínské ulici na nové sídlo městské policie ve Frýdku-Místku už dostala zelenou.

Ceká reportáž TV POLAR.

Město získalo stavební povolení a nyní se chystá vypsat výběrové řízení na zhotovitele stavby. Samotné práce by pak měly začít v říjnu. Tím se zároveň odstartuje revitalizace celého území od Těšínské ulice až po vlakové nádraží. Budovu číslo popisné 1083 na ulici Těšínská získalo město Frýdek-Místek od společnosti Slezan Holding v roce 2017. Nyní se dávné plány města dají výrazně do pohybu.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: „Po třech letech přešlapování se nám podařilo už konečně získat stavební povolení a budova je připravená k celkové rekonstrukci. Jedná se o poměrně významný objekt, protože jeho rekonstrukcí začínáme revitalizovat průmyslovou zónu Slezanu, která dneska není funkční a představuje takovou nepěknou část města.“

V budově vznikne nové sídlo městské policie i s kontaktním místem a zároveň se do ní přesune přestupkové oddělení magistrátu.
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: „Slibujeme si od toho, že ti lidé budou tady mít určitý komfort, a i policie získá adekvátní prostředí pro svou práci. Dojde k celkové rekonstrukci, to znamená od střechy, po zateplení, výměny oken, po vnitřní rozvody, nový interiér. Takže to bude opravdu na úrovni.“Ivo Kališ, ředitel Městské policie Frýdek—Místek: „Současné prostory městské policie jsou již nevyhovující. Počet strážníků nemůžeme zvyšovat na schválený počet, protože prostory v šatnách, sociálních místností a společných prostor jsou malé pro tolik lidí. My jsme tady v této budově od roku 1992. Velký problém je tady, že budova není bezbariérová, takže lidé, kteří tady přijdou něco vyřizovat nebo se na něco zeptat, musí šlapat, případně i s berlemi do prvního poschodí. To bude v nové budově odbouráno, protože tam bude nějaká vrátnice, kde bude sedět strážník a tyto věci vyřeší. Prakticky se na to těšíme už a doufejme, že to příští rok bude.“

Během následujících dní by mělo být vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele stavby.
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: „Já doufám, že se firmy přihlásí, i přes složitou situaci, kdy dneska dramaticky roste cena stavebního materiálu a někdy to může samozřejmě způsobit velké problémy. Hlavně v tom rozpočtu. My teďka počítáme, že to bude stát zhruba 63 milionů korun včetně DPH a doufáme, že se to stihne během patnácti měsíců realizovat.“

Budoucí a současný stav:

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

1 komentář

  1. Pavel :

    Ten druhý snímek je super! Nebýt reklamy na zábradlí, mohli bychom hádat, zda byl pořízen v roce 1949 nebo 2019. Prostě Eastern Europe.

    Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.