Komentáře

 1. Rado :

  Sice je ta budova k nicemu, ale mam pocit jakoby Ova prisla o ikonu.

  Thumb up 9 Thumb down 12
 2. 109 :

  Tam by se přímo nabízel nějaký park, který by spojil centrum s Hrabůvkou. Jestli to ale sanujeme pro to, aby si to nakonec rozdělila mezi sebou vrchnost, která pak pozemky výhodně prodá pro stavbu plechových bud, tak amen s námi.

  Thumb up 6 Thumb down 17
 3. Srdíčkář :

  109: Lehký průmysl, patří to Světlíkovi. K rekreaci má být podle ÚP Halda v Hrabůvce (taky Světlíkovo), ale město prý nemá žádný plán, co tam vybudovat (potom, co padl golf). A když víme, jak dlouho trvá dokončit projekty, které už jsou “v běhu”… A tady žádný ani není.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 4. thvari :

  109: tak park měly být Benátky, ale na to se nějak nedostalo. je fascinující, kolik vizualizací město vyprodukuje, aby nakonec vybudovalo úplné minimum věcí

  Thumb up 17 Thumb down 3
 5. Ondřej :

  Mně by asi úplně stačilo, kdyby se ten úsek Šídlovec/Halda – DOV stal „oficiálně“ průchozí, koloprůjezdný – třeba po bývalé trati.
  Protože chiméra o parku, zelené zóně u ostravice je z říše snů.

  Thumb up 13 Thumb down 1
 6. Pavel :

  Mně by se zase líbilo dobudování ramp mezi Rudnou a Místeckou tak, aby se u Hornbachu nemuselo odbočovat doleva (při cestě po Rudné od Havířova směrem na Místeckou do centra, popř. po Místecké od Hrabůvky směrem na Rudnou do Poruby).

  Thumb up 17 Thumb down 1
 7. Crazym :

  Ondřej: Sice ne oficiálně ale ono to je průchozí a koloprůjezdné, jen ne pro kikiny v balerínkách a na městských kolech :-) Když před šesti lety začali odstraňovat koleje v tomhle dvoukilometrovém úseku https://mapy.cz/s/hesebuhaga tak jsem si myslel, že začalo zprovozňování pro kola a pěší od Hrabovské lávky směrem k DOV, protože to brali dost z gruntu http://screenshot.cz/W7A9E/ pěkně i do hloubky pod pražci http://screenshot.cz/NKQHV/ a vypadalo to, že si to rovnají pro podklad cyklostezky. Ale skončili jen odstraněním kolejí až k tomuhle mostu u jezu na km 8,1 http://screenshot.cz/MZ62U/ a za ním směrem k aglomeraci to jen srovnali zeminou a kolej tam zůstala a končila zarážkou http://screenshot.cz/E63C7/ Později ke konci roku 2013 to zavezli zeminou i pod mosty a už se tam nedalo tím bahnem skoro projet http://screenshot.cz/GITSC/
  Ale od té doby se to ujelo a nakonec po levém břehu jezdím raději než na druhé straně po cyklostezce plné lidí, je tam klid, jen nesmí být moc mokro a dojíždím do centra až u Karoliny u mostu na km 5,1 kde končí ulice K Trojhalí. :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. davidb :

  Pavel:
  Já už to tady i jinde píšu dlouho.
  Nyní po zbourání aglomerace by to měla být prvotní a rychlá věc.
  Zrušit jednu světelnou křižovatku dost pomůže i ovzduší.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 9. Srdickar :

  Ondřej: https://pasteboard.co/IySrL37.png – moc nevím, co tím bylo myšleno, ale už je to staršího data. Jinak podle ÚP je kolem řeky nová cesta až do centra.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Srdickar :

  Srdickar: https://paste.pics/6S5GL

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. Crazym :

  Info jak u nás probíhá asanace. V místech kde kdysi bývaly koleje a byl už docela vzrostlý náletový les https://screenshot.cz/6UID3/ ho vykáceli, území zavezli zeminou a vysadili nový „les“ https://screenshot.cz/YV9SP/ + https://screenshot.cz/AGHL5/ a teď budou asi čekat dalších minimálně 20-30 let až doroste do výšky těch stromů co tam byly jen s tím rozdílem, že včil to bude ten správný Euro les, kultivovaný a v lajně a utratil se balík z nějaké dotace a pro někoho byl kšeft, tomu se říká podpora ekonomiky :-)

  Thumb up 2 Thumb down 2
 12. Martin z Ostravy :

  A nedošlo tam k dekotaminaci toho území? Jestli ne, tak je to opravdu demence takto rekultivovat území :(

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. aggu :

  Martin z Ostravy: Les? :-)
  Není to jen asanace, ale i sanace. A sanace území samozřejmě dobíhá. A průzkum před výstavbou už je hotový ;)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 14. jiří1 :

  demolice budov, zbouraní základu a zemínou srovnán teren bylo těsně před koncem minuleho roku dokončena. na mistě budou stat možna nové haly jak demolice probíhala mužete vidět zde kratke foto video https://www.youtube.com/watch?v=AiRM1Ml8jIw
  neb par fotek zde https://bagrista2.rajce.idnes.cz/aglomerace_vitkovice_demolice_u_strakace/
  tak štastný a veselý taky zdraví a hlavně mnoho uspěchu v novém roce 2021

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.