Aglomerace Vítkovice z dronu

Pohled na Aglomeraci Vítkovice, která má projít celkovou revitalizací.

Video zaslal čtenář Pan Bzoch. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. Lukáš :

  Bude tam Obrovský Prostor tedka záleží jestli se tam místo toho postavi něco pár věcí co by tam mohlo být připadá v úvahu mít peníze tak bych tam udělal bud obrovskou golfovou plochu nebo udělat drahu pro auta a motorky a pořádat tam třeba jako v Brně velkou cenu Ostrava v Motorkach nebo Formulích to by ostravě pomohlo a nebo obrovský zábavní park !!!

  Thumb up 2 Thumb down 4
 2. Ondra :

  Hezké video, oceňuji jeho aktuálnost. Doplňuji jej o menší INFOGRAFIKU AGLOMERACE.

  http://www.imagehosting.cz/?v=vdcmmm.png

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Michal :

  Ondra: Infografika není špatná, jen si dovolím opravit pár nepřesností, ačkoliv budu možná vypadat jako hnidopich. :) Aglomeraci se ale dlouhodobě věnuji a tak bych věci rád uvedl na pravou míru.

  Tam, kde je uvedeno „Homogenizační skládka rud 2“, bylo ve skutečnosti kolejiště výklopníků. To tudíž vedlo i přes plochu označenou jako „Halda“.

  Plocha označená jako „Seřazovací nádraží“ byla právě tou homogenizační skládkou č. 2.

  A nakonec zásobníky. Zásobník označený na infografice jako „A“ byl ve skutečnosti B (nepodstatný detail) a „Zásobník B“ byla jen přesýpací stanice. Zásobník A se nacházel o kousek dál, na okraji homogenizační skládky 1, a dnes jej už v areálu nenajdete, zůstaly z něj jen betonové patkové základy.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. Jp :

  Michal: michale, muze se zeptat, k cemu presne slouzila ta cast pojmenovana „labreso as“ ? To byla taky soucast aglomerace ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Michal :

  Jp: Pokud se nemýlím, patřilo to také pod Vítkovice, ale s aglomerací to nemělo společného vůbec nic. Údajně tam sídlily Hutní montáže a později společnosti Alfeni, spol. s r. o. (dnes v likvidaci), která se zabývala vývojem a výrobou strojních a elektro zařízení. Podle katastru nemovitostí je vlastníkem zchátralé budovy a přilehlých pozemků společnost Labreso, a.s. Nalevo od budovy se nacházela ještě slévárna barevných kovů, což je stejný případ – rovněž spadala pod Vítkovice, ale s aglomerací opět neměla nic společného.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Jp :

  Michal: Diky ? kdysi davno, kdyz uz to tam opustili jsme to prolezali, ta oblast me jako mladsiho fascinovala. Muj deda prave pracoval v te slevarne barevnych kovu, ale nemohl jsem nejak dohledat, co bylo v te budove vedle.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. nototo :

  Na včerejší Světlíkově prezentaci jsem se dozvěděli jen to, že se bude čistit další území od ekologické zátěže a že se počká na investory (kteří ale s výjimkou Kofoly nejsou široko daleko nikde). Halda v Hrabůvce nemá žádnou perspektivu – vyčistilo se to a teď to může zase upadat. Na jednu stranu kritika Místecké a nutnosti používat všude auto, ale když se člověk projde DOVem, je to jedno obří parkoviště a další zřejmě čtyřproudovka bude od Místecké kolem budoucího zemědělského muzea, tudíž „vylej-nalej“. Vznik univerzity už je passé, po odmítnutí oběma ostravskými VŠ už jaksi propadly velkorysé možnosti financování. Stále by pan Světlík chtěl vidět lanovku za zhruba mld. korun, ale o původně plánované tramvaji, pro kterou se stavěl pás, na kterém teď stojí auta, ani slovo. Stejně tak nepočítá nikdo s tím, že by se v krásné lokalitě okolo mohly postavit byty, kde se teď akorát nachází plevel a vyhazuje smetí (třeba za Hornbachem a pod Rudnou je to „krásné“). Vrcholem vize byla videoprezentace trampolínového centra v podobě ilustračního videa, na kterém se chlapík propadl trampolínou… Pak ještě pozvali diváky na návštěvu outdoorového centra (reálně však připomínající vylepšené dětské hřiště) na jednom z kopečků u SVaT. Tak jsem zvědav…

  Thumb up 0 Thumb down 3
 8. rasta :

  a na druhém břehu zase bakalovci chtějí něco vyrýžovat http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/v-kuncickach-vysadili-tisice-stromu-ale-maji-tam-stat-fabriky-20170511.html Diamo vyčistilo, assental získá a město ztratí(ale svou vinou, díky změně ÚP) zase jedno místo, které mohlo sloužit k něčemu jinému :(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Kamil Staš :

  Nově o plánech univerzity na Idnesu http://ostrava.idnes.cz/miniuni-se-prestehuje-kvuli-vystavbe-dvou-fakult-fvn-/ostrava-zpravy.aspx?c=A170511_2325277_ostrava-zpravy_sme

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. jiří :

  dol.vítkovice začala demolice ruzných budov u komínu strakáč na mistě by mli vzníknout halý či něco jiného par postupně přídavaných fotek https://bagrista2.rajce.idnes.cz/dol.vitkovice_demolice_u_strakace/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. D-r :

  jiří: Také jsem si toho všiml. Vypadá to jako nějaký zbourány most.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Archer :

  Bude se komin demolovat, či nikoliv? Měl jit dolu již tento mesic

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.