Znovu otevřena Kavárna Elektra

Jak jsme již avizovali, dnes je první den, kdy je umožněno veřejnosti navštívit nově zrekonstruovanou legendární Kavárnu Elektra na Nádražní ulici nedaleko Domu umění. Různorodou historii tohoto objektu si můžete přečíst pod následujícím odkazem – Kavárna Elektra Ostrava.

Jak jde vidět, když se nešetří, je to opravdu poznat, tak jen doufejme, že s návratem důstojného prostředí do tohoto prostoru se vrátí i důstojná atmosféra.

Interiér nové kavárny Elektra navrhl brněnský architekt Petr Hrůša a díky zafinancování J&T bankou, která v patře provozuje pobočku, vznikl opět unikátní prostor, kde se člověk v dnešní době „krize“ může pokochat opravdu kvalitními materiály a provedením. Navíc jsou v prostoru umístěna zapůjčená umělecká díla z nedalekého Domu umění. Díla se mají co šest měsíců měnit.

Kavárna má otevřeno pouze ve všední dny od 8 do 20 hodin. Za Latte Machiato dáte 70 a za dvě palačinky s čokoládou 95Kč – nafocený náhled ceníku najdete zde: Ceník Kavárny Elektra.

Foto ze včerejšího VIP otevření:

Reportáž České televize:
Banka přestavěla mexickou restauraci v Ostravě zpět na vyhlášenou kavárnu Elektra

zdroj fotek: facebook.com

Související články


Komentáře

 1. Dan :

  Krása. :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. nickyminaj :

  Byli jste uvnitr? Jake jsou vase prvni dojmy? Podle fotek zklamani – me ocekavani byly vyssi. :I Musim uznat, ze je to ale lepsi nez to poutove Mexiko.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Vazzy :

  Vypadá to super, určitě si tam někdy zajdu. Mimochodem je to jedna z mála „staveb“ která se v podstatě do detailů drží vizualizace…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Jiřík :

  No jak jsem viděl ty ceny protočili se mě panenky ! Ale dneska jsem šel okolo a bylo tam docela narváno ! Plno kravatáků a tak :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Honza :

  Vzhledem k cenám např. v Jet Set caffe, v kavárnách ve Foru a dalších na Karolině mě tedy nepřijde vůbec drahá. Je třeba si zvyknout, že v Ostravě jsou v kavárnách ceny témař jako v Praze.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. siu :

  Jenže finanční situace a celková ekonomická síla není jak v Praze a zrovna to Jet Set nemá uplně plno, když nepočítám občasnou mládež hrající si na smetánku. Ale této prvorepublikové kavárně každopádně šanci dám.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Martin [msstavby.cz] :

  siu: Nákupní síla je sice menší. Ale v tomto případě nejde o koupi domů, aut, či něčeho jiného. Jde hlavně o kávu. A na tu si občas může zajít každý.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. mm :

  Jiřík: A jaké jsou tedy ty ceny, např. za kafe? Rád si tam zajdu, ale rozhodně nedám za kafe 100 a výš, tak takové ceny tam snad nejsou. Informujte

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. LabBrab :

  mm: káva 50,- , třetinka piva 70,- , 2 párky 128,- , 2dcl vína 120,- :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  ten clanek ma 215 slov. by me zajimalo, o kolik min tu musime davat, aby si to lidi precetli cele, nez se zacnou ptat na neco v komentarich..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Summerboy :

  Stesky nad drahou kávou a vysokými cenami mi přijdou úsměvné. Za vodové hnusy dáte kdekoli 35 a výš. Pokud budou mít kvalitní kávu, tak ani těch 50 Kč není nic přemrštěného. Uvědomte si, za jaké větší hovadiny 15 Kč dáte. Třeba jeden 15minutový lístek do tramvaje :-). Někdo tu lamentoval nad Jet Setem a podobně, že nemá plno. Nemusí. Má dosti stabilní klientelu, která není nijak chudá (ani počtem ani majetkem) a i náhodných návštěvníků, co tam zajdou aspoň co čtrnáct dní (jako já) není málo. Suma sumárum, nejlepší bude si tam zajít, ochutnat, zakusit, otestovat a zhodnotit.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. hrw :

  Kdyz ve Starbucks v Karoline o kousek dal muzou lide davat pres kilo za preslazenou s.acku, tak proc ne kafe za 50.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Hynek [msstavby.cz] :

  hrw: ja teda nejsem kafar, ale podle me starbucks je firma, ktera vyrostla a zije jenom z kafe, kdyby prodavali sracku a nevedeli, jak to udelat, aby chutnala, tezko ma takovy uspech. (ze nekdo ma antipatii ke znacce, nebo jeste obecneji ke korporatum at je to kdokoliv, to s kvalitou vyrobku uz asi nesouvisi)

  ted me napadlo, ze ty sluzby jsou fakt nevdecna cinnost, na takove velke firmy se mnohdy kouka pres prsty, ale zaroven ma clovek pul domacnosti od samsungu a nema problem. ale to jen tak bokem :))

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. marian :

  kafe jsem tam ještě neměl, ale podle obrázku espressa (viz odkaz na konci článku – ceník) si nejsem jistý, jestli tam nebude převládat forma nad obsahem. k čemu mi bude zlatý strop, když tam nebudou umět udělat kafe? pěna je na té fotce jak na zvětralé osmičce :-(

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. centos :

  Na tom obrázku hlavně vůbec není espresso. Jestli člověk místo něj dostane tohle, tak je to hodně špatně.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. hrw :

  Hynek [msstavby.cz]: Ja osobne proti korporacim nic nemam, do McD, KFC, Burger Kingu si treba i zajdu a da se rict ze mi to chutna. U me to spise bude asi antipatie jen k teto konkretni znacce. Take nejsem zadny fajnsmekr pres kavu, ale zvedavost mi nedala a koupil jsem si kelimek v Praze, kdyz u nas zacinali. Osobne mi to prislo strasne preslazene a strasne velke mnozstvi. S kavou to moc spolecneho dle me nemelo. Na druhou stranu obdivuji jejich marketing a to jak ten koncept dokazali rozsirit.
  centos: Pouze zvedavost. Za centosem tady a na EuroFotbal.cz se skryva ta sama osoba? :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. centos :

  hrw: Jo :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Kubaiss :

  centos: marian: na obrázcích je Latte macchiato a čokoláda.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. centos :

  Kubaiss: uf :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. jouda :

  Tak to je super!! vypadá to moc dobře, 1000x lepší, než co bylo předtím.. :-/
  ale
  Bohužel už vím, že tam NEPŮJDU, ty ceny jsou výsměch.. Rozhodně se nepovažuju za znalce, ale podle toho co vím, tak udělat dobrou kávu není otázka ceny.. a na vyfocených palačinkách mé oko laika podezírá šlehačku ze spreje.. :-/ TAKŽE být tam něco extra, asi bych to vyjímečně zkusil (jako restauraci Lotos v Přívoze, která je drahá, ale nevšeně skvělá), ale takto nevím, nevím. Samozřejmě, že se platí i za krásné prostředí, ale chtít vidět umění, možná raději si koupím lístek do galerie, než 2 dl vody za 70,-
  Bude tam chodit našinec? (tím nemyslím politikou vydělávající „spoluobčasny“ na radnici..)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. Martin [msstavby.cz] :

  jouda: Jak chodím kolem, tak tam je dost lidí. A neřekl bych, že všichni co tam jsou dělají na radnici….. Ceny jsou normální.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. Hynek [msstavby.cz] :

  jouda: vsak jo, neni to pro kazdeho joudu :)
  jinak nekde ti to naservirujou bez studu takhle, takze urco chapes, ze jakasi uroven je tady zachovana. nerikam, ze jsou ty ceny lidove, ale od vysmechu jsme daleko.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. rasta :

  užasné kolik odborníků na gastronomii a hlavně přez kávu se najde na stavebním fóru. Jen si nejsem jistý, jestli všichni vědí o čem vůbec píší. Důležité je, že už nám v interiéru někdejší ostravské kavárenské legendy nevisí sláma…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Summerboy :

  To, co říká rasta o slámě, je pravda a je to důležité :-). Ohledně cenové úrovně: jakože byl jsem tam dvakrát a ač konkrétně mé příjmy nejsou na 1,6 dcl vína za 190 Kč zrovna stavěné, příjmy mnohých jiných ano. Takže já si tam klidně budu usrkávat kávu za padesát a budu si vychutnávat výtečné atmosféry anebo si tam tu a tam zajdu na snídani za sto pade a ostatním, co si rádi koupí Moët za 2000,-, to budu od srdce přát. Je to tam super, číšník říkal, že se jedná o tom, že by měli otevřeno i o víkendu. Tak snad časem bude.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. Balde :

  Summerboy: přesně tak, myslim si ze do Elektry dneska muze jit kazdy, protoze ceny toho kafe, jsou upe standartni, staci se podivat do kavaren v Karolině, a upřímě, to prostředí se nedá srovnávat

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. mm :

  Hynek [msstavby.cz]: No jo, tak jsem se zeptal, omlouvám se, jestli jsem tím někoho pobouřil, prostě mi to nedošlo, ale tolik se zase nestalo, aby se musel někdo chytit a pořádně to okomentovat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. Hynek [msstavby.cz] :

  mm: neboj, nejsi prvni ani posledni. :) a jsme jenom lidi, no problem. kdyz to clovek vidi po Xte, tak si holt rypne (a taky je to motivacni, at ctete clanky, rozumis :o)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. Martin [msstavby.cz] :

  Za nadstandart se platí. Jednoduchá rovnice.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.