Zelená budoucnost skeletu

Dostavba skeletu dostává novou podobu. Poté, co rada MS kraje v únoru tohoto roku upustila od záměru vybudovat v objektu Moravskoslezskou vědeckou knihovnu. Investor přišel s polyfunkčním projektem. Kanceláře, byty, výzkumné centrum.

Cílem nového konceptu využití objektu je vytvoření funkční budovy naplňující současné trendy šetrných budov k životnímu prostředí s potenciálem budoucího centra působení průmyslových společností v kombinaci s koncepcí odborného vzdělávání. Charakter projektu tak podpoří synergie dlouholeté činnosti průmyslového charakteru regionu.

Administrativní blok A
Nový koncept nabídne v šesti podlažích cca 4 300 m2 ploch pro kanceláře, jednací místnosti a potřebné zázemí. Součástí administrativní části bude také podnikatelský inkubátor zaměřený na rozvoj technologií pro budovy s téměř nulovou spotřebou energií či oblasti nových trhů.

Rezidenční blok B
šesti nadzemních podlažích umožňuje v případě volby „bytové výstavby“ vybudování cca: 30–40 bytů o velikosti 30 až 45 m2; 10–15 studií pro krátkodobé ubytování o ploše 30–45 m2 s pokoji o ploše 14–20 m2.

Značná část podlaží je vyhrazena pro umístění restaurace a jejího zázemí.

Budova si klade za cíl naplnit požadavky budovy s téměř nulovou spotřebou energie ve smyslu Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2010/31 o energetické náročnosti budov, kde budou aplikovány současné dostupné materiály a technologie pro tento typ budovy. Administrativní část objektu si klade za cíl získání některé ze značek kvality pro šetrné budovy k životnímu prostředí, a to certifikaci LEED či BREEAM.

skelet

skelet

zdroj: smart.origine.cz

Související články


Komentáře

 1. aldik :

  Ale to jsou pořád jen plány, vizualizace.. pořád je to na prd, dokud nebude vážný zájemce o místo v budově.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 2. Michal :

  Uvěřím, až se od žvástů přistoupí k práci.

  Thumb up 10 Thumb down 2
 3. Summerboy :

  No pokud s tim prisel investor a ne architektonicke studio, tak je to prece jen trochu bliz realite…

  Thumb up 1 Thumb down 2
 4. Alex :

  Tohle je investor, který investoval 10.000,- Kč do obrázku s Archicadu:-)

  A jeho „polyfunkční projekt“ se překládá do češtiny jako: „mít dopředu jistotu nejméně 2/3 podlahové plochy pronajmuté za veřejné peníze – inkubátor, vzdělávání“. Takhle umí investovat kdekdo, jen ne každý má žaludek na leštění těch správných klik na radnicích.

  Thumb up 9 Thumb down 2
 5. thvari :

  Poměr všech návrhů a realizací ke skutečnému počtu zrealizovaných projektů by v Ostravě byl asi celkem velký… Ale pokud by to mělo býti, nikdo by se jistě nezlobil.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. nedy :

  Je to soukromý objekt, Mají na to i projekty. Měli i limit od města, kdy mají stavět. Ale znáte to, je krize a pod. A město jim posouvá termín. Tak kdo ví. Dokud opravdu nezačnou, tak tomu nevěřím.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. nedy :

  Ty projekty myslím Red House. Jinak Topka na tom postavila volební kampaň, že s tím něco udělají. Konkrétně Juchelka z Medůzy :-).

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. balde :

  fandím a 31.3. si píšu do deníčku abch se tam zašel podívat zda se začlo stavět

  Thumb up 3 Thumb down 1
 9. aldik :

  Osobně bych ve skeletu viděl rád něco jako ‚Dům práce‘, prostě sestěhovat všechny pracovní a personální agentury do jednoho místa, aby ten kdo, hledá práci nemusel objíždět celou Ostravu a každou agenturu hledat jinde (a že jich teda je…). Ale vím, že to je sci-fi.. ne ani tak samotná představa co by tam mělo být, ale ta domluva a sestěhování všech (většiny) agentur z Ostravy do jednoho baráku :D

  Thumb up 2 Thumb down 1
 10. balde :

  jinak ty byty zas budou malinké, doufám ze se do toho nebudou pokouset nacpat 3+kk

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. PetrP :

  Když už jsme u těch opuštěných budov… Co říkáte na toto?? http://archiv.ihned.cz/c1-64505520-o-pozemky-na-karvinsku-maji-zajem-korejci-a-japonci-nalakat-je-ma-i-more

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Summerboy :

  PetrP: No mne, jako laikovi, se to libi – ale nejsou ty jejich plany az prilis velke sci-fi? A ta prestavba Jindricha je vazne uz tak na spadnuti? Ani jsem to nezaregistroval…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. PetrP :

  Také si mi to zamlouvá, ale nevím, jestli je realizace všeho v příštích pár letech úplně reálná. Co se týče Jindřichu, tak už jsem četl i jinde, že by se mělo pomalu začít s rekonstrukcí… Podle mě se začne začátkem r. 2016…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Rado :

  Je to něco ve stylu slibem nezarmoutíš, takže stavět něco v době, až budu mít své jisté, to není umění.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 15. balde :

  Rado: uz vidím jak nekdo bude stavet jen tak ze srandy a to jestli nekoho sezene se teprv uvidí,

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. Danek :

  balde: O přestavbě Jindřicha v této podobě se ví již nějaký pátek a termín stavby v 2016 je také znám dlouho…takže vlastníci Jindřichu samozřejmě mělo dlouhou dobu na hledaní společnosti , která by si jej chtěla pronajmout.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Vojce :

  Jindřich je zbytečné řešit. Článek o rekonstrukci na ihned.cz je pouze PR-ko od Bakaly, ať trochu uklidní místní obyvatelé kvůli prodeji RPG bytů :-)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 18. balde :

  máte někdo přístup k celému tomuto článku, když tak okopirujte nebo vyfotte, dost by mě zajímalo jaké mají plány děkuji http://domaci.ihned.cz/c1-64505520-o-pozemky-na-karvinsku-maji-zajem-korejci-a-japonci-nalakat-je-ma-i-more

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. PetrP :

  http://ostrava.idnes.cz/ostrava-da-firme-dalsi-sanci-dostavet-skelet-fmv-/ostrava-zpravy.aspx?c=A150827_2187217_ostrava-zpravy_jog

  Celkem jasně dané podmínky a pokud je tak nastavena i smlouva, tak příznivé pro město… No kdyby se to realizovalo, bylo by to super…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. PetrP :

  Balde: Vám ted odkaz nefunguje? Já se díval a odkaz mě přesměruje na ten web…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. jiří :

  zajmálo by mě zda půjde ta budova k zemi a mistoní stavba nebo ji jenom dodělají,jinák ten navrh je pjeknej alespon už to nebude prazne.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 22. Martin [msstavby.cz] :

  jiří: Dostavba.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. jiří :

  kdysy se hlasovalo že se do bude bourat a nakonec to pujde jenom dodělát. diký aspon vim cose stím bude dít škoda demolice.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 24. balde :

  v událostech v regionech zveřejněna budoucí podoba skeletu http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/415231100031029-udalosti-v-regionech

  Thumb up 2 Thumb down 0
 25. Martin [msstavby.cz] :

  balde: Pěkné.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. Danek :

  Teď čtu aktuální článek o přednadraží:viz.odkaz http://ostrava.idnes.cz/zanik-romskeho-ghetta-prednadrazi-v-ostrave-fmb-/ostrava-zpravy.aspx?c=A151029_2201806_ostrava-zpravy_jog

  Firma Ostravské strojírny jej koupila a trochu problém je , že nevlastní okolní pozemky a tak nemůže postavit příjezdovou cestu a naše oblíbená starostka, si již v článku klade podmínky prodeje…no bůh s námi. Tyto lidi chce opravdu vypráskat s radnice MO.Takže firma příjde, a koupí rozbořené domy a musí je na své náklady zbořit a pozemek revitalizovat a paní starostka si dovolí tohle říct:viz.citace s článku
  Zdrženlivě se k prodeji svých pozemků dosud stavěl i centrální ostravský obvod.

  To se však může změnit. „Dokud nebyl jasný vlastník, tak jsme byli zdrženliví. Počkáme na plány nového majitele a prodej opět zvážíme,“ řekla starostka Moravské Ostravy a Přívozu Petra Bernfeldová.

  Připustila, že pokud by projekt současně přinesl vyšší počet pracovních míst, nejspíše by podporu obvodu získal.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.