Zábavní park ve Vítkovicích za miliardu

Společnost Tatry Mountain Resorts zvažuje investici miliardy korun do vybudování zábavního parku. Potenciálním místem je údajně i Ostrava, konkrétně lokalita mezi Dolní oblastí a Trojhalím Karolina.

Plán společnosti Tatry Mountain Resorts (TMR) na vybudování zábavního parku s atrakcemi, jako je například velká horská dráha, může najít azyl v Ostravě. Investice, na niž si firma vyčlenila 40 milionů eur (zhruba miliardu korun), měla přitom původně putovat do Polska. Za tyto peníze chtěla společnost, jejímž hlavním byznysem je provozování horských středisek, akvaparků a hotelů, zmodernizovat areál Veselého městečka u polských Katovic.

Managementu TMR se ovšem se současným vlastníkem a provozovatelem nejstaršího polského zábavního parku, vládou Slezského vojvodství, stále nedaří dohodnout na fungování společného podniku. Schéma investičního vstupu TMR do Veselého městečka a postupné ovládnutí firmy i areálu si přitom strany odsouhlasily už před několika měsíci.

Najít již fungující zábavní park a zainvestovat do jeho modernizace TMR před časem vyhodnotilo jako vhodnější možnost než stavět na zelené louce. I tato varianta se ale kvůli komplikacím v jednání o Veselém městečku vrací do hry.

Podle zdroje Hospodářských Novin (HN) blízkého vedení TMR se konkrétně zvažuje takový projekt v Ostravě. To potvrzuje i Jan Světlík – šéf a majitel společnosti Vítkovice Holding, která vlastní část pozemků, jež by pro účely zábavního parku připadaly v úvahu. „Před časem jsme se o tom s touto společností bavili, brzy k tomu chceme vést další debatu,“ uvedl pro HN. Takový park by se mohl rozkládat mezi areálem Dolních Vítkovic, kde působí Světlíkovy firmy, a Obchodním centrem Forum Nová Karolina. „Nešli bychom do toho jako spoluinvestor, byli bychom ale ochotni pomoci právě s pozemky,“ vysvětluje Světlík.

Nutné by bylo také vykoupení dalších majitelů menších pozemků včetně některých městských ploch v okolí. Světlík v podobném nápadu každopádně spatřuje logiku. Jednou z částí parku, dost možná páteřní investicí, by podle něj mohla být i lanovka, která by spojovala právě průmyslový areál Dolních Vítkovic s komerční zónou u Nové Karoliny a zapadla by do systému veřejné dopravy ve městě.

(na náhledu je ilustrační foto z německého Europa Park, lokace na mapce je orientační dle popisu v článku)
zdroj: ihned.cz

Související články


Komentáře

 1. Fred :

  Toto a akvapark s vyuzitim dulnich vod z Jeremenka, pekne pohromade okolo Dolni oblasti by bylo urcite skvele…

  Thumb up 12 Thumb down 2
 2. aggu :

  Na levém břehu má stát město, a ne prostorově rozšafný areál s kolotoči a stánky s cukrovou vatou. Zábavní park ano, termály klidně, ale na pravém břehu na Zárubku!

  Thumb up 14 Thumb down 14
 3. aldar :

  Asi se ubavíme k smrti…

  Thumb up 4 Thumb down 10
 4. Fred :

  A zase se projevuje typický Ostravský negativistický přístup. Ten stejný, díky kterému máme nefunkční letiště, vědeckou knihovnu v nevyhovujících podmínkách a rozpadlé, památkově chráněné budovy v centru.

  Na co lowcosty, my přece máme na to mít mezinárodní letiště za plné ceny!!!
  Na co nová budova vědecké knihovny, my umíme postavit levnější, ale schválené peníze použijeme jinde!!!
  Proč povolovat přestavby památkově chráněných budov, my přece máme na to mít je v původním stavu!!!
  Na co zábavní park, mnohem lepší to bude někde jinde, nebo se vlastně ani bavit nepotřebujeme!!!

  Ano i zábavní park může být součástí města a není důvod, proč by samo na tom druhám břehu nemohlo vyrůstat…

  Thumb up 48 Thumb down 8
 5. Hynek [msstavby.cz] :

  Fred: tak on aggu asi vzpomina na studii, ktera tu probehla a ktera taky davala smysl (imho).
  http://www.msstavby.cz/zarubek-13-04-2012/

  Thumb up 2 Thumb down 1
 6. aggu :

  Fred: Moc nechápu ty souvislosti ;) ale z logiky věci (a z mapy) levý břeh musí souvisle patřit městu, od Přívozu do Vítkovic. Pravý břeh je blokově zastavitelný jen v okolí Zámostí a to jen tehdy když někdo na ÚHA dostane rozum a území vyčistí od náletů komunistického a postkomunistického řádění. Plocha na jih od Zámostí a Hradu je z mnoha důvodů problematická pro městskou zástavbu, už jenom tím, kolik je tam neúnosné navážky. Jednoduchá, lehká, rozvolněná zástavba je tam naopak vhodná velmi (parky, sportoviště) a i ty kolotoče.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 7. thvari :

  jo stodolni a pak se rano jit potocit. tohle tady chci!

  Thumb up 12 Thumb down 0
 8. aggu :

  Nemluvě o detailech, že typické vítkovické panorama bude prosvítat přes ruské kolo a podobné hračky. Fuj ;)

  Thumb up 9 Thumb down 7
 9. Lip :

  Aggu: Pracuji pul roku v Singapuru a mistni ruske kolo je jak dominantou centra mesta spolecne s hotelem Marina Bay. Tak i hojne navstevovanou atrakci. Takze proc to nemit v nasi Ostrave :-)

  Thumb up 17 Thumb down 4
 10. Martin [msstavby.cz] :

  aggu: Tak to ruské kolo, pokud tam nějaké bude, nemusí stát hned u pecí. Může třeba být až u řeky. Tím by s určitých pohledů panorama DOV nenarušovalo vůbec.

  Thumb up 11 Thumb down 2
 11. thrpst :

  Smysl to dává a bylo by to skvělé doplnění části města. Taky by to byl velký impuls k oživení Ostravy.

  Thumb up 25 Thumb down 2
 12. aggu :

  Smysl to nedává vůbec. Prostor pro městskou zástavbu a postupný rozvoj centra k jihu k Vítkovicím, který je rovný, s dobrou základovou půdou, zaplácneme plechovými boudami a kolotočem. Prostor přes řeku, který je (dnes) skládkou, s neúnosnou půdou, výškově členitý, necháme zaplevelený ladem. No to je logika ;)
  Lanovka mezi DOV a centrem? Na rovině? Začleněná do MHD? Měl sem za to, že lepší jsou tramvaje. Opět, lanovka se slezské strany k DOV už smysl dává.
  Navíc, Světlík si domlouvá s kýmsi cosi a město (ÚHA) opět mlčí. K čemu jinému by mělo mít plány? Asi „řeší“ zase nějaké krabice na periferii pro investory. Akorát moc nerozumím jejich produktivitě práce, když politici brečí, že město už žádné volné průmyslové zóny nemá. A v Hrušově je problém s pozemky, takže se v přípravě ani nekoplo. Uff.

  Thumb up 8 Thumb down 6
 13. Karol :

  Chtěla bych se zeptat, které prostory konkrétně mají na mysli? Ty prostory kde probíhá Colours of Ostrava nebo jsou tam ještě jiné o kterých nevím?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 14. Hynek [msstavby.cz] :

  Karol: pridal jsem mapku, ale ta lokace je orientacni podle popisu.

  aggu: tak zas druhy pohled je, ze byt to za rekou, tak je tam park a nic dalsiho = prijedu autem / kyvadlovkou, utratim prachy a jedu domu. mesto jako takove to pozna maximalne na zvysenem provozu na bohuminske. kdyz by to bylo umistene, jak se pise, tak je to mnohem blize lidem a „civilizaci“, tze ti lidi nemaji problem se castecne prelit at na jednu (DOV) nebo druhou (Karolina) stranu. Navic to ma urcitou synergii s planem vedle Fora postavit hotel. zaroven zastavby je naplanovano tolik v ramci dalsich etap karoliny, ze nevim, jestli je nutne premyslet tak, ze ten zabavni park je nutne tlacit az za cestu..

  ale ja tomu prd rozumim.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 15. robert :

  Obzvláště ta lanovka je zajímavá věc. Teď ještě, aby tak konečně někoho napadla vysokorychlostní dráha mezi Stodolní a Elektrou a bude to tu super. !!!

  Thumb up 5 Thumb down 5
 16. Lenny :

  Se*u ti na nějakou městskou zástavbu, já chci konečně v česku pořádnou horskou dráhu na který bude aspoň nějaká švanda! rozhodně by to bylo lepší než se koukat na starý rozmlácený vysoký pece ;)

  Thumb up 8 Thumb down 11
 17. Danek :

  Tak jsem si otevřel článek v HN o ev.stavbě zabavního parku….a jak jsem psal kdysi, tak JT banka chtěla kdysi někde na pomezí ČR,PL,SK stavět zab.park v hodnotě cca.4,2milliard Čk..ted je ve hře mimojiné stavba v Ostravě v hodnotě cca.1milliardy.čili okleštěná varianta.Je třeba se pobavit o vaiantě drahší z důvodu vyšší přidané hodnoty(větší vyznám-vyšší navštěvnost, více zisku a peněz)Je tu šance dostat tady víc turistu tak do toho. http://byznys.ihned.cz/c1-63652890-tratry-mountrains-resorts-zabavni-park-ostrava
  Jinak díval jsem se ve článku je uvedeno že chtěli rekonstruovat Katowický zabavný park…dival jsem se na to a je to super ale tady by chtělo opravdu něco ve větším měřítku…poslední věc v Katowickém zabavném parku mají skvělé ceny atrakcí….cca.35Zl.na celý den,45Zl.včetně cirkusu a to jsou opravdu lakavé ceny.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 18. Hynek [msstavby.cz] :

  Danek: vsak ten sedy ramecek kolem textu znamena, ze nekoho citujeme. a zdroj je uvedeny nad mapkou :)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 19. Honza :

  On ten nadpis v Hospodářských novinách je trošku unáhlený v té ceně. TMR chtěla investovat miliardu do rozšíření a rekonstrukce stávajícího parku v Polsku. Ale myslím si, že ten nový by musel být o něco dražší, což taky ten článek nepřímo říká. Snad se to povede. :)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 20. marian :

  Karol: za železnicí, směrem ke k obchoďáku není dost msta a navíc to není světlíkovo, ale ods (dopravní stavby), takže by to odnesla hlavní stage na colours a okolí, čili celé colours…

  Thumb up 0 Thumb down 4
 21. Tomin :

  Už jsem tady dlouho nepsal, ale jakkoliv s názory aggu mnohdy nesouhlasím, tak v tomto má naprostou pravdu. Prostor mezi DOV a Trojhalím Karolina by měl být zastavěn městskou zástavbou. Vždyť hned vedle, přes řeku je naprosto nevyužitý prostor, na kterém by přesně takový park vyniknul. Nevidím to jako negativismus ze strany aggu, ale jako logické zhodnocení jasně daných faktů (volný prostor, bezprostřední blízkost centra, rozvoj města, doprava apod.). Ve městě se má stavět s nějakou logikou a né dávat takový kolos před DOV, když hned vedle je naprosto nevyužitý prostor, kde by se mohlo město rozvíjet. Nehledě na to, že lanová dráha by fungovala i z místa na pravém břehu řeky a možná zajímavěji, kdy by se mohl propojit zábavní park, hrad a DOV.

  Nebuďme naivní a neříkejme, že kolo může být umístěno tak, že nebude zcela zakrývat DOV. Bude narušovat panorama, ať bude kdekoliv před DOV. Naproti tomu na druhé (pravé) straně leží ladem obří plocha v bezprostřední blízkosti centra, kde by se každý architekt zábavního parku dosytosti vyblbnul, a kde je potenciál města k rozrůstání. Každý, kdo se podívá na mapu města Ostravy v této lokaci musí uznat, že prostor na pravém břehu k této atrakci vyloženě vybízí.

  Lip: problém je v tom, že v Singapuru ruské kolo nezakrývá žádnou dominantu, což DOV bezesporu je. Vám by se snad líbilo ruské kolo u Eiffelovky, Kolosea nebo jiné dominanty Evropy?

  Thumb up 9 Thumb down 3
 22. tomas :

  Aspon něco rozumného, nehledě že na to že tady proudili turisté z Polska a Slovenska aspoň bysme nemuseli jezdit do Prahy na Matějskou…Nehledě ti kolotoče to přijíždí na sídliště nejsou nic extra.Ja jsem pro.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 23. Balde :

  Tomin: taky bych souhlasil, ale pokdu se podívám jakým tempem se staví v Ostravě, tak jen zastavět proluky v centru, a celou Karolinu plus černá louka tak to máme práci na 50 let minimálně, takže ten park tam tech 50 let klidně může stát, nehledě na to že ve Vídní je prátr přímo v centru města

  Thumb up 4 Thumb down 0
 24. aggu :

  Balde: Ve Vídni nemají takřka v centru města haldu s odpadky, sutí a bůhvíčím, která se jen těžko bude hledat jiný účel než relax.
  Hynek [msstavby.cz]: Ono se to nezdá, ale z okraje Zárubku ke Gongu to je 1100 m (10 minut pěšky) a na Karolinu ještě míň. Čili klidně můžeš auto nechat v podzemce na Karolině a botky si neprošoupeš ;)
  BTW stejně se tady porcuje mědvěd z lesa a Ostrava slouží jako bububu na Poláky.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 25. Danek :

  Tomin: Naprosto s tebou souhlasím.Když jsem tu dával první informace o tom, že by se event.mohlo něco stavět.jednoznačně mě první napadla první var.kde jej umístit Zárubek a to z těchto důvodů řešíme oživení centra a tak mě hned napadlo že by značně ožil trojlístek centrum,hrad,Miniuni(má se časem stěhovat ke hradu) ev.trojické udolí. Kdyby to však stálo kde se teď navrhuje myslím , že by to nebylo až tak stašné.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 26. Tomin :

  Mimochodem (teď budu lehce off topic) doufejme že radní Ovy uvažují o rozvoji této části města, alespoň tak lze usuzovat podle té nové tramvajové zastávky. Viděl už ji někdo na vlastní oči? Při vší úctě k hradu a jeho potenciálu je tato zastávka těžce předimenzovaná. Byl jsem se na ni nedávno podívat a je zajímavé sledovat, jak „v zemi nikoho“ je jedna z největších tramvajových zastávek v Ově. Doporučuju se zajít podívat. Možná už se tu nějaké fotky, které jsem nepodchytil objevily, ale pokud ne, tak by stálo za to je tu dát.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 27. Tomin :

  Samozřejmě myslím nevyužitou část města na pravé straně řeky a novou tramvajovou zastávku u Slezskoostravského hradu – nějak jsem to zapomněl zapracovat do kontextu věty :).

  Thumb up 1 Thumb down 0
 28. berdy :

  Ostravský Prátr bude pecka :-)
  Jen ať nedopadne jako Stodolní…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 29. Jordan :

  Nápad využití pro Dolní oblast:
  Z dolu Jeremenko se dlouhodobě odčerpává jodobromová voda a bez užitku se vypouští do Ostravice.
  Myslím si, že by bylo smysluplnější tuto vodu celoročně využívat pro koupání. Investované peníze se určitě rychleji vrátí, než např. u Vodního areálu Jih, který je otevřený jen 3 měsíce v roce! Obyvatele Ostravy a nejbližšího okolí to určitě uvítají.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 30. DMH :

  Myslím, že by to nemuselo být špatné a potencionálně by to mohlo zvýšit zaměstnanost, nebo zakázky pro Vítkovice, ve kterých pracuje třetina Ostravy…
  A zábavní park v Ově.. no proč ne více turistů atd. atd.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 31. Radim :

  Buďte v klidu, v Ostravě nikdy nic takového stát nebude.

  Thumb up 3 Thumb down 6
 32. aggu :

  Radim: ,protože?…

  Thumb up 1 Thumb down 1
 33. aggu :

  DMH: Pro tvoji informaci, ve Vítkovicích rozhodně nepracuje třetina Ostravy.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 34. Danek :

  Radim: <a Tak jsem dnes o tom společně z Fredem psal. Už tady máme prvního remcala. Snad se neurazí. Opravdu můžeš mi říct proč by to tady nemohlo racionálně být?….řekni skutečný důvod, proč ne. Jak jsi zřejmě četl v článku, jedná se o tom. Pokud by nebyla ani 1% šance nikdo by to nedal do novin.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 35. Ross :

  Zábavní parky mám rád, vždy jsem o nečem takovém snil. Jsem pro. Něco na tento způsob se plánovalo i místo Nové Karolíny. Jenže to tenkrát údajně neprošlo přes Prahu, bo to by byl bordel že lunapark je v Ostravě a ne v Práglu.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 36. Alex :

  Podle iHNED dluží společnost Tatry Mountain Resort za dluhopisy 180 mil Euro, což je 4,5násobek předpokládané investice. Pro dluhovou službu se jí meziročně snížil zisk desetinásobně. To je dostatečný znak, že společnost je předlužená a že potřebuje nový projekt stůj co stůj, aby si na něj mohla půjčit a měla z čeho krýt provozní ztrátu.

  Navíc je z materiálů o společnosti známo, že s těmito projekty nemá žádnou zkušenost. Z informací o polském projektu vyplývá, že polská strana učiní značný vklad do projektu (nemovitosti, stávající vybavení), který po určitém čase má přejít do majetku Tatry Mountain Resort. Co asi bude požadovat v Ostravě, je-li uvažované místo prostý rekultivovaný brownfield? Zřejmě masivní spoluinvestici z veřejných zdrojů s obdobným modelem, jako v Polsku. To jest postupným přechodem vlastnictví celého majetku ve prospěch Tatry Mountain Resort.

  Nic proti zábavným parkům. Ale je-li něco modelovým příkladem nedůvěryhodného projektu, je to tahle partyzánština.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 37. Danek :

  Alex: Alexi, před chvilí jsem to vložil k tvému příspěvku v deníku. Takže ti to dávám i tady:Pokud se Alexi nemýlím.Máš ve všem pravdu ale je tu jedno ale.Je to totiž jako by jsi řekl že fotbalista nepřestoupí do Sparty protože nedostane vyplatu.Protože Spatra má každý rok sekeru třeba 400mil.(každy rok to Křetinský zalepí)Jinak to ale je že vlastník TMR je JT banka a ti vlivem vstupu Činské společnosti mají burget na investice v ČR a SK cca.200miliard kč.To je ta znamá historka o dvojitém podaní ruky.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 38. Radim :

  Danek: Neremcám, jsem realista. Ani optimista, ani pesimista, vidím to realisticky. Investice by měla smysl, pokud by byla zřejmá návratnost, ta tady chybí. Jak píše Alex, je to ukázkový příklad nedůvěryhodného projektu. Není mi jasné, kdo by to byl ochotný zaplatit.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 39. kdojekdo :

  Někteří zde zase uvádějí nepravdivé informace. TMR nevlastní JT Banka, má v TMR zhruba 20%, skoro polovinu akcií TMR cca 46% vlastní drobní akcionáři, cca 17% Poštová banka, atd.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 40. FlakY :

  Nečetl jsem skoro žádné komentáře, ale toto má určitě smysl v Ostravě mít. Jediný důvod aby to vzniklo je připravit projekt, získat prostředky na výstavbu a pak přilákat návštěvníky v širším okolí. Je spousta měst která to mají. Podívejte se na Vídeň. Praha má taky pár kolotočů, ale to je jen tak decentně. Mohlo by to mít podobu zábavního a leso parku.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 41. Danek :

  Radim: Za sebe mužů říct, že já jsem také realista a něž o nějakém projektu řeknu, že to bude nebo nebude fungovat si zjistím všechny pozitiva a negativa.Za sebe řikám že je opravdu možné, že TMR opravdu straší Poláky jinou lokalitou aby vylepšili podmínky pro schválení.Nicméně když jsem tady před několi měsíci psal o zaměru JT banky tento projekt stavět viz.odkaz je téměř rok starý:http://www.topky.sk/cl/10/1389575/J-T-planuje-vybudovat-v-Tatrach-obrovsky-zabavny-park–Chce-pomoc-od-statu-
  Jelikož Slováci JT banku zrovna nemusí projekt na Slovensku padl téměř obratem, pak se domluvili V Katowicích….kde zabavný park stojí od roku 1959 a chtěli jej modernizovat:stalo by to jen uvaděnou miliardu(oproti novostavbě 4,2miliard).Jenomže zřejmě jim to taky nevýjde.Ják si jistě v článcích zaznamenal o projektu zřejmě jednali přestavitelé kraje a p.Světlík již před rokem a jsme první nahradní var.po Polsku.Že budou požadovat dotaci na stavbu nebo vytvoření prac.míst je myslím jasné.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 42. kdojekdo :

  Ano, je to jistě zajímavý projekt, který by lákal ročně milióny návštěvníků do Ostravy.
  Negativní to je pro zaměstnaného Ostraváka v tom, že život pro něj v OV bude o dost dražší a komplikovanější, moc výhod tedy na něj nezůstane. Možná hrdost.
  A pro nezaměstnaného možná přiležitost najít práci se zvýšeným turistickým ruchem.

  Thumb up 0 Thumb down 6
 43. Danek :

  kdojekdo: Nechtěl se mi hledat kolik mají podíl.Díky, jinak dle článku je zřejmé že stavět financovat JT banka a bude schována pod TMR(což je fa.pod které jsou schované projety pro turisty)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 44. Ross :

  Mě by zajímalo do jaké míry je tento projekt reálný, za předpokladu, že Polsko odmítne. Než se odkoupí pozemky, než bude nějaké výběrové řízení a podobně, to určitě potrvá dlouho. Jak dlouho se staví takový park? Každopádně bych byl rád, kdyby to tu fakt bylo. Mohl by to být nový symbol pro Ostravu :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 45. Rado :

  kdojekdo: Miliony ročně je hodně nadnesené číslo, rozhodně bych ubral jednu nulu, protože jak by se sem ti návštěvníci dostali? Jedině vlakem nebo autem, letiště Mošnov můžeme rovnout škrtnout. Navíc si myslím, že je to jen takový výkřik do tmy, myslím pro Ostravu, spíše si myslím, že má vybudit Poláky k akci. Jinak jak píše Flaky, nemyslím si, že lze srovnávat Vídeň s Ostravou. Velikostí, krásou a zejména významem se jedná o dvě naprosto odlišná města.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 46. Danek :

  Rado: Včera jak jsme to tady řešili tak jsem hledal hned info o tom Slezkém zabavném městečku v Katowicích.Roční navštěvnost jsem našel myslím s roku 2008 byla cca.200tis.navštěvniků.vstupné od cca.35ZL(psal jsem včera)děti do 4let zdarma.U Ostravy bych automaticky vyšší navštěvnost odhaduji min.300-400tis.minimalně.Jak je u nás zvykem čekám i vyšší vstupné.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 47. Rado :

  Danek: Podle čeho soudíte, že v Ostravě bude vyšší návštěvnost? Katovická aglomerace je mnohem větší než ta ostravská a ještě k tomu s velice prosperujícím a vytíženým letištěm. S čím mohu souhlasit, že vstupné bude asi vyšší, asi by mě hodně překvapilo, kdyby se tady držel někdo při zdi :-)

  Thumb up 1 Thumb down 2
 48. Danek :

  Rado: Prostě jsem tom přsvědčen.Odvozují od pamětihodností tady,ZOO,Nové Vitkovice,SLezkoostravský hrad atd.a jejich navštěvnosti a zarovenˇje jasné, že pokud se park postaví přinese to zvýšení navštěvnosti samozřejmě i jim.Proto se v tom angažuje p.Světlík…již jsem to taktéž psal včera.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 49. FlakY :

  Ta Vídeň byla jako příklad, kde není zábavní park na okraji města jako je tomu ve velké míře v Německu. Vstupné může být podobné jako těm Německým. Člověk si koupí jednodenní lístek a může tam jít na co chce a kolikrát chce. Do zábavních parků se dělají celodenní zájezdy, tak proč by to nešlo tady? Jen se musí projekt dobře připravit a organizačně dobře zvládnout. Hlavně musí být originální a pak bude jedno jestli tam bude občan ČR, SR či PL. Když si udrží vysokou návštěvnost, tak ziskovost projektu bude skvělá. Nereálné to určitě není, ale musí být studie a projekt nesmí být zbytečně minimalistický, protože i Ostravan by tam vkročil pouze 1x.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 50. don-tom :

  FlakY:
  Katovická aglomerace má asi 4,3 miliony obyvatel a v dojezdové vzdálenosti se nachází další dvě. Krakovská metropolitní oblast s 1,3 miliony obyvatel a Čenstochová m.o. s dalšími 0,4 miliony obyvatel.

  Tedy 6 milionů potencionálních zákazníků. Myslíte si, že Ostrava může nabídnout obdobný luxus?
  Podobný resort u nás by musel nabízet i kvalitní rodinné ubytování, které v Ostravě i okolí zatím chybí.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 51. Michal :

  Na tomto projektu ještě není reálného vůbec nic, ale místní crème de la crème už řeší vstupné.
  Neskutečné.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 52. Balde :

  don-tom: ještě jsem nevidel aby kvalitní rodinne ubytování bylo postaveno předtím nez vznike poptávka po něm

  Thumb up 2 Thumb down 0
 53. Rado :

  Michal: Je to jen výměna názorů, ale možná jste si všiml, že nevěřím v tento projekt.
  Danek: „Pamětihodností tady,ZOO,Nové Vitkovice,SLezkoostravský hrad.“ Možná na české poměry je návštěvnost vyšší, jinak to ale není žádná bomba. Slezkoostravský hrad nemá s historickým pojetím hradu, natož s citlivou rekonstrukcí nic společného, ZOO má „skoro“ každé větší město, pamětihodnosti – to je celkem na Ostravu odvážné tvrzení, tak snad jenom ty Vítkovice. Když přimhouřím obě oči, tak vše, co stojí v Ostravě za vidění, na to vám stačí jeden den, možná i jen jedno dopoledne. Buďme realisté. Industriál je nevyvážený, teď je v kurzu huťařina, havířina jde kde dnu (aspoň dle Landek Parku soudě).
  Balde: Kvalitní a nejen kvalitní rodinné ubytování je v Ostravě problém. Nemusí být po něm poptávka. Když si rezervujete ubytování např. přes Booking.com, prostě vidíte, co je k mání, žádný wishlist tam není. Ale rozhodně bych se kvalitního ubytování nebál, klientela se vždycky najde. To, že doposud v Ově není, to je problém.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 54. Danek :

  Michal: Michale jen jsem zmínil cenu za vstup v Katowickém zabavném parku a kolega doplnil, že s takovou cenou se u nás nemůžeme počítat.V zemi kde byvalý nejlepší minist financí Kalusek prohlásil, že čím vyšší daně tím více vybere mě to nepřekvapuje.Nikdo tady nenavrhoval, kolik by měl být denní vstup nebo něco podobného, takže úplně nechápu tvou reakci.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 55. Danek :

  Rado: Rado, hledáš v tom zbytečně
  negativa.Není třeba ani řešit kolik potenciálních zákazníků je kolem Katowic nebo Ostravy.Podívej se přiklad: Ostravská zoo návštěvnost cca.530tis.lidí,Pražská ZOO kolem 1mil.Jak to když Ostrava má 4 měně obyvatel?Počet turistu Ostrava kolem 270tis.Praha přes 5mil.Nové Vítkovice přes 800tis.(příští rok chtějí byt na milionu)..jak to že mají poloviční návštěvnost než Pražský hrad(cca.1,7mil)?Jak mi vysvětlíš poloviční návštěvnost Ostravských(nebudu již psát pemětihodností)oproti Pražským …jak jsem psal 4krát více obyvatel a 20krát více turistů!!!Když říkám že kdyby se park postavil, tak se do 3-5let dostane minimálně na ročních 200tis.navštěvníků.Už jen proto , že vedle stojí Vítkovice s návštěvností jak jsem psal.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 56. aggu :

  Rado: Jeden den dnes nestačí ani na DOV. Kvalitní ZOO opravdu nemá každé větší město. Pamětihodností jsou v Ostravě stovky (web NPÚ) čili to zas tak odvážné tvrzení není. Landek se rozvíjí jak má, ke dnu nejde. Ani jeho okolí, naopak.
  Někdo vidí sklenici poloprázdnou, někdo poloplnou ;)

  Thumb up 3 Thumb down 2
 57. kdojekdo :

  Danek:
  JTbanka by projekt samozřejmě nefinancovala, na tyto pochybné stavby by této předlužené bance ani TMR žádná komerční banka nepůjčila.
  Financuje se to tedy z dluhopisů a směnek se slíbenou dividendou kolem 6%.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 58. don-tom :

  Balde:
  snad vás Mistrovství světa v hokeji přesvědčí, že poptávka po rodinném ubytování JE ;)

  Thumb up 0 Thumb down 2
 59. Balde :

  don-tom: kvůli jednorázové akci nikdo nebude stavět, nové ubytovací kapacity, ale pokud se v Ostravě díky, turistickým atrakcím zvýší počet turistů, tak pak si podnikatelé všimnou že nabídka neodpovídá poptávce, na jednotýdenní akcii těžko dostanu investici zpět, když tady dalších deset let nebude poptávka dostatečně silná

  Thumb up 1 Thumb down 0
 60. Rado :

  aggu: Za okolností, že budete chtít vidět opravdu všechno, tak opravdu jeden den stačit nebude, nicméně nemyslím si, že je někdo, kdo chodí od atrakce k atrakci. DOV je teď v kurzu, ale tak to bývá se vším, než se to okouká. Na Bouzov taktéž nejezdím každý rok. Ano, web NPÚ je jedna věc, skutečnost druhá a obálka, čili jak to prodat, věc třetí. Nikdo vám nebude chodit po Ostravě a ty památky hledat, navíc pokud nevypadají jako památky. Trošku se obávám, co s lidmi udělá ten kulturní šok na prázdné výlohy v centru, to je vůbec ta nejpalčivější otázka, zda to naše centrum nebude dělat Ostravě medvědí službu. Landek Park nebudu komentovat, protože s hornickým muzeem má už pramálo společného a kdo tomuto odvětví rozumí a byl na Landeku před 5 léty a teď, vidí úpadek muzeální sbírky. Pominu-li těžkou důlní techniku a expozici báňského záchranářství, tak mnohem více toho už uvidíte u některých soukromých sběratelů.
  Jinak opravdu nejsem pesimista, ale nechci se spokojit s průměrem a rád bych se chtěl dožít doby, aby Ostrava snesla ta nejpřísnější měřítka, ke kterým ovšem vede kolikrát paradoxně jednoduchá cesta a nebyla neustále městem kompromisů a zfušované architektury. Nic víc, nic míň :-)

  Thumb up 2 Thumb down 2
 61. Danek :

  Tak posledního března vypršel Polákům termín. Tak co stavíme u nás?Neví někdo?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 62. Ross :

  Taky by mě zajímalo jak to dopadlo. Nevíte?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 63. S200 :

  Dnes podepsala firma Tatry Mountain Resorts smlouvu na investici ve výši 120 mil. PLN (tj. cca 800 mil. Kč) do zábavního parku Śląskie Wesołe Miasteczko v Chorzówě.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 64. Danek :

  S200: Neuspěch?!, aspoň jsme tady měli nějakou dobu o čem kecat.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 65. Hynek [msstavby.cz] :

  S200: diky za zpravu.
  zdroj treba: http://goo.gl/RRnzRR

  Thumb up 0 Thumb down 1
 66. j.ree :

  http://ekonomika.idnes.cz/tmr-kupuje-polsky-disneyland-d2p-/eko-zahranicni.aspx?c=A150414_131150_eko-zahranicni_rny
  Tak nic, Ostrava opet utrela… Jako vzdy a pokazde

  Thumb up 2 Thumb down 1
 67. aggu :

  j.ree: Jestli by to bylo dobře nebo špatně, to je otázka ;)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 68. Rado :

  Za sebe říkám, není čeho litovat, kdyby to byla třeba nějaká IT firma, tak to je jiná.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 69. Ross :

  Článek i na Deníku:
  http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/zabavni-park-v-ostrave-nebude-20150415.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 70. Danek :

  http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/lanovka-nad-ostravou-mesto-v-ni-veri-20160128.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 71. I-r :

  Bylo by fain, kdy by v Ostravě postavili něco takoveho http://www.redbull.com/cz/cs/snow/stories/1331739591637/zajezdi-si-v-hale.

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.