Zárubek

Studie regenerace území oblasti Zárubek ve Slezské Ostravě. Klientem této studie byla RPG.

Autor projektu: Atelier Simona GroupZdroj: atelier-simona.cz

Související články


Komentáře

 1. rasta :

  Pěkné sci-fi. Letadel víc než v Mošnově. Samozřejmě nesmí chybět stadion a ruské kolo. :)

  Thumb up  Thumb down
 2. PetrP :

  Tak tohle by byla mega bomba, ale mám pocit, že zůstane jen u studie… :/

  Thumb up  Thumb down
 3. Michal :

  Studií nezarmoutíš….

  Thumb up  Thumb down
 4. aldik :

  Z vizualizací vidím fotbalový stadion, letadla (akorát nikde nevidím přistávají dráhy, takže asi muzeum :D), ruské kolo, to modré vypadá jako bazén… no pěkná vizualizace, ale stejně tam bude tak akorát nějaký hypermarket a veeeeeelké parkoviště :)

  Thumb up  Thumb down
 5. Headfox :

  aldik: tak nějak :(((((

  Thumb up  Thumb down
 6. Tomas T. :

  rasta: tak vas prispevek me dneska uprimne pobavil :-D ….. krasne jste to vystihl

  Thumb up  Thumb down
 7. Martin [msstavby.cz] :

  aldik: Jde hlavně o urbanistickou studii. Z které plyne, že se daná lokalita nejvhodněji zastaví nějakým sportovištěm nebo kulturními budovami. Jestli to bude muzeum letadel či něčeho jíného…
  Jsem Alane myslel, že hypermarkety máš nejraději…

  Thumb up  Thumb down
 8. centos :

  O stadionu na Zárubku se už mluvilo.. Po Bazalech asi nejlepší volba. Ale chtělo by to docela dost zrekultivovat a nějak napojit na zbytek města :))

  Thumb up  Thumb down
 9. Summerboy :

  @centos: Možná by to byl záslužný vedlejší produkt – trošku to propojit… :-)

  Thumb up  Thumb down
 10. aldik :

  Martin: No to sice mám, ale nemusí být doslova na každém rohu a nebo aspon ne v takhle v celkem odlehlé části Ostravy, at se koukám na mapu jak chci, tak v okolí vidím akorát celkem rušnou cestu, obytná zastávba skoro nulová. :)

  Thumb up  Thumb down
 11. mm :

  aldik: Možná někdy, kdo ví?

  Thumb up  Thumb down
 12. M. :

  Já bych tu plochu viděl zastavěnou jako zábavní park ve stylu Europa parku. Nic takového v ČR není a vzhledem ke strategické poloze by toho využili i Poláci a Slováci. Nechápu, že tady na východě nic takového ještě nemáme… Tak proč se toho nechytit.

  Thumb up  Thumb down
 13. Summerboy :

  M: Zábavní park, to je výborný nápad! Myslím, že taková stavba napadne málokoho… A Europa park – můžete to nějak přiblížit, co to je? Nějaký supermega lunapark :-)?

  Thumb up  Thumb down
 14. Danek :

  Je to již několik měsíců co jsem tady dál článek o tom že JT banka chce stavět tento zábavný park a vytvořít přímých prac.míst pro cca.1500lidí.Já jsem v tom viděl potenciál jako kráva a hned jsem to tady psal.(já jsem chtěl umístit na Zárubek)aby zároveň došlo k oživení centra. A najednou je to tady…..samozřejmě když jsem to tady psal, tak jsem se opět stal svědkem, co to tady obratem špinili…..koukněte do starých článku….co jsem psal.

  Thumb up  Thumb down
 15. Hynek [msstavby.cz] :

  Danek: tak abychom byli fer, tak zadne spineni nikde nevidim. Crazym trosku brblal ohledne lokality, to je tak vse..
  http://www.msstavby.cz/prodlouzena-ruska-otevrena-20-11-2014/#comment-20451
  a tady jsem to unesl hadanici o dotacich, ale taky nevidim, ze by se nekdo negativne vyjadroval k zabavnimu parku..
  http://www.msstavby.cz/promeny-ostravy-113-16-11-2014/#comment-20329

  a jinak skoda, ze to nebylo s odkazem na nejaky zdroj informaci, asi by nas to tuklo trosku vice.. takovyhle zprav tady probiha strasne moc a pravdivost kolisa. kazdopadne body pro tebe, samozrejme.

  Thumb up  Thumb down
 16. Danek :

  Hynek [msstavby.cz]: Spíš jsem ohledně brblaní myslel fakt že ostraváci včetně mě, když někdo přijde s něčím třeba stavbou zabavního parku,nápadem na rozletaní linek,nápadem k oživení centra(o včech těchto věcech jsem minulosti psal) atd.vždy se najde někdo kdo než si o tom jen malinko zjistí už brble.CXo se týká zabavního parku tak jelikož JT banka má k dispozici na investice pořádný balík peněz(spojení s činskou společností)…pomáhal dojednat prezident Zeman.Mimojiné toto je ta historka o tom, jak činskému investorovi podá ruku ještě jednou a on bude investovat dvojn.množství peněz.Když si psal o těch dotacích.Vždy je třeba si s investorem sednout a vymyslet nějakou var.která by byla přijatelná pro obě strany.Třeba přiklad p.Světlík jim prodá levněji pozemky a na oplátku má spočitané, že mu vyrazně stoupne navštěvnost Nových Vitkovic.Ale je to obrovská šance pro spoustu odvětví ve městě.Vyšší navštěvnost všecho co je v Ostravě,Vitkovice,vyrazné oživení centra,Zoo,restaurace,taxi,MHD,vyrazně stoupne tlak na rozletaní linek z Mošnova atd.

  Thumb up  Thumb down
 17. Hynek [msstavby.cz] :

  Danek: nevim, co tim chces rict. psal jsi, ze to tu nekdo spinil (v mnoznem cisle). a nic takoveho nevidim, proto jsem reagoval.
  zbytek samo sebou a tam se vubec nepru.

  Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.