Výroční zpráva stavebního úřadu MOaP

Výroční zpráva stavebního úřadu Moravské Ostravy a Přívoz za rok 2016.

Z přehledu je patrné, že v centrálním obvodu Ostravy je výstavba minimální. Mnohé z větších staveb jsou  projekty za veřejné peníze. Investice privátního sektoru do bytových domů, polyfunkčních domu, administrativních domů apod. jsou minimální.

Související články


Komentáře

 1. Nimrod :

  Minimální? – počet SP 106 je vám málo? Počet kolaudací 136 je vám málo? To vychází cca co 2 pracovní dny jedna kolaudace…to podle mě není špatné číslo. Dalších cca 50 změn užívání stavby…Co byste ještě chtěli?

  Thumb up 11 Thumb down 22
 2. aggu :

  Nimrod: No co bysme ještě asi tak chtěli…

  Thumb up 17 Thumb down 0
 3. thvari :

  Nimrod: tak zkoulaudovat jde i rekonstrukce, ta vám ale jaksi proluku po bombardování z druhé světové před 73 lety(!!!!) nezastaví. asi tak

  Thumb up 19 Thumb down 3
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Nimrod: Třeba novostavbu, která je něco víc než autosalon nebo parkoviště.

  Thumb up 7 Thumb down 4
 5. kdojekdo :

  Opět místní sarkasmus. ….. stále titíž……
  A jaké je ono hodnotové měřítko pro zmiňovanou „minimální výstavbu“. Vydaná stavební povolení neznamenají nic. Kolik bylo stavebních nepovolení?

  Thumb up 16 Thumb down 4
 6. Martin [msstavby.cz] :

  kdojekdo: V roce 2016 nebyla zahájena žádná významná novostavba ( hotell, bytový dům, administrativní dům, polyfunkční dům ). Ani žádná taková stavba nebyla z privátních peněz oznámena. Asi zdravím na MOaP, že? :)

  Ale chápu, že lidi co vidí na fotce plexisklo, i když tam není, a nevěří lidem, co na vlastní oči viděli, že tam fakt není, budou stále razit svou je potom velmi obtížné diskutovat. Viď.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 7. kdojekdo :

  Milej zlatej Martine, nemáš vůbec ponětí o tom, kdo jsem, ale určitě nemám nic společného se samosprávou, ani s politikou.
  Jsi ještě vlastně kluk, ještě i navíc studující, peněz moc nemáš, ale jiné nutíš aby stavěli hotely, polyfunkční domy apod. Ekonomika Ti je cizí, jsi hodně naivní.
  A když Ti docházejí argumenty, začneš napadat. Nejenom mě. S tímto přístupem nebudeš v životě nic. Asi se zde cítíš slavnej.

  Thumb up 11 Thumb down 15
 8. skelet :

  kdojekdo: je otázkou proč se staví v ostatních čtvrtích a okolních městech, ale zrovna MoaP nic.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 9. Martin [msstavby.cz] :

  kdojekdo: Ajajaj. Šlápl jsem někomu na kuří oko? Mne vždy rozesmějí takové docela intimní popisy mé osoby. Kde jsi k těm informacím přišel? Tohle mi velmi připomíná výrok Václava Klause mladšího. Mladí by vlastně měli mlčet.

  Já nikoho stavět nenutím. Komentuji fakta. Stačí se podívat do center jiných měst. Vypadá to tam jinak, než zde. Jestli je tedy tohle tvá odpověď, tak moc výpovědní hodnoty nemá.

  A s tím plexisklem to je fakt. Takto jsi zářil pod článkem o lavičce, respektive zastávce Most Miloše Sýkory.

  Thumb up 7 Thumb down 4
 10. kdojekdo :

  Na plexisklo si pamatuju, jsem fakt slabozrakej, hlavně navečer, omlouvám se, ale s tou lavičkou jste se teda vycajchnovali.
  Co je na Tobě intimního, sám ses tak zde popsal.
  Jsem Brňák jak vyšitej, ze Žabovřesk. Mám ale i byt na Karolině, v Ostravě spím často.
  Nebuď zaujatej, to se v politice nenosí, některé Tvé místní proslovy musí na radnici vyvolávat salvy koňského smíchu.
  A zopakuj si zájmena….

  Thumb up 5 Thumb down 7
 11. Martin [msstavby.cz] :

  kdojekdo: Ale na monitoru / displeji je celkem jedno, ve kterou denní dobu se na fotku díváš.
  Nevím, nikde jsem zde nepsal finanční situaci. Kdyby jsi třeba nependloval mezi Brnem a Ostravou, tak bys mě mohl někdy na nějaké akci zahlídnout. Takhle asi těžko se dá soudit osobnost.
  Které proslovy? Rád se ponaučím. Zatím reakce z radnice jiné.
  A někdo kdo používá koncovku „ej“ by se měl zamyslet nad opravováním pravopisu.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 12. Victor :

  Ale pánové, nenechávejte se unést emocemi . Ty komentáře nejsou k věci. Navíc dohadování se o „lokální banalitě“ fakt za to nestojí. Přiznejme si, že to, co se odehrává nejen na území MOaP, je odrazem významu, jakého současné město dosahuje ve srovnání s nejbližším okolím , např. s Katowicemi.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 13. Nimrod :

  martin [msstavby.cz]: No jasně, to bych chtěl taky. Ale copak stavební úřad (opakuji ÚŘAD), tedy výkon státní správy, může za to, že investoři se nehrnou???? Máte to trochu popletené, což mě překvapuje při vašich znalostech a času, který tomu věnujete.

  Thumb up 2 Thumb down 7
 14. Tomas T. :

  Nimrod: Ano ÚŘAD za to může. Znám to z vlastní zkušenosti….

  Thumb up 0 Thumb down 1
 15. Patrik :

  Je to možné, že za to může úřad. Protože ti investoři co přišli, tak odešli s prázdnou a proto noví nepřicházejí.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 16. Martin [msstavby.cz] :

  Nimrod: A kde jsem to napsal? :) Jen přikládám výroční zprávu stav. úřadu, která shrnuje situaci.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 17. Michal :

  „Mne vždy rozesmějí takové docela intimní popisy mé osoby.“
  Mne taky, hlavně ten kec o důchodci, co na lavičce sype holubům. Viď?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 18. Danek :

  Jasně že stavby jsou blokovány:V civilizované společnosti, pokud je námitka v podobě třeba málo parkovacích míst tak se prostě doplní parkovací místa do dokumentace a postaví se jedno patro navíc podzemních garaží(pokud je to v rámci možností) a úřad nevyžaduje neřešitelné věci.Pak se na to investor vykašle.A za druhé p.Svozil, jasně naznačuje odkud vítr vane…co mě, ale trapí proč!!!Když máme proluky, potřebujeme je zastavět,potřebujeme pracovní místa, potřebujeme nové obyvatele.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 19. Hynek [msstavby.cz] :

  kdojekdo: ja si teda neodpustim k tomu poznamku.. on ten martinuv pokus s tim moapem neni jen tak, protoze tvuj vhled do toho, co se kde sustne v ostrave, je na to, ze jsi brnak a na karoline prespavas, mirne receno nadstandardni… rsp. z posledni doby treba… mi rekni kolik brnaku vi o exekuci byvaleho domu potravin.. se vsadim, ze uz ani velka cast ostravaku nebude umet identifikovat, o kterou budovu jde. :)

  Thumb up 7 Thumb down 1
 20. miroslav svozil :

  ad pan daněk: počet parkovacích míst dokonce ukládá zákon; více méně všechny zmařené investice musely dokázat tento fakt, že mají dost parkovacích míst, stavebnímu úřadu. Odkud vítr vane? MOaPu velí přece realitní firma Slezské nemovitosti(=Ostravak).Tedy stavět mohou buď Slezské nemovitosti (což dávno nedělají), nebo někdo se souhlasem Slezských nemovitostí. Investory nezabíjí stavební úřad, ale rada MOaPu. Má v rukou obrovskou zbraň – souhlas s umístěním stavby. bohužel ani město Ostrava s tím nemůže podle statutu nic dělat.

  Thumb up 9 Thumb down 2
 21. lukys :

  kdojekdo – hele Martina odsud neřeš, tyto stránky mají nějakou svojí úroveň, které on bohužel nedosahuje, viz. jeho pohlcení bulvárem kdy tady tapetoval fotografiemi s kordony policistů, kteří vedou Baníkovce, pod diskuzí o tréninkovém centru FCB pro děti …. Co dodat ? :-))

  Thumb up 3 Thumb down 2
 22. Martin [msstavby.cz] :

  lukys: Úroveň těchto stránek je taková, jakou jim udávám já. Je tomu již od doby založení, co bylo před více jak sedmi lety. Jak vypadal běžný zápas Baníku víme všichni bez nutnosti odkazování.

  Btw. klesající úroveň a pohlcení bulvárem. Jeden tvůj komentář, který čekal na schválení kvůli tvému primitivnímu vyjadřování s vulgarismy a kvůli kterého jsi se zde začal ohánět cenzurou, obsahoval větu, že jsme jako média, co se snaží očerňovat D. Trumpa.

  Co dodat?

  Thumb up 4 Thumb down 4
 23. otmar :

  Prohlídl jsem si pár, odkazů a mám pocit z vedené diskuze, že odborná diskuze je upozaděna politikařením opozice na MOaP, což je u webu, který se tváří, že se snaží o architektonickou polemiku hrozně škoda. A to já bláhový jsem si myslel, že se dovím něco zajímavého, podnětného a zase nic…

  Thumb up 2 Thumb down 8
 24. Martin [msstavby.cz] :

  otmar: Jak jsem již psal pod článek o rekonstrukci parku Čs. letců.

  Navíc. Proč se IP adresa, odkud byl komentář odeslán shoduje s IP adresou mluvčí magistrátu Andreou Vojkovskou, která komentovala článek Zateplení objektu Nové radnice. I tento příspěvek byl tedy odeslán z budovy magistrátu.

  Jak jsem zde již několikrát psal, jsme apolitičtí a rozhodně za námi nestojí opozice… Vím, že konspirační teorie jsou teď in, ale stůjme nohama na zemi.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 25. Michal :

  HNUS!
  Příspěvky z IP adresy magistrátu by měly být výrazně označeny, když už mají úředníci tu drzost takto pokoutně tady psát.
  Ať si mluvčí komentuje, co chce, ale jako fyzická osoba, ne jako představitel magistrátu.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 26. dolil :

  Michal: lze dát podnět k prošetření inkriminovaných adres z magistrátu, kdo, kdy a proč v pracovní době?

  Thumb up 2 Thumb down 3
 27. Martin [msstavby.cz] :

  Michal: U paní mluvčí šlo o oficiální vyjádření.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. Danek :

  miroslav svozil: Pane Svozile, to víme a víme, že v tom má Semerák prsty. Jde o to, že se nestaví, protože jsou kladeny požadavky(nad rámec zákona..třeba uvedené parkovací místa).Můžete mám prosím napsat jak to vypadá s Amsterdam office(měli zaměstnat ca.1500lidí.)..naposledy co vím se odvolávali na kr.úřad,hotel naproti Karoliny, CB centrum 2(ti chtějí znova stavět po letech(zanikla by odporná proluka)Zda je šance , že se začne stavět, nebo v jakém je to stádiu.??? díky

  Thumb up 6 Thumb down 3
 29. aggu :

  OT
  Já bych se pána Svozila zeptal, jak se mu libí prostor okolo Katedrály. A to je asi tak všechno.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 30. thvari :

  Já bych se na celý MOaP vyakšlal a stavěl bych za řekou. Na Slezské Ostravak nevládne. A do centra je to přes řeku 500m.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 31. O.O :

  Mozna by nebylo od veci vymazat off topic prispevky.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 32. Rýša :

  thvari: Nj, ale centrum je centrum, to nikdy na Slezské nebude a centrum by mělo být reprezentativní.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 33. Patrik :

  Rýša: co není může být :) sice to nebude takové centrum jako v Mor. Ově, ale místa je na Slezské dost na nějakou zástavbu, která tu oblast zahustí :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 34. miroslav svozil :

  ad pan daněk – to slezské nemovitosti se odvolávaly proti Amsterdam office a neuspěly. nyní ale investor, pokud vím, se chtěl vrátit k původnímu svému záměru. u CB centra je to horší, změnili se lidi ve firmě. v březnu zkusím znovu zjistit situaci, když, tak mne kontaktujte přes můj web

  Thumb up 3 Thumb down 1
 35. miroslav svozil :

  ad pan aggu – prostor kolem katedrály – řešili jsme naprostou havárii – dezolátní toalety, věčné zatopení . rozteklý beton – jako provizorní řešení za malou cenu. finální řešení mělo jít ruku v ruce s řešením proluky Purkyňova, kde mělo být (a doufám že někdy bude) – parkovací dům, zároveň pak bude prostor k finálnímu řešení kolem katedrály.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 36. Crazym :

  miroslav svozil: Ach jo, tyhle kecy o proluce Purkyňova a parkovacím domě poslouchám už od doby před cca pětadvaceti lety kdy jsem vyplňoval dotazník o zájmu rezidentů o parkování v parkovacím domě na místě té proluky:DD No a hádejte kdo byl u vesla v roce 1993- 200x? Že by nějaký modrý pták? :DD

  Thumb up 4 Thumb down 3
 37. Patrik :

  https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/o-architektonicke-souteze-je-zajem

  V běhu jsou již také soutěže na proměnu jatek a nám. Msgre Šrámka, a připravuje se stavba koncertní haly a bytového domu na ulici Kostelní,“ dodal Tomáš Macura.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 38. Danek :

  miroslav svozil: Takže Amsterdam se postaví(jen přesně nevíme kdy a zda 6 nebo 7 pater)za mě super . U CB centra 2 Martin psal, že opět žádají o umístění stavby(chtějí stavět)..což je logické CB 1, je dle reklam na budově, úplně plná. ..snad to vyjde….Jsou tu i otázky do budoucna: co Karolina,Jindřich, atd

  Thumb up 3 Thumb down 0
 39. miroslav svozil :

  ad pan crazym – proluka Purkyňova je v plánu od 60.let na parkovací dům. Ad modrý pták 90.léta – jsem připraven dát Vám školení, co jsme skutečně udělali pro město , aby přežilo do stavu, jaký je aspoň teď.

  Thumb up 3 Thumb down 6
 40. Crazym :

  miroslav svozil: Školení mi opravdu nemusíte dávat, něco málo si pamatuji :DD Navíc jsem pravicový volič a tím jsem zůstal i když jste mě dost zklamali :-)

  Thumb up 4 Thumb down 1
 41. Hynek [msstavby.cz] :

  Michal: proc by nemohl magistrat neco oficialne komunikovat timhle kanalem? nechapu.
  pro kontext to bylo vyvraceni informaci v „aprilovem“ clanku o zatepleni radnice.. takze myslim z oficialnich mist zcela na miste.

  osobne ten hon na carodejnice nechapu. co je na tom, ze nekdo pise z magistratu? proc ma mit tady aggu nebo crazym apod. jine pravo na nazor, nez nekdo zamestnany na radnici? eh..

  Thumb up 9 Thumb down 1
 42. miroslav svozil :

  ad p.crazym – tak to si Vás vážím, ale možná za diskusi mimo ty stránky ta 90.léta stojí, máte-li zájem, napište na svozil8@seznam.cz. na každý pád se snažíme na všech levlech polepšit!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 43. Patrik :

  https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/praha-brownfieldy-premena/r~96c30eecf91411e6bfaf0025900fea04/?_ga=1.40866274.1134773871.1477597560&utm_source=db-pv&redirected=1487955272#

  A v Ostravě je problém postavit jeden blok v centru nebo dokonce zastavět proluku. Přitom, těch volných ploch v okolí centra je milión.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 44. aggu :

  miroslav svozil: @16:23
  Ad náměstí u katedrály, proč jste řešili AŽ havárii ? Máte představu o tom, o jak důležitý prostor se jadnalo a jedná? Takové náměstí musí čekat až na havarijní stav?
  Odpovím si sám. Ostravský politik: něco řeším až se to rozpadá. Nebo až se to rozpadne.
  Co je to „rozteklý beton“? Na náměstí explodovala atomová bomba?
  A hned dále. Náměstí u katedrály jste projekčně vyřešili pouze jako provizorní stav. Ostravský štýl posledních let. Malá cena jako bonus. A absolutní despekt z Vaší strany. Náměstí bylo funkčně přetvořeno na ekonomickou jednotku jedné a.s. Jen tak z legrace, jak dlouho toto „provizorium“ mělo trvat?
  BTW trvá dodnes.
  Doufáte, že na Purkyňově bude (jednou) parkovací dům? A víte o tom, že se jedná o jednu z nejcennějších parcel v centru? I v korunách za metr, tomu určitě rozumíte. Na takové místo chcete umístit sklad aut? Já zase doufám, že k tomu nikdy nedojde. Pro parkovací domy je místa dost na okrajích centra. Živě si dovedu představit jak by „finální řešení okolí katedrály“ s parkovacím domem vedle ní ve vaší režii dopadlo. Jako přivaděč.
  Stejně je to k smíchu. Nezvládnete postavit ani ty parkovací domy. Oficiální doktrína v rámci strategie „Ostrava Second“ je sekat parkovací místa na povrchu, pokud možno v ulicích, parcích, a v neposlední řadě – připravovaný fígl MOaPu – parking pod mosty. Např. Frýdlanty. Levné že? A že se tím konzervují a prohlubují největší ostravské urbanistické přešlapy – masivní stavby dálničního typu v centru, zjevně nikoho netrápí. Jak jsem řekl, levně a provizorně. Easy.
  PS: Abyste mě správně pochopil, mně je úplně jedno za jakou stranu kopete. I když zrovna za Vámi jde degradace Nám. Msgre. Šrámka nebo v blízké budoucnosti Bazalů.
  Zkuste si sundat technokraticko-účetnické brýle a řešte město jinak. Třeba se někoho zeptat. Soutěže a tak ;) Víme, nezvyk.

  Thumb up 10 Thumb down 4
 45. robert :

  Miroslav Svozil
  Po tom, co jste převedli za dobu, kterou jste zde v obvodu vládli, mi příjde mírně řečeno zcela zrůdné, že zrovna vy se zde vyjadřujete……

  Thumb up 6 Thumb down 6
 46. jarnemec :

  miroslav svozil: Moravská Ostrava a Přívoz pod vedením ODS? Jako první mě napadá kupní smlouva na Jatka a okolní pozemky podepsané Radimem Chytkou 17. 11., resp. 30. 12. 1994 (a všechny ty sliby, plány a PR okolo… pane Svozile, nenuťte mě zde dávat citace tehdejších výroků členů ODS, ačkoliv pro mladší by to byla jistě skvělá „zábava“…) a pak to je již jen jedna velká jízda… Jedna velká marnost komunální politiky… Jedna promarněná šance za druhou.

  Pozdější tandem se socany na magistrátu to již jen dokončil, Ostravu srazil na kolena a pak kopl do zadnice. Pane Svozile, pod tím vším je ODS podepsaná. Dodnes si pamatuji řeči Ženatého o „malůvkách“ v developerské soutěži na pozemky po Německém domě… Dodnes si pamatuji řečičky Madeje při otvíraní Karoliny… Dodnes si pamatuji vaše slova jako starosty… Výsledky jsou bohužel vidět v ostravských ulicích stále (viz okolí katedrály a zfušovaná „rekonstrukce“ kapličky v Husáku jako poslední záchvěvy vašeho vedení)… Prosím, nebuďte ještě více k smíchu, než jste.

  A k tomu parkovacímu domu vedle Bachnera – to, že za komunistů něco plánovali, snad neznamená, že to tam musíme postavit v 21. století. Ačkoliv je to v Ostravě stále zvykem (viz Českobratrská, Místecká apod.) Postavit parkovací dům, na tak cenném pozemku v centru města (viz co psal aggu), vedle jediné stavby Ericha Mendelsohna v ČR, hned vedle katedrály (!), kousek od hlavního náměstí, to je doslova zločin!

  ps: Jen pro informaci (ať víte k jakému projektu z 60. let zde odkazujete – nejsem si jist, zda je to ten správný argument): Počátkem roku 1968 byl vyhozen do vzduch blok domů na náměstí tehdejších Lidových milicí směrem k Dlouhé ulici (dnešní křoví, prostor kde bývá v zimě kluziště), aby zde byla vybudovaná velkoprodejna, ta měla být propojena přes ulici s novostavbou navazující na Bachner, tehdy již Horník (Prior). „V druhé polovině 60. let Prior vážně uvažoval začlenit a v podstatě zcela přestavět budovu (pozn.: býv. OD Bachner) v rámci plánovaného nákupního komplexu, jehož projekt měl několik variant. V letech 1967–1968 architekt ostravského Stavoprojektu Bronislav Firla pracoval na návrhu velkoprodejny potravin na tehdejším náměstí Lidových milicí. Tato budova měla být propojena s obchodním domem přístavbou podél Zámecké ulice. Další variantu zpracovávali v roce 1969 projektanti ze Státního projektového ústavu obchodu v Brně. Ti navrhovali vybourat až na jeden objekt celý blok mezi Zámeckou ulicí a tehdejším náměstím Národní fronty, dnešním Msgre. Šrámka včetně fary. Na tomto místě se plánoval velký nákupní komplex včetně patrových garáží. Areál měl zasahovat opět až k náměstí Lidových milicí. Původní obchodní dům Bachner by tak tvořil jen malou část celku, zbořeny by byly hlavní vertikální komunikace při severovýchodní štítové stěně a dvorní obslužné křídlo. Počítalo se, že bude zachován vnější plášť a světlá výška podlaží. Z projektu sešlo, Prior vystavěl své nové sídlo na opačné straně – mezi zmíněným náměstím a Zeyerovou ulicí.“ viz Martin Strakoš: Erich Mendelsohn v Československu a obchodní dům Bachner in: Erich Mendelsohn. Dynamika a funkce. Vize kosmopolitního architekta (katlog), Ostrava 2009, s. 65–66 (* Zmíněné projekty viz Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, spisovna Stavebního úřadu, k. ú. Moravská Ostrava, složka čp. 1936.)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 47. jarnemec :

  thvari: Slezká má momentálně ve vedení koalici ČSSD a Ostravaka. To jen pro vaší informaci ;-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 48. Danek :

  jarnemec: Bohužel, všechno je to promarněná minulost..spíš bychom se dnes měli dívat dopředu.Poslední dobou pozoruji změnu k lepšímu,třeba i zmíněná jatka(bohužel město jej musela zpětně vykoupit)..snad se podaří a jatka budou krasné.Podařil se Palace,Skelet se snad už dodělá,centrum začina zase zkvétat,žačal se řešit veřejný prostor,začli se dělat architektonické soutěže(upozornuji před tím to tady nikdy nebylo)měla by se stavět Černá kostka,koncerní sín,snad podaří zastavět proluky…jsou tu další výzvy..CB Centrum 2,Amsterdam office,Karolina,Kostka atd.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 49. thvari :

  jarnemec: díky :-D tak nic!

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.