V Porubě vyroste sportovní hala Crystal

Informace a vizualizace plánované sportovní haly Ostravě-Porubě.

U Základní školy na ulici Josefa Valčíka vyroste nová tělocvična Crystal s tribunami pro tisíc diváků. Sloužit bude v dopoledních hodinách žákům školy, odpoledne pak úspěšnému družstvu házenkářek. Nepůjde ale o běžnou halu. Architekt Kotek vytvořil fascinující návrh v podobě krystalu, který se stane jednou z dominant Poruby.

V plánech je i hala pro stolní tenisty v areálu školy na ulici Ivana Sekaniny a projekt Fun KiD´s Parku pod Základní školou na ulici Karla Pokorného, který nabídne relaxačně-oddychovou zónu, která nemá v Ostravě obdobu. Prohlásil Ing. Lumír Palyza starosta městského obvodu Poruba.

crystal

crystal

crystal

 

zdroj: projektstudio.cz / moporuba.cz

Související články


Komentáře

 1. jura5 :

  Nějak na té vizualizaci nevidím aspoň 300 parkovacích míst. To se při každé větší akci bude v Pustkovci konat dopravní kolaps? Co se občas děje kolem Sarezy v Porubě je šílené.

  Thumb up 7 Thumb down 3
 2. aldik :

  jura5: Ale zase pár metrů od budoucí haly je autobusová zastávka, pát set metrů tramvajová zastávka.. Nemusíme být tak leniví a všude si vozit zadky autem. ;-)

  Thumb up 8 Thumb down 4
 3. Houbelec :

  aldik: Hala má mít 1000 míst. Pokud přijde plný dům, a jenom pětina lidí přijede auty, pořád je to za předpokladu průměru dvou osob na auto celých 100 vozidel. A to by mohl být problém.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 4. Balde :

  Houbelec: predpokládám ze tam bude podzemka asi ne ?

  Thumb up 0 Thumb down 4
 5. Nimrod :

  To by mě zajímalo, kde na to starosta Palyza vezme finance? Že by už začal s předvolební kampaní? Samozřejmě, pokud se to povede, tak jakékoliv sportoviště navíc je super!!!

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. Balde :

  je pravda, že pokud bude Ostrava Evropským městem sportu, tak by to chtělo trošku zainvestovat, do těch sportovišť, takže jsem pro, a je dobře, že to nebude jen plechova krabice jako hala od florbalistu, to same u atletické haly, fandím, a snad dojde k stavbě i nové míčové haly v centru

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Martin [msstavby.cz] :

  jura5: Asfaltová pole nejsou in…

  Thumb up 1 Thumb down 1
 8. Jarda :

  aldik: Zlatý oči, lidi si koupí auta a budou jezdit MHD, to poněkud postrádá logiku.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 9. Houbelec :

  Balde: To bych taky rád věděl. Ale pokud by byla, nebyl by důvod mít u toho jediné parkovací stání na povrchu.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  tohle se mi strasne libi. teda nevim, co to je za matros a jak to bude vypadat po par letech (ta barevnost na vizualech je dost neskutecna), ale konecne zas neco, co neni krabice z vlniteho plechu.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. mm :

  Už aby se začalo se stavbou, moc pěkná dominanta, Poruba se začíná stavbami podobného typu zaplňovat.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 12. Balde :

  mm: tim myslis které stavby ??

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. MM :

  jura5: Vizualizace je výborná, ale problém vidím s dopravní obslužností. Místo na parkování veškeré žádné, jedna zastávka autobusu MHD a jinak pusto prázdno. Tramvajová zastávka je přeci jenom z ruky. Všichni nejezdí autem, ale počítejte, že tam má chodit celá Ostrava. Starší lidé, rodiny, to je pak doprava opravdu problém. Trochu mimo, ale po půlnoci je osmák nedostupné místo :-(

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. thrpst :

  Že by první architektonická vlaštovka v Porubě?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Tomas T. :

  MM: Tak co by to melo teda byt? V clanku je napsano ze to ma byt telocvicna od skoly s misty, jestli ano, tak proc by tam mela chodit cela ostrava? Nebo se tam budou hrat i velka utkani? Neni pak tech 1000 mist malo??

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. MM :

  Tomas T.: Tak já nevím, ale jako obyčejnou tělocvičnu koncipovat pro tisíc lidí… Má to být pro házenkářky, takže se počítá, že tam bude návštěva. Říkám, že to vypadá velmi pěkně, otázka pak je k čemu to bude sloužit, jestli se to vůbec vyplatí.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. aggu :

  Někdo by měl podobně zrekonstruovat „rekonstruovaný“ zimák na Porubské… BTW u té „husté“ dopravy, vždy mě fascinuje, jak to teda dělají třeba v Londýně. Fotbalový stadion Tottenhamu na White Hart Line (sic chystají nový) přímo uprostřed husté zástavby, půl kilometru od metra. Kapacita přes 30 000. Kouzlo?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 18. Kate :

  Vypadá to hodně dobře, ovšem by nebylo úplně od věci aby to mělo využití i mimo házenkaře a školu, ale třeba i pro okolní veřejnost v podobě pronájmu hřiště atp. Snad to bude jako samozřejmost. Jinak palec nahoru, konečně něco, co tohle město oživí, aspoň trošku.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Jarda :

  A proč žlutá? Nebyla by lepší tyrkysově modrá?

  Thumb up 0 Thumb down 2
 20. acdlcia [msstavby.cz] :

  aggu: No jo oni totiž v Londýně ještě nezapomněli jak se chodí pěšky. To u nás se každý jenom naprdelí do auta a nejraději by s ním vjel až do té haly. „Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande!“

  Thumb up 5 Thumb down 1
 21. Jarda :

  acdlcia [msstavby.cz]: A teď tu o Červené karkulce.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 22. Martin [msstavby.cz] :

  Jarda: Proč tyrkysové modrá ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. Jarda :

  Logo Ostrava !!! má v originál návrhu tyrkysově modrou barvu písma, tak abychom se drželi městské barvy.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 24. skelet :

  ale tohle chce postavit Poruba a ta má ve znaku především zlatou ;)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 25. Jarda :

  skelet: Tak proč je na hale napsáno „HALA !!!“. Ta zlatá je v erbu nebo na vlajce?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 26. skelet :

  má ji tam i tam. A proč by tam nemohli mít tři vykřičníky? Mi přijde, že musíte neustále brblat :)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 27. Martin [msstavby.cz] :

  Jarda: V tom případě by se všechny budovy města mohly postupně přebarvit na tyrkysově modrou ;)…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 28. Vinca :

  No místo je to malé navíc tato škola má na opačné straně krásnou halu.Já myslím,že by to mělo stát jinde co tak na place mezi Hlavní třídou a 5 obvodem?Byla by víc vidět a místa tam je dost.Navíc by na těch parkovištích mohli stát i obyvatelé,kteří teď marně hledají místo.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 29. jura5 :

  Ale ten plácek na spodním konci Hlavní třídy je rezervován pro administrativní centrum Poruby. Má tam být nová radnice a podobné úřady. Někde se tu o tom psalo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. Jarda :

  martin [msstavby.cz]: Lol, dobrý nápad :) !

  Thumb up 0 Thumb down 2
 31. shvecik :

  MM: ted jsem cetl ze dopravni podnik ostravy chce prodlouzit tramvajaz na osmy obvod pokud dostane dotaci, a globus se ma rozrustat v nakupni centrum a ma tam byt asko nabytek, a3, takko aj.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 32. shvecik :

  http://goo.gl/X7vAlb

  Thumb up 0 Thumb down 0
 33. acdlcia [msstavby.cz] :

  Jarda: Tyrkysově modré logo na tyrkysově modré hale by nejspíš nebylo vidět. To je asi jako psát na bílý papír bílou pastelkou. Leda by to bylo logo jaké svět neviděl.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 34. Houbelec :

  shvecik: Tramvajová tratě od Slovanu po Opavské ke točně u Globusu (viděl jsem to pojmenované „terminál-západ“) a od Slovanu dolů přes Duhu a dál k točně u Arrows jsou v územním plánu už nějakou dobu.
  Ta druhá, která by se týkala i této haly, je podle mě více hypotetická, po trase jsou relativně nově zkruhovatělé křižovatky. Ale místo by bylo, pobrat Duhu tramvajemi by určitě bylo dobré. A mělo to být hotové dávno.
  Ta první byla dřív nerealizovatelná. Ale teď, když běží stavba Prodloužené Rudné, začíná být na čase. Po odklonění provozu na novou I/11 by teoreticky bylo možné Opavskou i okolí výrazně překopat. Jsou tam s MHD špatně přístupné koleje, je tam VTPO, je tam Globus, je tam sídliště s podivně useknutou Slavíkovou.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 35. Patricie :

  Ta hala není špatná, ale bude postavena na špatném místě. Byli jste se tam někdy podívat kolik je tam místa? Hned vedle toho je ta zakladní škoda a naproti umělecká. Už tak stačí, že je tam velký provoz a teď tam bude 2x větší.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 36. aggu :

  Patricie: nechci se hloupě opakovat, ale zrovna tady v Ostravě si stěžovat, že je někde v intravilánu málo místa… ;) Tohle je „málo místa“: http://www.youtube.com/watch?v=Lby9P3ms11w

  Thumb up 2 Thumb down 1
 37. Balde :

  az si zajedete někdo do Japonka, nebo číny, možná by stačilo i do Paříže, Londýna, dokonce Praha by i stačila, to je malo mista, a město znamená budovy, tak se s tím smiřte, nebo se odstěhujte na vesnici

  Thumb up 2 Thumb down 1
 38. Balde :

  navíc město se má zahušťovat a ne rozsirovat do přírody

  Thumb up 2 Thumb down 1
 39. Houbelec :

  Patricie: Nejsem si vědom žádného mechanismu, který by permanentně zvyšoval provoz v okolí sportovních hal, neřkuli na dvojnásobek. Takové objekty způsobují vlny provozu v případě nějaké akce (obvykle pozdě odpoledne až večer příjezd, večer až v noci odjezd, a konkrétně tady pouze pár set aut a několik vozů MHD), ale v mezidobí mají nulový vliv.

  Balde: To je ovšem vaše ideologie, ne zákon. Čímž nechci nijak výrazně oponovat obsahu sdělení, ale chci absolutně oponovat způsobu sdělení. Neměl byste doufat, že věty typu „mělo by se“ může někdo brát jako relevantní argument.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 40. Jindřich Tichý :

  zase vyhozené peníze, vždyť tu haly jsou (Dubina, Přívoz) … ale aby tu vyrostla tréninková hala pro malé nebo místní oddíly kde bude lidový nájem to ne…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 41. Martin [msstavby.cz] :

  Jindřich Tichý: Jak víš. Nezapomeň, že Ostrava je 300 000 město v obrovské aglomeraci…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 42. Lucie Trojková :

  Bohuzel bydlím velmi blízko tohoto stavebního záměru a nesouhlasím s tím. Parkování bude problém, to je téměř jisté. Vizualizace vypadá pěkně, to ale všechny vizualizace a realita bývá pak často jiná. Obrázek je proporčně špatný, cesta vpravo tam vůbec ve skutečnosti není, mapu mají úplně neaktuální, stojí tam ještě bedmintonová hala a sauna s malým parkovištěm. P. starosta Palyza chce sfouknout dvě mouchy jednou ranou, postavit tělocvičnu pro děti ze ZŠ a halu pro házenkářky. Stavět v tomto místě tak velkou halu je nešťastné. Děti ze ZŠ chodí do tělocvičny od Sokola, která je hned u školy, děti nemusí chodit venkem. Škola ale musí platit pronájem, tak ať se postaví příjemná, menší tělocvična pro děti a hala ať stojí někde jinde, třeba u Arrows, tam je místa dost, dále od škol, domů. V těsné blízkosti školy je umělecká škola a mateřská škola, je tam už teď velký pohyb dětí a aut, když rodiče děti rozváží. Stavbou by se zrušila školní zahrada. Poruba bývala vždycky příjemné místo pro bydlení s množstvím zeleně, ne jen betonová plocha s namačkanými stavbami. Bohužel toto místo je čím dál víc zastavováno a je obrovský provoz. Od kruháče ráno stojí kolona až po Slovan. Postavili tady myčku, Lídl, bedmintonovou halu, chtěli propojit Slavíkovou s Opavskou a teď zase hala. Už mě to opravdu přestává bavit. Původně byl návrh, že na tomto místě bude stát Lídl, obrovské štěstí, že se lidé ozvali a od tohoto záměru se ustoupilo. U Lidlu je obrovský provoz, neumím si představit, že by stál hned u školy. Město chce prostě na toto místo mermomocí něco nacpat. Doufám, že se stavba neuskuteční na tomto místě.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 43. Balde :

  Lucie Trojková: když ti vadi malo mista odstehuj se z mesta

  Thumb up 2 Thumb down 3
 44. Miv :

  Lucie Trojková: Myslím, že pokud chcete diskutovat (což asi nechcete), měla by jste si dát trochu práce a přečíst si co psali lidé před Vámi a v rámci diskuze na to reagovat. Jinak je ten Váš příspěvek jen takové poplakání na špatném rameni.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 45. Hynek [msstavby.cz] :

  Miv: tak my ji sice primo nepomuzem, ale kde ma plakat? ja myslim, naopak, ze je tu spravne. navic, na rozdil od nekterych, to umi formulovat slusne a vecne a zaroven se ji to osobne dotyka a nekritizuje neco z pohledu cloveka, co bydli 20km jinde.

  Lucie Trojková: tomu vsemu rozumim, jen teda se na mne nezlobte, ale u zadneho Lidlu jsem nikdy nevidel nic, co by se dalo nazvat „obrovsky provoz“.

  A jinak Balde to napsal trosku arogantne, ale ano, clovek zijici ve meste se musi smirit s tim, ze pokud neni plocha definovana pro park nebo podobne zalezitosti, je urcita pravdepodobnost, ze na ni bude realizovana vystavba..

  S tim souvisi i to, ze kdyz mesto rano vztane a jede do prace, tezko clovek muze cekat vikendovy provoz..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 46. Balde :

  Hynek [msstavby.cz]: jj omluvma se bylo to trosku tvrdé, ale kdo říká, že je v Ostravě velký porvoz at si zajede do Prahy, a rekneme si uprime co je Praha proti jinym velkomestum – Londýn, Paříž, a už vubecnemluvim o Asii, tak budte v pohodě a budte rádí že se staví, a naše město roste

  Thumb up 2 Thumb down 1
 47. Houbelec :

  Lucie Trojková: Netuším, na co si stěžujete. Místa je obrovské množství, okolní ulice mají desítky metrů na šířku. Zelené je to všude, stačí se podívat na letecké/satelitní snímky. Prostor, ve kterém to má stát, není nic cenného, o co byste přišla. Plynulost dopravy v oblasti je silně limitována pravidleně přecpanou ulicí 17. listopadu, rozhodně není důsledkem lokálního řešení. Navíc sportovní haly v žádném případě negenerují nepřetržitý provoz, většinu dne negenerují žádný. Pokud to bude vyřešeno dobře, parkování se spíš zlepší – až na těch pár hodin týdně, kdy bude plný dům, což se ale ve městech prostě stává. Ve výsledku pro vás změna nebude prakticky žádná, kromě toho, že existence takové haly může vést město k vyšším investicím do jeho okolí (tramvaje apod.).
  Ovšem chápu výtku na kvalitu vizualizace, architektonická studia jsou v tomto (nejen v tom) beznadějně neschopná.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 48. Hynek [msstavby.cz] :

  ja teda nevim, projektstudio miva typicky nejvymakanejsi vizualy. ta vizualizace resi vzhled zamyslene stavby a to okoli je tam pro orientaci, podle google mapy to sedi, nechapu, co se vam nezda. jestli tam nekde chybi za rohem bila krabicka neni prece podstatne, je to pro predstavu, jak by chteli, aby to vypadalo..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 49. acdlcia [msstavby.cz] :

  Lucie Trojková: Ať se dívám jak se dívám tak ta ulice vpravo tam prostě je. Je to přece Pustkovecká – http://www.mapy.cz/s/9pkO

  Thumb up 1 Thumb down 0
 50. Lucie Trojkova :

  Koukám, že přibyly komentáře a to jsem myslela, že na tuto diskuzi už možná nikdo nepůjde. Myslím, že je v pořádku, když někdo, i já, napíše svůj názor. Slušně samozřejmě. Nevím, jestli by kdokoliv chtel (kromě házenkářů :-), aby takový kolos stál kousek od jeho domu, navíc v těsné blìzkosti ZŠ, umělecké školy a školky. Proč ne třeba u globusu nebo arrows, kde je to dál od zãstavby. A provoz za posledních pár let tady hrozně vzrostl, kolony jsou opravdu od kruháče ke Slovanu. Byla jsem na jednání se starostou a i on sám přiznal, že parkování bude pravděpodobně problém. Na jednání se starostou byli asi vesměs místní a všichni, co se vyjádřili, byli proti. Je přece pochopitelné, že „pod nosem“ to většina lidí, co si vybrali k bydlení klidné sídliště, nechce. Naopak se stále častěji setkávám obecně s názorem proti dalším stavbám uvnitř sídlišť. Pro Balde- přece nechcete srovnávat Porubu s Čínou !

  Thumb up 3 Thumb down 2
 51. Tomas T. :

  Lucie Trojkova: No aniz bych chtrel nejak stavu kritizovat nebo obhajovat (v porube nebydlim, takze nedokazu posoudit), ale preci si nemyslite ze ti co halu chteji pujdou na setkani se starostou a budou to tam podporovat? setkani je preci urceno hlavne pro vyjadreni nesouhlasu ci pripominek.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 52. Balde :

  Lucie Trojkova: proste by jste se mela smířit s tím, že bydlíte v 3 největším měste ČR

  Thumb up 1 Thumb down 1
 53. acdlcia [msstavby.cz] :

  Lucie Trojkova: Myslím že na dopravní špičku to vliv mít nebude. V 8 ráno a ve 2 odpoledne se tam určitě nebudou pouštět do žádných větších akcí.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 54. Lucie Trojková :

  Tomas T.:
  To ano, ale na oznámení o setkání občanů se zastupitelstvem nebylo uvedeno o čem se bude jednat. Šla jsem tam ze zvědavosti a byla jsem dost překvapená.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 55. neessii :

  Škoda, jedna část Ostravy kde byla zeleň. Je to opravdu děláno pro účel který spíše, když bude problém parkování? .

  Thumb up 0 Thumb down 2
 56. flek :

  Opět nevíme co s penězi a miliardami z fondů? Větší kravinu už jsem dlouho neslyšel. Ve Frýdku jednu takovou zase zbořili. Takže škola už nebude mít žádnou zahradu? Co její velká tělocvična stará par desítek let. Hlavně, že LDN jsou ve špatném stavu. Na ty peníze nejsou.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 57. Mirek :

  Viděl někdo , že by někdo kopl do země a začal stavět?
  Vše souvisí s kauzou Dědic . Tunelování Dk Poklad, rekonstrukce stadionu Vokd, výstavba haly Crystal.
  Zkorumpovaní Palyza s Novákem si vytvořili teplé místa na radnici potažmo na kraji. Pak se ty ulité penízky hezky roztáčí v ruletě, že pane vyžraný hejtmane??!!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 58. Jirka :

  Kdy se začne stavět?

  Thumb up 4 Thumb down 0
 59. Petr Rumpertesz :

  Tak nám uplynulo 10 let. A pořád platí, že když si chcete na 8. obvodě zahrát florbal, tak máte k dispozici jen plesnivou předraženou tělocvičnu u ZŠ Valčíka. Jak vidět, volební období josu dlouhá tak akorát na to, aby je politici mohli strávit v režimu „Slibem nezarmoutíš“.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 60. Dr. Kohn :

  Petr Rumpertesz: Vždyť tam postavili hřiště. Jen není na fotbal a není v hale. Je venkovní….

  Thumb up 0 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.