Univerzitní budovy, Černá louka

Aktuální fotografie výstavby budov Ostravské univerzity na Černé louce v centru Ostravy.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Zázemí sportu a behaviorálního zdraví:

Fakulta umění:

Související články


Komentáře

 1. Pavel Bury :

  Dlouho jsem zde nepsal a nijak se nevyjadřoval, ale tohle je opravdu něco strašného.

  Thumb up 24 Thumb down 20
 2. thvari :

  Pavel Bury: můžete to rozvést? za sebe tam vidím víc pozitiv než negativ…

  Thumb up 11 Thumb down 10
 3. Martin [msstavby.cz] :

  thvari: Ta stavba je špatně již od počáteční fáze, viz slova J. Surůvky z roku 2017
  „MMO poskytl pozemek a slíbil uspořádat soutěž na studii budovy FU OU , prostřednictvím ÚHAMO. Rok se nic nedělo, kromě pravděpodobných zákulisních tahanic o potencionální zakázku a naopak město začalo tlačit na rektora, že nabídka pozemku vyprší. Sousední studie (FSS) se zmocnil v lobbingu na místní potentáty sběhlý arch.Kuba (viz budova Plynáren) a hrozilo, že promptně dodá i studii na budovu FU. Ten stadión na střeše je memento. Stavbu by měla platit EU z grantu pro ministerstvo školství na rozvoj investic do VŠ. Univerzita promptně oslovila tuším 2 architekty , ochotné ve zbylých dvou měsících do termínu studii zhotovit, ale pak se nedohodli (arch.Sépka z Prahy nesouhlasil se ztrátou vlivu na dalších fázích projektu) a autora studie z Brna ( arch.Sládeček), který dělal, co mohl. Nová budova by sloučila obě části FU: hudební i výtvarnou, a společné centrum digitálních technologií by umožnilo průnik hudby a výtvarného umění a vznik nových studijních oborů. A to, že FU není školou s největším počtem studentů mi nepřijde relevantní a prioritu pro majoritu bychom z toho pohledu mohli dovést do absurdna například tvrzením, že by na Černé louce měla vzniknout fakulta pro blbce, protože těch je v Ostravě nejvíc!!! Tudíž i na MMO a ÚHAMO taky, protože to zase zabrnkali. Pokud to ovšem nebyl záměr, v tom případě se našim regionální politikům a úředníkům omlouvám: jste naopak pěkní chytráci !“

  https://www.msstavby.cz/nova-budova-fakulty-umeni-ou-09-10-2017/?fbclid=IwAR37iZPmxzMbiRybV5Cfk9FZs2LQFKaORcAqUa6RgcrR0vP9_waZzZJwgvs#comment-79292

  Stavby urbanisticky nenavazují na zbytek města. Stále ani není jasné, jak bude přesně vypadat okolí a napojení na stávající veřejné plochy. Samotný návrh je energeticky náročný. Vzhledově je to je stavba ohyzdná (sport. centrum), to se ale musíte zeptat někoho mimo Ostravu. Zde jsou lidi rádi za cokoliv, i tenhle kentus :).

  Plky o tom, že tyto stavby oživí centrum jsou zcestné. Nižší počet stovek studentů. kteří dokážou stlačit rozvrh do dvou dnu v týdnu centrum neoživí.

  Thumb up 42 Thumb down 14
 4. Nuny :

  Martin [msstavby.cz]: Plus si nezmínil, jaké peklo to bude za pár let s tradiční ostravskou (českou) NEúdržbou.

  Thumb up 27 Thumb down 2
 5. Mx :

  Mně už ty ostravské samé kostky, hrany a rovné monolitické tvary, jednoduchost a prostota (rozuměj neatraktivnost) za každou cenu a sázka hlavně na černou a bílou nebaví. Mnoho architektonicky hodnotného je často zatím ještě jen na papíře ve vizualizacích. Ano, tato stavba jde sice do druhého extrému a vedle hist. centra to být nemá, ale jsem radši, než kdyby zase nějaký “architekt” vymyslel nějaké kostky a kolem hnusný odfláknutý trávník se zámkovkou. Ps: to schodiště vhodné k sezení a celý prostor na 100% přitáhne mumraj a místo bude určitě navštěvované.

  Thumb up 10 Thumb down 10
 6. Hrdý Ostravák :

  Po Fukušimě a dalších otřesných projektech přichází pozvolna další monumentální ostravská architektonická ostuda. Tyto architektonické zvěrstva, už by se měly konečně řešit radikálně : všichni zainteresovaní v této stavbě, by měli okamžitě odstoupit ze svých pozic a podat urychlenou rezignaci.

  Thumb up 7 Thumb down 16
 7. thrpst :

  Tohle bude ještě průšvih. Naprosté nepochopení funkce, ekonomiky a účelnosti stavby. Egomaniaci.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 8. Ondřej :

  Hrdý Ostravák: Hele, když někdo přijede do Ostravy, tak mu Forum Karolina přijde víceméně v pořádku. To že na to Ostraváci nadávají, je totální kolorit. Hrůza je hlavně neúdržba veřejného prostoru kolem. To je opravdu ostuda.

  Thumb up 39 Thumb down 2
 9. aggu :

  btw soutěž by měly vyhrát Technické služby města, zajet do Hornbachu a osadit zeď břečťanem. Není zeď jako zeď. Všimněte si, že tam ani není pořádný chodník. Chodí zde minimum lidí. Kochat se muralem za jízdy z auta?

  Spíš než úředně povolené malování po zdi by město mělo urychleně řešit přemalování urbanismu celého Kopce. Za pár let už nebude co řešit a z kopce bude nevábný eintopf developerských nápadů.
  Co třeba udělat ze čtyřpruhu dvoupruh a zbytek nechat lidem? Co třeba zkusit v okolí vykopat pár bazalů osadit je do zdi ať děcka za 50 let ví co to jsou Bazaly a proč?

  Thumb up 3 Thumb down 6
 10. aggu :

  aggu: Špatné vlákno. Sorry.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. Janko :

  Nevim proč pořád tolik negace.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 12. Crazym :

  Ondřej: Nová Karolina je dobrý obchoďák, rozhodně lepší než ty roztahané přízemní krabice a tenhle styl „na výšku“ má budoucnost a jediný problém je s umístěním a nepoměrem hmoty toho objektu k okolí a ke všemu v centru. Nadějí je, že až „obroste“ plánovanými stavbami, tak tak nějak více zapadne ale teď je to neuvěřitelný kolos obzvlášť z nadhledu.
  https://screenshot.cz/QVGTL/
  https://screenshot.cz/8U22H/
  https://screenshot.cz/05RLB/

  Thumb up 12 Thumb down 0
 13. Mx :

  Thrpst: netvrdím, že zázemí sportu je ta správná trefená cesta, ale každopádně Ostrava potřebuje nějakým způsobem vykračovat z pouze “funkce, ekonomika a účelnost stavby”. Takhle bychom ani neměli stavět koncertní síň nebo Praha tančící dům. A v čem je to krom umístění u centra vlastně tak hrozné, aby schytávalo až tolik nenávisti, když je to sportovní stavba?? Sportovní stánky na celém světě a nejen ty jsou extravagantní. Ideální by zase byla dobře udržovaná krabice?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 14. Rosťa :

  Muze se prosim vyjadrit nejaky zastupitel MOAP k situaci o ktere pise Ondrej, a to udrzba verejneho prostoru na Karoline? Diky

  Thumb up 3 Thumb down 2
 15. davidb :

  Rosťa:
  Když už se to tady řešilo několikrát. Je třeba si to jen najít.
  Něco je MOaP a něco magistrátu.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 16. Cyklista :

  Rosťa: vybral sis špatný web. Zde není platforma pro diskusi se zastupitelstvem….

  Thumb up 1 Thumb down 1
 17. donPaPa :

  A taky by mohli dát ke vstupu cedulku s jeho jménem, protože celá stavba je jeden velký problém a některé problémy se řeší i tímto způsobem … https://www.patriotmagazin.cz/muze-na-nadrazi-ve-frydku-mistku-prejel-vlak-svedkove-se-zhroutili

  Thumb up 0 Thumb down 3
 18. Tomáš :

  A jak to souvisi se stavbou?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Crazym :

  Tři dnešní pohledy z druhého břehu řeky, je to kolos :-)
  https://screenshot.cz/HTTVO/
  https://screenshot.cz/OGV11/
  https://screenshot.cz/H23HD/

  Thumb up 2 Thumb down 0
 20. Martin :

  Crazym:
  Díky za fotky! …kolosální bylo zřejmě hlavně ego, stydím se říct, architekta a klientelistická síť, která umožnila realizaci podobného pekla…

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.