Třídírna uhlí – aktuálně

Moravskoslezské investice a development, a.s. uzavřely smlouvu s Kamil Mrva Architects, s.r.o. na vypracování studie využití Třídírny uhlí.

Studie bude řešit stavební úpravy nevyužité budovy a další prostory bývalé třídírny uhlí v areálu Dolní oblasti Vítkovic a přilehlého okolí třídírny uhlí pro potřeby sídla Technologické a podnikatelské akademie a zázemí digitální, inovační a mediální laboratoře Slezské univerzity v Opavě a předložení koncepčního tvarového a hmotového, technického, materiálového, dispozičního a provozního řešení stavby.

zdroj: vhodne-uverejneni.cz

Související články


Komentáře

 1. HÚ-190-12 :

  Tak místo toho, aby se z bývalé třidírny uhlí, která byla součásti provozu dolu Hlubina stala další část prohlídkového uhelného okruhu, upravilo se a zpřístupnilo pro veřejnost, tak jak se to teď děje s mlýnici a výklopníkem uhlí, která byla součásti provozu vítkovické koksovny, tak zanikne další část te původní NKP. No škoda.

  Thumb up 5 Thumb down 6
 2. Nimrod :

  HÚ-190-12: A vy víte, že to nebude součástí prohlídek? Studie teprve vznikne a vzhledem k tomu, že za investicí stojí MS kraj, vůbec bych se neodvážil tvrdit, že nějaká část nebude zpřístupněná. Takže vyčkejme.
  Primární je, že je shoda na využití a že objekt bude zachráněn. Držím palce

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. HÚ-190-12 :

  Nimrod: Pokud to bude ve finále i součásti např. uhelného prohlídkového okruhu, tak fain, ano, jen dobře. Ale pokud z toho vznikne jen nějaká vědecká instituce, která nebude mít nic společného s tohle původní památkou, tak to bude pro NKP jen další škoda.

  Thumb up 0 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.