CTPark Ostrava objekty O16 a O20

Poslední 2 haly tohoto souboru se blíží svému dokončení. Postupem času při stavbě ubývalo prosklených administrativních vestaveb a přibylo plných plechových stěn. Poslední hala už nemá okna vůbec. Oproti původně stavěným budovám se celkově zjednodušil i vzhled fasády.

Související články


Komentáře

 1. Hrdy Ostravak :

  Smart city or Smurf city?

  Thumb up 4 Thumb down 7
 2. Radek :

  Chtělo by to nějakou statistiku kolik zahraničních dělníků dělá v Hrabové. Nejde mi nějak na rozum že např. Polskému státu nevadí, že jeho občané pracují v České republice, platí zde zdravotní a sociální pojištění našim občanům. Následně pak žijí v Polsku kde daně ze mzdy neplatí. U jednotlivců to nehraje roli ale dneska se jedná o desítky tisíc lidí (ne jen Hrabová) a to už jsou velké peníze.

  Thumb up 1 Thumb down 12
 3. Jakub :

  Ta jedna hala nemá okna, jenom proto, že se staví jen skelet ani vnitřní podlaha nebude. A až CTP najde nájemce tak se dodělá.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 4. Lukáš :

  RADEK : dělá tam asi 75 % Poláků, 20 % jsou Češi. Zbytek jsou ostatní, Srbsko, Slovensko. Zapomněls dodat, že sice žijí v Polsku, ale za české peníze, které utrácí tedy v Polsku. Je to to samé, jakoby Češi makali v Rakousku a plat by vozili do ČR a utráceli jej. Z tohoto pohledu ano pojišťovny si mnou ruce, ale Česká zem opět krvácí. Ne že veškeré zisky nadnárodních společností jdou odváděny do zahraničí, ale teď už je odvádí i zaměstnanci personálních agentur. Fakt pecka.

  Thumb up 4 Thumb down 12
 5. Balda :

  Lukáš: Vol SPD. Ti to vyřeší. A třeba na nějakého Poláka spadne ještě strom díky šikovným seniorům.

  A Češi v Německu a Rakousku klidně pracovat mohou?

  Thumb up 5 Thumb down 8
 6. balde :

  Lukáš: Radek: EU = volný pohyb osob, zboží kapitálu. Takže pokud se vím libí rakouský nebo německý plat směle do toho nikdo vás nedží, stejně jako nikdo nedrží poláky co pracují u nás

  Thumb up 17 Thumb down 0
 7. Radek :

  Asi jsem nebyl pochopen tady nejde o zákaz zaměstnávání cizinců nebo volného pohybu osob. Tady jde o narovnání podmínek mezi státy EU.

  Jde o daňové a pojistné systémy jednotlivých států EU. Které jsou nastaveny tak jako kdyby žádný volný pohyb neexistoval. Nejde jen o zaměstnávání ale i o např. transfer lidí v důchodovém věku za západu na jih nebo východ EU. Protože je pro Brity, Holanďany nebo Němce levnější být na důchod ve Španělsku, ČR, nebo Bulharsku. Ovšem zdravotnictví které tyto státy mají tzv. zadarmo platí z části těmto obyvatelům západních zemí např. chudí Bulhaři, kteří ještě neemigrovali ze svých daní.

  Nebo jiný příklad. Kdy obyvatelé ČR zaměstnání na západě si zde stále platí minimální zdravotní i důchodové pojištění aby zde mohli stále čerpat levnější zdravotní péči a následně důchod. Z průměrné mzdy se v ČR odvádí tak 2,5x tolik, než je onen minimální odvod. Ovšem když máte mzdu v zahraničí tak 0 (odvádíte v cizině). Identicky u sociálního pojištění. Následně pak tento člověk z minimálních odvodů dostane mnohem větší důchod (poměrově) než člověk který platil zde ze stejně vysoké mzdy. Plus ještě důchod se zahraničí. V penzijním věku se vrátí do ČR a čerpá plnou zdravotní péči z minimálních odvodů v ČR.

  atd. atd. atd.
  Tak jak je dnes EU nastavena tak ničí sama sebe viz. právě dramatický úbytek obyvatel v pracovním věku na východě Evropy. A jeho důsledek pro tamní penzijní a sociální systémy. Díky tomu jsou miliony Ukrajinců, Bělorusů, Moldavanů atd. vrženy do neuvěřitelné chudoby právě v postproduktívním věku. Protože obyvatelé kteří platí daně, emigrovali a daně platí na západě.

  Thumb up 7 Thumb down 3
 8. qwertz :

  Radek: Polskému státu klidně může vadit, že polští občané pracují v cizině. Ale naštěstí je to úplně jedno, jestli mu něco vadí, protože systém upřednostňuje svobodu rozhodování jednotlivců před zájmy nějakého státního útvaru. O to celé jde. Díky jednotnému trhu mají státy mnohem menší možnosti svým občanům kecat do života, klást jim překážky, bránit jim v seberealizaci, přikazovat jim, co smí a nesmí dělat. Pokud v rámci EU budu chtít pracovat v cizině, tak budu pracovat v cizině, a tečka. Nepotřebuju výjezdní vízum, nepotřebuju nějaký papír od státu, který mi něco povoluje. A bude mi úplně šumák, co si o tom bude myslet nějaký ministr, nebo nějaký opoziční politik, nebo vlastně vůbec kdokoliv.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 9. Archerr :

  https://www.linkedin.com/company/ctp-invest 2 dny stary přispěvek dle něj se asi zájemci o novou výstavbu jsou hyundai, brembo , hilite

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. cervik :

  Brembo se má určitě rozšiřovat.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. Ivan :

  To asi nebude sklad přímo pro Hyundai ale spíš pro jejich nějakou dceřinnou spol.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Archerr :

  Ivan: bylo tam psáno Hyundai a pronájem 2,4 ha, já spíš mam za to že tam bude lisovna plechu, ale je to jen můj názor.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 13. Archerr :

  Ivan: tak ano bude tam Hyundai Steel , dnes oznameno na EIA , mělo to vzniknout v Nošovicích ale nakonec vybrána hrabová , zajmave je že píšou v oznámení EIA že část výrobků bude k odběratelům dodávána letecky zdroj : https://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_MSK2144

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. acdlcia [msstavby.cz] :

  Ivan: Archerr: Je to rozšíření provozu Sungwoo Hitech co sídlí přes cestu. Jelikož Jaguar po nich požaduje Hot Stamping tak potřebují novou halu.
  https://youtu.be/73KCuNqZYHk

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. FM :

  V O20 bude Savera Components – výrobce součástek do výtahů

  http://www.dnoviny.cz/spedice-logistika/savera-components-otevre-v-ostrave-prvni-stredoevropsky-vyrobni-zavod

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.