Tieto towers se začne stavět na jaře

Výškové kancelářské budovy na náměstí Republiky, které měly být podle původních plánů hotovy už před dvěma lety, se letos konečně začnou stavět. Developer totiž získal velkého nájemce – firmu Tieto Czech.

Mezi developery působícími na Ostravsku se v uplynulých týdnech strhl tvrdý boj o lukrativního nájemce kancelářských prostor. Rozsáhlé plochy pro více než patnáct set lidí totiž začala v krajském městě poptávat renomovaná firma Tieto Czech poskytující služby v oblasti IT.

Do finále propluly tři nejzajímavější projekty, jejichž investoři ladili pro Tieto nabídky doslova na míru. „Měli jsme výhodu, že bylo opravdu z čeho vybírat. Nakonec jsme se na základě pečlivého hodnocení rozhodli pro projekt společnosti CTP na náměstí Republiky, jejíž nabídka byla po všech stránkách nejlepší,“ konstatoval Marek Kurc z Tieto Czech.

Mezi poraženými finalisty byla společnost Skanska se svou plánovanou druhou administrativní budovou na Českobratrské ulici a pak také PasserInvest Group a jeho kancelářský objekt Nová Karolina Park. Podle informací Deníku bylo odmítnutí Tieta právě pro druhou jmenovanou firmu velmi nepříjemnou zprávou. Kanceláře na Karolině kvůli tomu nebudou moci být dokončeny v termínu, tedy do jara příštího roku.

Dvě propojené budovy od CTP, které dříve dostaly přezdívky ostravská dvojčata či ostravské mrakodrapy, by se měly začít stavět v průběhu letošního jara a dokončeny mají být v polovině příštího roku. Celkově nabídnou dvaadvacet tisíc metrů čtverečních kancelářských prostor, z čehož Tieto zabere patnáct tisíc metrů. Vyšší z budov bude mít čtrnáct pater a padesát metrů výšky, nižší objekt bude devítipatrový.

Podle prvotního záměru přitom měl mít vyšší z obou domů čtyřiadvacet pater a devadesát metrů výšky, už před původním zahájením stavby v roce 2008 však CTP projektu deset pater uřízla. Realizaci pak ale zastavil příchod hospodářské krize.

„V tuto chvíli máme platná všechna povolení k tomu, abychom mohli začít stavět tento projekt, který dostane název Tieto Tower. Kromě kancelářských prostor bude mít i dvě podzemní patra garáží, v přízemí bude restaurace, kavárna, fitness nebo obchody. Nahoře by pak měla být otevřená terasa s výhledem na celou Ostravu,“ přiblížila Petra Pivovarová z CTP s tím, že stavba přijde na padesát milionů eur, teda přibližně na 1,2 miliardy korun.

„Do nových kanceláří v Tieto Tower přestěhujeme zhruba sedmnáct set našich zaměstnanců, kteří dnes pracují v budovách Várenská Office Center, v Orchardu na Fifejdách a v Atlas Buildingu v ulici Výstavní. Několik našich zaměstnanců zůstane jen ve Vědecko technologickém parku v Porubě,“ uvedla Eeva-Liisa Mauno, ředitelka Tieto Czech.

zdroj: denik.cz

Související články


1 komentář

  1. johny :

    Tieto jde nejspíš úplně do háje. Vypadá to že pomalu a jistě krachuje a jen se snaži zuby nehty udržet. Od ledna do května tohoto roku už propustilo téměř 500 zaměstnanců z celé své struktůry, z čehož téměř 100 z české republiky. Slibované navyšování platů odložili a stojí to už 3 roky. Tudíž kdo nastoupí, toho čeka po celou dobu nástupní plat, což Tietu nevadí. Tieto využívá své zaměstnance, platí jim minimální mzdu a snaží se své zaměstnance zavalit prací a termíny místo toho aby své zaměstnance motivovali. Ze zkušeností můžu jen shrnout – špatné odměnování, zatěžování prací a povinnostma v poměru s mzdou, téměř žádný kariérní růst. Řeč je o network týmu.

    Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.