Havířovské kino dostane sál, v Karviné končí

Obyvatelé Havířova se mohou těšit na kompletně opravené kino Centrum s moderním sálem i kavárnou. Naopak lidé v Karviné o jediné velké kino, které se shodou okolností jmenuje rovněž Centrum, přijdou. Město se jej chystá zavřít, protože je zchátralé a rekonstrukce by se vzhledem k nízké návštěvnosti nevyplatila.
Sedadla jsou stará a na 3D filmy se tady nikdo dívat nemůže. Sem tam se sál zaplní, to když se promítá třeba Harry Potter, ale jindy zůstává karvinské kino prázdné. Místo 600 lidí tu běžně sedí necelá dvacítka.“Kino zavřeme. Zaprvé je staré, dosloužilo, a za druhé sem chodí málo lidí,“ říká tisková mluvčí karvinské radnice Šárka Swiderová. Rekonstrukce by se městu nevyplatila. Filmoví fanoušci však znervózněli. „Kam teď budeme chodit?“ ptají se. Vedení města je uklidňuje: promítat se bude, jenom někde jinde.
Klubové kino Ex v Regionální knihovně je však příliš malé. Má 80 míst k sezení. Podle vedení města by jich mělo být alespoň 150, proto navrhlo rekonstrukci malého sálu Městského kulturního domu Karviná.

Havířov své kino opraví za 124 milionů
Naopak v Havířově se diváci opravy stejnojmenného kina brzy dočkají. Vedení města rozhodlo, že kino z roku 1967 opraví a vylepší. Rekonstrukce interiéru na malý a velký kinosál zde umožní promítání 3D filmů. Bude tu i kavárna, výstavní síň, galerie a klub.Kino Centrum bude mít nová okna, střechu i fasádu. Za rekonstrukci kina včetně interiéru a technického vybavení město zaplatí 124 milionů korun. Z evropských fondů na to město získalo 46,6 milionu.

zdroj: idnes.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.