Superpočítač přivádí vědce do Ostravy

Superpočítač a špičkové centrum výzkumu informačních technologií IT4Innovations, které za zhruba dvě miliardy korun z EU vyrůstá v Ostravě, už láká zpět do Ostravy špičkové manažery a vědce.

Novým ředitelem projektu IT4Innovations se stal Martin Palkovič, který žije dvanáct let v Belgii a právě se stěhuje do Ostravy.

Roli ředitele superpočítačového centra IT4Innovations převzal Branislav Jansík, který se do České republiky přistěhuje z Dánska. Oba odborníci vedli multinárodnostní týmy v oboru IT a komunikací, a to v oblasti výzkumu i jeho aplikací.

„Kdybychom nepřišli s projektem superpočítačového a výzkumného centra v Ostravě, tito lidé by patrně nikdy neměli důvod se poohlížet po angažmá právě v Ostravě, dokonce ani ne v České republice. Potvrzují se tak naše předpoklady, že superpočítač bude hrát klíčovou roli nejen v rozvoji průmyslu, ale i v návratu mozků,“ uvedl rektor Vysoké školy báňské Technické univerzity (VŠB TUO) a dosavadní šéf IT4Innovations Ivo Vondrák.

Martin Palkovič a Branislav Jansík, odborníci původem ze Slovenska, nyní převezmou vedení týmů a budou řídit jak vybudování centra, tak jeho rozběh a naplnění konkrétními úkoly z akademické i komerční sféry.

Zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Balde :

  kdy se ma začít stavět ???

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Jiřík :

  Balde : Přesně pořád se kecá jen o tom že přitáhne lidi že jede v provizoriu ale zase to zůstane stát jen na papíře :( Už by se letos mohlo konečně začít protože než se postaví nikdy se nevyužije jeho celý výkon.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Hynek [msstavby.cz] :

  btw pan Palkovic ma dobrou diplomku z 2000. http://www.linkedin.com/pub/martin-palkovic/6/301/780

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Miv :

  Tipl bych si, že je potřeba vyplnit haldu papíru stejně velkou jako je předpokládáná velikost stavby, než se začne stavět. V poslední době se VŠB stala posedlá transparentností.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.