Noční fotografie IT4Innovations

Při příležitosti publikování článku o ostravském superpočítači IT4Innovations na webu stavbaweb.cz byly zveřejněny i noční fotografie.

Celý článek.

it4

it4

it4

it4

Související články


Komentáře

 1. johny :

  Kamarádka tam pracuje a prý se to rozpadá pod nohama… :(

  Thumb up 1 Thumb down 1
 2. aggu :

  johny: Podlahy?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 3. Danek :

  Počítač dostal výraznou zakázku od Intelu.http://www.msstavby.cz/nocni-fotografie-it4innovations-22-07-2015/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Danek :

  Počítač dostal zakázku od Intelu.http://ostrava.idnes.cz/superpocitac-uz-funguje-prisla-take-exkluzivni-zakazka-od-intelu-1cl-/ostrava-zpravy.aspx?c=A150907_2189846_ostrava-zpravy_dar
  Omlouvám se za zaslaní špatného odkazu….poprvé.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Summerboy :

  Danek: Prominte, jsem laik, ale muze mi nekdo vysvetlit toto? „Samotný počítač stál téměř 275 milionů korun, celkem projekt – včetně stavby budovy pro superpočítač a jejího zázemí – vyšel na 2,4 miliardy korun“ ??? To jako 2,125 miliardy korun stala stavba budovy?? Doufam, ze to jen spatne chapu anebo je to mylne napsane…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Přemek :

  Summerboy: Je to spíše blbě napsané. Samotná stavba vyšla na cca 400mil (zdroj teď nemůžu najít), hodně peněz odčerpalo zázemí pro SC, jednak výkonná vzduchotechnika, uchladit takový moloch není sranda, jsou tam dva nezávislé okruhy speciální klimatizace, dále záložní zdroje, odběr té mašiny je taky slušný (zatím se neuvádí ani v Top500 listu) a UPSky jsou taky fest drahé. Kdyby to rozepsali a nenapsali „budova se zázemím“ lépe by se to chápalo. A pak i vybavení kanceláří pro zaměstnance.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Adam :

  Summerboy: Přemek: Podle ostatních strojů stejné konstrukce bych očekával, že spotřeba je 1-2 MW. Mně termín „zázemí“ přijde dostatečně výmluvný pro stroj, který převádí megawatt elektřiny na teplo, a u toho jen tak mimochodem udělá biliardu výpočetních operací.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Summerboy :

  Adam: Přemek: Diky za objasneni, mne to tak jasne neprislo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Komin :

  johny: fotky by nebyly? ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.