Atletická hala Vítkovice

Předmětem stavby je novostavba objektu atletické haly v areálu sportovních zařízení soustředěných kolem víceúčelové haly ČEZ Aréna. Celý areál je součástí soustředěné zástavby mezi ulicemi Závodní a Plzeňská v Městské části Ostrava – Jih.

Atletická hala bude sloužit především pro potřeby tréninku atletů SSK Vítkovice a pořádání závodů. V ČR je v současné době pouze jediná regulérní hala na trénink atletiky a na pořádání závodů pro MČR a mezinárodních mítinků – je v Praze.

Pozemky navržené pro umístění haly se nacházejí v jihozápadní části areálu. Prostor stavby se mírně svažuje k západu, k ulici Starobělská.

Hala je „rozkročena“ nad stávajícím tréninkovým tunelem a její jednoduchý elipsovitý tvar doplňují dvě hmoty vsazené ze severozápadu (zde je situován neveřejný vstup, šatny sportovců a zázemí pro rozhodčí a organizátory soutěží) a ze severovýchodu (vstup návštěvníků, stravovací zařízení a VIP zóna). Ze severovýchodu se atletická hala těsně přimyká k podnoži ČEZ Arény, se kterou je provozně propojena. Hmotové řešení využívá konfigurace terénu, který se mírně svažuje k jihozápadu.

Na fasádách bude použita kombinace pohledového betonu a ploch opatřených fasádními deskami Cembonit v šedém odstínu. Plechová krytina střechy je navržena v odstínu dopravní modrá, fasáda vstupní části bude mít obklad tabulemi z Cortenového plechu.

Prosklené části jsou opatřeny dřevěnými žaluziemi, které plní zastiňovací funkci.

Celkový dojem dotváří řešení venkovních ploch včetně uličního mobiliáře (lavičky, odpadkové koše, vlajkové stožáry, svítidla). V nástupní ploše je situován informační pylon, který usnadní orientaci při příjezdu z ulice Závodní.

1.PP schéma

1.NP schéma

Zdroj: EIA

Související články


Komentáře

 1. Hynek [msstavby.cz] :

  koukam ten clarion bude nakonec jeste maly

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Balde :

  a tohle je studie nebo se s tim na tuty pocitá ??? A kolik ma byt kapacita pro diváky ???

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. PetrP :

  Týý jo vypadá to hezky, z Vítkovic se stává centrum sportu v kraji, hlavně tedy atletiky, což je jen dobře… Taky by mě zajímalo, v jakém stavu je případná výstavba a kapacita pro diváky…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Balde: 962 míst k sezení. Tak počítá, když je to ve schvalovacím procesu EIA ( viz. odkaz, kde byste našel i počet míst :) ).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. rasta :

  až na tu dopravní modrou docela good…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. LP :

  Ještě by to chtělo udělat kolem prostory pro veřejné sportování… Lezecká stěna, volně přístupná basketbalová hřiště, malé fotbalové hřiště, beach volejbal, běžeckou dráhu…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Hana Wasniowská :

  Dobrý den. Stále vrcholově sportujeme? ŽE ? A kde máte něco postaveno pro zábavu mládeže? Potom se divíme, že se nám opíjejí a sdružují v hospodách. Na ně už nejsou peníze a ani zájem je nějak upoutat. Chybí tady dráha pro kolečkové brusle, kuželkárna pro celé rodiny i s dětmi.
  Tady každý kdo vede nějaký sportovní kroužek myslí jen na svůj úspěch a vítězství a´t je to gymnastika, nebo tenis, nebo cokoli jiného. Nic jen pro zábavu. Jen pro vyšší cíle, že ? Asi to zase nechápu, tak jako za koumoušů.Nashledanou v příštím životě. Snad se narodím příště do lepší a chápavější společnosti.

  Thumb up 1 Thumb down 6
 8. Hynek [msstavby.cz] :

  Hana Wasniowská: uplne nevim, komu ta zdravice byla urcena :)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 9. acdlcia [msstavby.cz] :

  Hana Wasniowská: A třeba tenhle areál, který obsahuje jak vámi zmiňovanou dráhu pro bruslaře tak dětské hřiště a mnoho dalších věcí by vám nestačil – http://www.msstavby.cz/projekty/u-cementarny/ a navíc je to od právě budované atletické dráhy co by třikrát kamenem dohodil a zbytek došel.

  Thumb up 4 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.