Vzdělávací tréninkové centrum IT4Innovations

By mělo být další stavbou v areálu VŠB.

Realizací projektu dojde k vybudování školícího střediska pro podporu výzkumně zaměřených studijních programů orientovaných na využití superpočítačových technologií (HPC). Díky této infrastruktuře se propojí vzdělávání nových expertů v oblasti HPC s výzkumnými aktivitami v téže oblasti, jakož i s vlastní výzkumnou superpočítačovou infrastrukturou v jedné lokalitě. Vzdělávání ve výpočetně zaměřených studijních programech tak přiblíží studentům globální trend zapojování HPC do výzkumu i praxe.

V rámci projektu bude vybudována nová budova vzdělávacího centra ETC IT4I s kapacitou 225 studentů.

zdroj citace: cpi.vsb.cz