1. Pavel :

Rád bych slyšel Gebrianův názor na architekturu celého campusu v Porubě. Líbil se mi třeba jeho už před 5 lety natočený příspěvek o areálu ČVUT+VŠCHT v pražských Dejvicích: https://www.stream.cz/gebrianvs/812206-gebrian-vs-areal-technickych-skol-dejvice

2. skelet :

Konec „ekonomky“ v centru Ostravy? Báňská vážně zvažuje přemístění
    Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/konec-ekonomky-v-centru-ostravy-banska-vazne-zvazuje-premisteni-20180328.html

skelet: Tak to bude další z úderů na solar centru, ten sice nebude na ručník ale pár kol se z něj bude vzpamatovávat než zase udělá krok vpřed. Ale líbí se mi jak si Bernfeldová ohřívá polívčičku :-)

4. aggu :

Crazym: Proč? Centrum stojí a padá se studenty jedné fakulty jedné univerzity? Trochu hysterie, ne? ;)

5. Michal :

To je v poho. Dva tři články o boomu v centru a pár dřistů od aggu to spraví.

6. Rado :

aggu: Názor Crazyma není vůbec od věci. Je to už celkem početná skupina a kupní síla, alespoň pro kavárenský a hospodský business, 3000 lidí je 3000 lidí. Sice centrum nutně padat na hubu nebude, ale pozná se to. Každopádně pokud se tak stane, budete mít u křižovatky celkem dost velký, ničím výrazný, prázdný velký barák, který moc jiné využití stěží najde.

7. skelet :

Crazym: no pro VŠB to logiku má. A pochopitelně kavárenský a hospodský business v Porubě stoupne, v centru zas klesne.

aggu: Hysterický jsi tak akorát Ty, přečti si to ještě jednou a pokud tam najdeš něco o “ Centrum stojí a padá se studenty jedné fakulty jedné univerzity“ tak ti nefunguje správně přenos mezi očima a mozkem :-)
    skelet: Logiku a ekonomiku toho rozhodnutí naprosto chápu, taky bych nechtěl mít pobočky svého byznysu rozfrcané všude možně ale na jednom místě a pod kontrolou. Taky proto všude po světě vznikaly kampusy jejichž pro a proti jsou celkem výstižně shrnuty i zde https://cs.wikipedia.org/wiki/Kampus

Jinak osobně mě je zcela ukradené kde se bude nacházet ta či ona škola, můj byznys to nijak neovlivní, možná dokonce je pro mě pozitivní když budou študáci daleko od centra :-) Já jen po té zprávě konstatoval, že centrum schytá další úder po kterém se nic nestane, jen půjde dál možná pomaleji a celkem přesně to řekl Rado, ta budova už jen tím, že je chráněná a polohou bez parkování bude těžko hledat komerční využití a škola byla pro ni relativně dobré využití.

skelet: Nemá to logiku pro studenty. Fakulta je v centru. Tady si stačí najít definici slova. Ale hlavně. Jedná se o studenty ekonomických oborů, kteří mají praxi, brigádu, částečný úvazek ve firmách, které sídlí v centru (administrativa, banky, pojišťovny, media, atp.) V Porubě se prostě nenacházejí.

10. Hynek [msstavby.cz] :

skelet: v porube? pokud budou v campusu, tak do poruby nikdo nevystrci ani nos, budou chodit z koleji v papucich.
    a pak je druha vec, co pise martin. ale to nevim, dneska je jina doba, ja zacal ne-brigadne pracovat ve firme az ve ctvrtaku.

11. balde :

nechápu proč to je památkově chráněné? tady už se chrání fakt všechno, byli jste někdy uvnitř? to je tragédie

12. davidb :

Cesta z Poruby do centra trvá tramvajkou kolik? 20 – 25 minut.
    Takže pokud mám brigádu v centru a koleje a kampus na VŠB nevidím v tom problém?
    Kde má Ekonomka koleje? Nejspíše taky na VŠB, takže i tak studenti cestovali.

13. davidb :

Tím příspěvkem výš nepopírám, že to nebude mít žádný vliv.
    Bude- jak je v článku tak třeba na Eat meat a podobné stravovací podniky.
    Ostatních služeb se to podle mě moc nedotkne.
    Ale zase z toho může profitovat Poruba.