Skelet žije

Mnozí lidé si myslí že se práce na dostavbě skeletu zastavily. Není tomu tak, ba naopak. Právě teď probíhá odřezávání (pro novou podobu) nadbytečných částí stropních desek v jednotlivých patrech.

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  4 kaňky na Ostravě. Ostravica, Hotel Palace, Skelet a jatka. Je radost se dívát, že se to někam hýbe.

  Thumb up 31 Thumb down 0
 2. rasta :

  vzhledem ke zhotoviteli to nebude žádný rally sprint… momentálně typuju, že zakázka je již přeprodána druhé nebo třetí firmě a ta shání živnostníky kteří to tam odmakaj…

  Thumb up 2 Thumb down 5
 3. Michal :

  Takže to máme jeden bagr, jeden jeřáb, dvě toiky, odřezaný strop a sem tam se po stavbě projde chlap. Úchvatné tempo!

  Thumb up 14 Thumb down 7
 4. nototo :

  A co byste v tuto dobu chtěl? Fasádní konstrukce je teprve ve výrobě, interiéry letos stejně nebudou. Hlavní práce začnou až za pár týdnů.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 5. Sanju :

  Jiřík: …a ještě tu máme i skelet u Ostravice.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 6. Xavier :

  Sanju: Pravda – kdykoli jedu kolem, říkám si, co se s tím stalo. Neměly tam být původně byty? A proč se to zastavilo? Zde na stránkách poslední info z r. 2012, že investorovi došly peníze. To jako nebyla žádná smlouva s městem? Není to zase tak hrozná lokalita, aby si to město nějak nepojistilo, ne?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Rýša :

  Jiřík: Těch kaněk je daleko víc. Jednu připomněl Sanju. Další jen namátkou: ul. Pivovarnická od Divadla loutek po Divadlo AD – špína, děs, zanedbané objekty, jedním slovem:hrůza. Další třeba: Farská zahrada – zanedbané odpadiště zarostlé trávou a náletovými keři, sem tam nějaká cihla či kus betonu…,. a to bylo krásných vizí, keců a vizualizací, jak to bude krásný kout u Ostravice. Takovým tempem bude centrum jakžtakž vypadat snad až za desítky a desítky let. Paní starostka a spol. se činí, aby Ostravané byli na své centrum pyšní už teď.
  Ten skelet u Ostravice je také už několikaletá bomba. A s tou kytarou je to bomba na entou.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 8. Jiřík :

  Já vypíchnul jen ty největší a s těmi se něco dělá. Samozřejmě že jich je v Ostravě strašně moc ale postupně krok po kroku se to zlepší.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 9. tom :

  Rýša: Hrůzostrašných míst je v Ostravě hodně, ale řekl bych, že se to trochu hýbe dopředu. Pivovarská je opravdu „maras“, ale je to taky ukázka kulturnosti majitelů jednotlivých objektů.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. Jiřík :

  Jde o to že když objekt chátrá a pokud se veřejnost do majitele objektu opře a začne na něj upozorňovat, tak se to ve většině případů někam pohne. Viz. např. Ostravica. Kde byli hapeningy, jatka taktéž. Takže pokud nebudeme jen brblat u piva ale budeme se postupně my jako občané Ostravy snažit aby se to někam pohnulo, tak se to někam pohne. A jestli si někdo myslí, že to nejde podívejte se například na Litomyšl.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 11. Patrik :

  http://moravskoslezsky.denik.cz/online-rozhovor/on-line-rozhovor-s-primatorem-mesta-ostravy-tomasem-macurou-20160623.html?_fid=1xqq

  Odpovědi primátora.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Balde :

  tahle reakce nejvíc pobavila, abyste pochopili proč takproto že ani na jednu otázku neodpověděl, jde vidět že v tom jede s Ostravakem :D DOTAZ: Dobrý den pane primátorem, jsem nesmírně rád, že se konečně začaly hýbat věci kolem Ostravice, jatek, hotelu Palace a skeletu. Ale teď už k otázkám. Prvně bych se chtěl zeptat, jestli plánujete, jako magistrát nějak řešit stavební neaktivitu v centru (MOaP), kdy je ze strany investorů v tomto obvodu zájem stavět. Často to působí, jako by obvod schválně dělal obstrukce a znechutil investorům výstavbu. Potom to v centru vypadá, tak jako vypadá. Proluky, v některých časech a místech mrtvo :( S Brnem nebo Olomoucí se nedá srovnávat. Druhá otázka se týče MHD, plánujete nějaké významnější změny v DPO, stále klesá počet přepravených cestujících, vozový park se nedá srovnávat s ostatními městy (chybí celovozová klimatizace, 100% nízkopodlažnost tramvají). Děkuji
  dnes 12:14ODPOVĚĎ:Dobrý den, mám za to, že jsem na obě otázky již odpověděl v předchozích reakcích.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 13. Balde :

  to mluví za vše – před 15 lety :D

  DOTAZ: Dobrý den. Když se v jiných městech, v Česku i v cizině, dělají rekonstrukce ulic, bývá promyšlený každý detail. Grafický vzor dlažby, kvalitní materiál, každá lavička nebo zábradlí vypadá pěkně. Když se podíváme na naší Nádražní, vidíme, že všechno je to úplně nejprimitivnější a naprosto odfláknuté. Dlažba, která se hodí tak před garáž na chatě a ne na hlavní ulici. Je vidět, že lidem z magistrátu je úplně jedno, jak město vypadá. Opravdu to v Ostravě jinak nejde?
  dnes 12:25ODPOVĚĎ:Dobrý den, umím si stejně jako Vy představit v rekonstruované ulici Nádražní použití kvalitnějšího a estetičtějšího druhu dlažby. Na druhé straně je třeba říct, že použitý materiál je identický s tím, který byl použit při rekonstrukcích i ostatních ulic v centru města a vychází z koncepce, která byla vytvořena před cca 15 lety na základě dohody samosprávy města, orgánů památkové péče a dalších dotčených institucí. Projekt rekonstrukce Nádražní ulice byl v době našeho příchodu na radnici již prakticky hotový a my jsme jej neměli velkou šanci změnit, a to bez rizika nenávratné ztráty desítek milionů korun dotací z externích zdrojů. Snažíme se řešit “ za pochodu“ některé nedotažené detaily a vedeme i jednání o zásadní modernizaci a estetizaci tzv. městského mobiliáře (lavičky, zastávky atd.).

  Thumb up 1 Thumb down 1
 14. Balde :

  Primátor – Připravujeme projekty na dostavbu proluk ve městě architektonicky hodnotnými budovami. jsem zvědav jak se jim to podaří, a už ani neočekávám architektonickou soutěž

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. Summerboy :

  Balde: Presne tato odpoved me nejvice zaskocila, resp. prekvapila. Jsem zvedav na ty architektonicky hodnotne stavby a souteze!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. aggu :

  Balde: Tak já nevím co je na tom :-D když je to spíš :-/ Macura si v tomhle systému může vybrat, buď Semerák nebo Palyza. Kdyby dnes místo Macury dával interview Palyza co myslíš, bavil by se o Jatkách?

  Thumb up 1 Thumb down 2
 17. aggu :

  A ODS je samozřejmě zticha. Aby se zapomnělo na pana Chytku, kterému za Jatka můžeme poděkovat.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 18. Balde :

  aggu: u Palyzy a Semeráka vímš o jaké jde šíbry :D, Macura šel do voleb s tím že se tu vše změní a je to spíš horší.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 19. aggu :

  Balde: Horší? Jatka byla prodána před 12! lety. Jinak nevím co řešíš. Znáš volební systém. Většinový není. A primátor není král.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 20. Balde :

  aggu: to že není král mu ale ezabraňuje mít vizi a názor i když jej nedokáže prosadit

  Thumb up 1 Thumb down 0
 21. Martin [msstavby.cz] :

  Odpovědi primátora jsou úsměvné.

  Je jedno, kdo by byl primátor. Stačí, že je zde Semerák, který se zná s majiteli Bauhasu a proto tlačil primátora do koupě. Samozřejmě mu z toho šla slušná provize, pár kapříků. Dle jiných znalců byla cena pouze 50mil.

  Oprava bývalé prodejny za 5 mil. kč je slabomyslný výplod. Kde je vzdochotechnika, požární zabezpečení, strážný systém. nové podlahy, zázemí, uskladnění děl, zastínění prosklených ploch… Za 5 mil. se max vymění nápisy z Bauhaus na Galerie Plato.

  Ke koupi nových tramvají. Od lidí zabývající se MHD jsou zprávy, že nákup je jak jinak, cinknutý.

  A odpověď na dotaz proč se nestaví, že odpověděl, když ani neodpověděl, je vtipná no. Pokud proluky bude řešit zastupující úředník postu hl. arch. Vltavský, můžou se projekty rovnou hodit do koše.

  K pozadí koupi Jatek a machinací kolem parkování aktuálně sbíráme informace.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 22. Martin [msstavby.cz] :

  Michal: Při odřezávání stropních desek jsou jakékoliv práce v samotných podlažích a jejich okolí ze statického hlediska nebezpečné. Seznam někdy své negativní názory s realitou.

  Největší kaňky, jak je zde uvedenou je část samotných obyvatel. Aspoň těch, co se zde projevuje. Při zdánlivém zastavení projektu apod. většina zde, co se vyjádřila, začne se příspěvky ve stylu „To se v Ostravě dalo čekat“, „typická Ostrava“ a mnohé podobné. Ale i fotografiemi doloženým postupem prací na projektech začnete hledat to negativní. 3 velké problémy se aktuálně hýbou. Taky bych chtěl více, ale vím, že jsme ve světě řízeným sílou trhu a ekonomickými cykly. A Ostrava není Dubaj.

  Zeptám se kolik z vás pro vyzmizíkování těch kaňěk něco udělala? Troufnu si říct, že krom napsání komentáře, které se budou vždy objevovat, i kdyby se na ulicích rozdávalo zlato zdarma, nikdo nic. Já bych třeba taky skelet u řeky dostavěl, kdybych na to měl. Každý se může zapojit, či založit okrašlovací spolek, pokud mu vadí stav a tlačit na místní samosprávu. Ale z toho by nic nekáplo a proč bych to dělal, že? Příkladem je tráva u paneláku, je sice 1 metr vysoká, ale málo kdo z obyvatel přilehlých domů je poseká, aby si třeba jen mohli děti hrát. Počkají až to udělá město. Prostor kde žijí jim je někde….

  A ke skeletů obecně. Nejsou pouze v Ostravě, ale kdo aspoň trochu jezdí po ČR ví, že tyto stavby jsou v každém městě. A málo který investor jde do výstavby s tím, že chce vybudovat skelet, kde mu visí prachy a nevydělává mu. A teď ty palečku dolů chlapci.

  Thumb up 12 Thumb down 4
 23. Rýša :

  martin [msstavby.cz]: 17:47 palec dolů 17:22 palec nahoru

  Thumb up 0 Thumb down 3
 24. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Co čekat, na ostatní se ukazuje lehčeji, než sám být činný :o)

  Thumb up 1 Thumb down 3
 25. aldik :

  RedHouse je skelet, že? http://www.cbreproperties.cz/cs/kancelare/red-house-28-rijna-ostrava Teď nevím zda na tom odkaze mají starší vizualizace, nebo naopak novější, ale neshoduje se s těmi co máte naposledy tady uvedené… Že by zase změna vzhledu a nebo jde o jiný barák? ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. moon :

  aldik: Jedna se o toto http://www.msstavby.cz/zelena-budoucnost-skeletu-24-08-2015/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. Martin [msstavby.cz] :

  aldik: Jde o starší podobu. Zde poslední vizualizace jsou ty, které jsou oficiální a byly představeny městu.

  A natož, že jsi správce FB Nová Ostrava, tak mne překvapuje, že nevíš že Skelet a Red House je to stejné :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. caro :

  Skelet už nežije :-)

  Thumb up 0 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.