Revitalizace odstavného ramene řeky Odry

Projekt se blíží ke konci. Jeho realizací se propojilo slepé rameno se současným korytem řeky Odry. Vznikl tak pod Landekem ostrov, který bude sloužit rekreaci a odpočinku.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!
odra landek

odra landek

odra landek

odra landek

odra landek

odra landek

odra landek

odra landek

odra landek

odra landek

odra landek

Související články


Komentáře

 1. soso :

  náhrera

  Thumb up 3 Thumb down 2
 2. soso :

  oprava – nádhera

  Thumb up 0 Thumb down 3
 3. thvari :

  myslíte, že tam nějak budou upravovat i vegetaci (sadit trávu), případně přidávat něco jako lavičky?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. dan :

  thvari: ano, slysel jsem svetlika ze to ma byt jako rekreacni zona co v ostrave chybi, tzn. lavicky stoly, mista na piknik atd. uvidíme. Mohlo by to byt jako kolem dunaje ve vidni, tam je tech posezeni plno a jsou tam i verejne grily.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 5. Adam :

  Hádejte, co se se vším tím kamením stane po prvních, klidně i menších povodních.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Adam: Myslíš s těmi zabetonovanými, nebo těmi u břehu, které jsou takto umistovány podél většiny břehů v čr a zpevní je vegetace a je jich tam tolik, protože s částečným odplavem počítá…?

  Thumb up 4 Thumb down 3
 7. Adam :

  martin [msstavby.cz]: Myslím všechno, co není pevně přichyceno k podkladu. Při podovních se žádný „částený odplav“ nekoná. Jeden den pod tekoucí vodou a máte odplav úplný.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 8. Crazym :

  Adam: Toho co není pevně přichyceno k podkladu tam moc nenajdeš. Ve vpusti nic a na výpusti si nejsem jistý ale viděl jsem jen zabetonované kameny a to i ve svahu, navíc špičkami nahoru aby se po nic nedalo chodit a byly mezi nimi zužující se škvíry pro usazení splavenin které je ještě zpevní. Navíc tam proud nebude, maximálně zvýšená hladina, na obou stranách budou uzavírací vrata. Na vpusti se přes ty ocelové rošty nedostane ani naplavenina velikosti tenisového míčku a na výpusti se proti proudu dostane jen k vratům.Pokud bude nějaká katastrofická povodeň, která by poškodila nebo přelila přes hráze, tak to asi bude už neovlivnitelné na více místech a hlavně všem to bude fuk :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. prixio :

  Škoda, že se u nás nemyslí na vodáky.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 10. Martin [msstavby.cz] :

  prixio: Vodáky je hojně využívaná Odra. Což je hned vedle…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Taky je vtipné, že nikde nejsou modrá, či červeno-bílá zábradlí.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 12. prixio :

  martin [msstavby.cz]: Narážel jsem na to, že když už se tam udělal přechod pro ryby (přilehlého jezu), mohl se tam udělat pěkný obtok i pro vodáky (aby nemuseli složitě přenášet jez).

  Thumb up 1 Thumb down 1
 13. M. :

  Kdyby se myslelo i na vodaky, tak to vypada treba nejak podobne: http://www.slalom.cz/vodacky-areal-lidy-polesne.php nebo http://ktklm.sk/page/areal-vodneho-slalomu/12 … ale v Ostrave se i vodni stavby delaji podobne jako ta zastavka u Elektry.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 14. M. :

  Samozrejme vzhledem k prevyseni by to asi nebylo az tak krute sportovni, ale takhle je to uplne zabite. Skoda. A pritom se na tom dalo napakovat podobne jako na dostavbe atleticke haly u hokejove areny. Mozna nekdy pozdeji?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 15. thvari :

  na té čtvrté fotce se u té fabriky pase kráva?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. MM :

  Jsem rád, že se zanedbané místo pozvedne, opraví atd., jen se zeptám kdo z vás si udělá piknik vedle smrduté chemičky? Já to nepochopím, místo aby město v Komenského sadech udělalo betonové stoly, gril, tekoucí vodu a nechalo lidi udělat si maso nebo párek, tak místo toho se nasypou miliony do místa, které prostě není rekreační. Investice v rádu statisíců jsou asi tabu, jak to není 10 milionů a nejlépe z dotace, tak se nic neřeší. Smutné.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 17. Crazym :

  thvari: Ano, pase se tam kráva, zde http://anonymni.papricka.cz/crazym-slepe-rameno-odry/ si můžete tu fotografii č.P9283207 zvětšit apřesvědčit se :-) Jen nevím co je na tom divného, celou dobu co pamatuji se tam kolem řeky pásly krávy.
  MM: To že není rekreační místo? Je stejně rekreační jako Komenského sady jen bylo v žalostném stavu plném náletových dřevin a neupravené ale celou dobu kam mi paměť sahá bylo vždy kolem řeky dost rekreačních aktivit a nyní tam přibývají. Za mého mládí jsem tam chodil jen na lodě a maximálně na kole či si zaběhat, dnes tam je kromě podstatně čistší řeky i areál Landeku, x kešek v okolí, cyklostezka, hospody do kterých můžu jít, o kus dál motokrosový areál, možnost zajít na ryby a určitě by se ještě něco našlo kdybych měl širší záběr :-) A ta Vámi zmíněná smrdutá chemička už dávno není co bývala a když smrdí, smrdí stejně i v těch Komenského sadech pokud fouká správný vítr :-)
  M.: To máte pravdu ale jen částečně, Vámi zmiňované areály jsou sice super a tam by se hodily už jen kvůli přítomnému areálu Landeku kde se snaží vybudovat kemp a moc se jim nedaří ale v podmínkách horní Odry by byly realizovatelné jen za obrovských nákladů a ještě by neměly dostatek vody a zmiňované převýšení. Ale každopádně mít něco takového jako u té Vltavy tady v Ostravě by bylo super, jenže čecháčci jsou někde jinde, bohužel :-(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Crazym :

  Tak to by mě zajímalo co je na tom komentu http://www.imagehosting.cz/?v=koment.jpg špatně, že musí čekat na schválení? Je to mnou? Dávám si přece pozor na nespisovné výrazy :DD

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. prixio :

  Něco tak pěkného (jako je na Hluboké a v Liptovském Mikuláši) jsem ani neměl na mysli, ale proč ne. Nápad je to vesměs dobrý, když už tam chtějí udělat odpočinkovou zónu. Je to vlastně moc dobrý nápad.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 20. Crazym :

  Článek na Deníku http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/do-slepeho-ramene-odry-se-vratila-voda-20151022.html
  Dozvěděl jsem se dokonce i něco nového jako zmínka o rybářské baště, lanovém centru a další cyklostezce tentokrát okolo areálu který se přeci v noci zavírá :-)
  A nejvíc mě pobavili větou „Vznikl obrovský ostrov, který chceme nabídnout lidem k volnočasovým aktivitám“, já si sice pod pojmem obrovský představuji něco jiného ale budiž důležité je, že alespoň něco vzniklo :-)
  Ale počítám, že dokud to tam trochu nezaroste lidé tam půjdou ze zvědavosti ale vracet se tam moc nebudou, protože jak to tam znám je to na takové té černé prachové navážce a pokaždé jak tam zavítám jsem špinavý až za ušima :-) Ale abych jen nekritizoval, jsem rád, že se to tam takhle pěkně vylouplo a ten zanedbaný kus kolem řeky má včil potenciál se stát pěkným kusem kolem řeky :-)
  Zde foto http://www.imagehosting.cz/?v=pa183320.jpg když jsem tam byl naposledy v neděli.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 21. thvari :

  Crazym: Já se těším, že to snad na jaře prokoukne, s novou trávou a těmi stromy.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. Crazym :

  Tak nám tam objevily cedulky aby všichni věděli jak je ta unie prospěšná http://www.imagehosting.cz/?v=p2143622.jpg to se to Povodí Odry hospodaří :-) Ale musí se uznat, že to začíná mít něco do sebe http://www.imagehosting.cz/?v=p2143623.jpg až to bude zelené, bude to super.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. thvari :

  Crazym: já vím že vtipkujete s tou unií :). ale proč se na to nepodívat tak, že prostě nebudeme tajit, odkud peníze na tuhle věc tečou, a jasně to řekneme? :)
  jinak souhlasím, vypadá to tam pěkně a uvidíme že snad ještě pěkněji na jaře.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 24. Crazym :

  Dnes mě překvapilo jak dobře to vypadá u druhého rybího přechodu proti proudu na Odře zde ještě při výstavbě https://mapy.cz/s/tpOf a tady dnes http://www.imagehosting.cz/?v=p2283638.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.