Revitalizace odstavného ramene Odry

Rybí přechod a vytvořený ostrov bude znamenat novou veřejnou oddychovou zónu za 32 milionů uvnitř odstaveného ramene Odry vedle Landek Parku.

Oživení odstaveného ramene Odry v Ostravě-Přívoze i jeho propojení s touto řekou prostřednictvím balvanitého rybího přechodu, stejně tak i zpřístupnění nově vzniklého „ostrova“. Výše jmenované stavební úpravy zahájil státní podnik Povodí Odry. „Součástí revitalizace bude i výstavba tří biotopových tůní a vegetační úpravy. Celkové náklady přesáhnou 32 milionů korun. Projekt bude dokončen do října příštího roku,“ upřesnil obchodní ředitel Povodí Odry Čestmír Vlček. Podle odborníků dojde díky úpravám k razantnímu zásahu do ekosystému odstaveného ramene řeky, což v konečném důsledku vyvolá i pozitivní změny i ve vodní fauně a flóře.

odra

„Z urbanistického hlediska povede uskutečnění tohoto záměru k vytvoření významné oddychové zóny v průmyslové a těžbou zasažené lokalitě. Dojde také k celkovému zpřístupnění veřejností dosud nevyužívaných ploch, a to zejména uvnitř odstaveného ramene a také v návaznosti na sousedící Landek Park,“ poznamenal investiční ředitel Povodí Odry Miroslav Janoviak.

Dodal také, že Povodí Odry dlouhodobě úzce spolupracuje se společností Vítkovice, a. s., která je provozovatelkou Landek Parku. „Díky tomu jsou koordinovány naše společné investiční záměry tak, aby bylo dosaženo komplexního řešení této lokality. Cílem je zlepšení stavu životního prostředí. V našem případě jde nejen o odstranění migrační překážky a vybudování rybochodu, ale i o vytvoření nové oddychové a relaxační zóny pro veřejnost,“ uvedl Miroslav Janoviak.

celý článek: denik.cz

Související články


1 komentář

 1. Crazym :

  Na stavbě se pracuje, na hrázi řeky jsem sice nebyl ale stavební ruch tam jde vidět. Tak jen pár fotek od cyklostezky Landek. Vypadá to na nějakou propust a budoucí přechod na ostrov.
  http://www.imagehosting.cz/?v=p7282836.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=p7282837.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=p7282838.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=p7282839.jpg
  Lokace: http://www.mapy.cz/s/k3RE

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.