Povodí Odry bude revitalizovat vodní toky

Státní podnik Povodí Odry rozběhne práce na sedmi projektech revitalizace vodních toků v kraji. Náklady na výstavbu v podobě 180 milionů korun budou hrazeny z operačního programu Životní prostředí.

Státní podnik Povodní Odry plánuje na letošní rok 7 revitalizačních projektů v celkové hodnotě 180 milionů korun. Mezi nejdůležitější projekty patří například revitalizace řeky Sedlnice za třicet milionů korun. Hlavní cíl této akce je obnovit původní koryto.

Významnější pro obyvatele Ostravy bude plánované obnovení původního ramene řeky Odry v Ostravě-Přívoze nedaleko hornického muzea Landek. Tím, že dojde k znovuobnovení starého ramene řeky Odry, tak dojde k vytvoření ostrůvku v rámci Hornického muzea Landek, tzn., že vzniknou nové plochy pro rekreaci, pro oddych veřejnosti.

Celkové náklady této akce se vyšplhají na šedesát milionů. Realizace všech sedmi plánovaných projektů začne v listopadu tohoto roku a práce by měly být dokončeny v průběhu roku 2015.

zdroj: infoportaly.cz

Umístění na mapě označuje plánované obnovení původního ramene řeky Odry v Ostravě-Přívoze.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.