Expozice makaků lvích

Jednou z dalších budoucích investičních akcí, které v zoo chystáme, je nová expozice pro makaky lví. V Zoo Ostrava chováme jednu z největších skupin těchto vyhubením ohrožených primátů na světě. V současné chvíli máme zpracovánu studii. Nový expozičně chovatelský komplex   je chystán na místě výběhu pro emu hnědé v blízkosti pavilonu Tanganika. Makakům, chovaným doposud v nevyhovujících podmínkách starého pavilonu primátů, se tak zásadně zlepší životní podmínky. Získají mnohem větší životní prostor jak ve  ve velmi rozlehlém venkovním výběhu, tak uvnitř pavilonu.  Prozatím, velmi předběně, ve studii řešená plocha celého území je přes 5000 m2, z toho jen samotný venkovní výběh by mohl mít až 2000 m2 . Návštěvnická trasa v pavilonu bude řešena jako dlouhá ztemněla chodba, na jejíž jedné straně budou situovány expozice zvířat, druhá strana pak nabídne návštěvníkům informační a výukové panely.

Expozice pro makaky budou doplněny o dva navazující prostory pro některé dopňkové savce žijící v tropech jihovýchodní Asie. Jeden expoziční prostor bude řešen jako venkovní.

Současný stav: probíhá postupné zpracovávání jednotlivých stupňů projektové dokumentace.

zoo zoo

zdroj: zoo-ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. jiří :

  už zase opice jejích tu malo.kdy už začnou stavět konečně ty tučnnačky.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 2. skelet :

  Zoo Ostrava má především zlepšovat životní podmínky zvířat, které už má. To by mělo mít přednost před výstavbou nových pavilonů pro nová zvířata. Takže za mne to dělají dobře.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 3. jrov :

  skelet: souhlasím, a šelmy jsou bohužel už dlouhá léta v naprosto tristních podmínkách a venkovní pavilon Evoluce ze 3 návštěv pořád prázdný a Čitván – taková stavba pro pár opic a dva medvědy … Přijde mě , že opice mají v ZOO tlačenku :-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 4. Johanes :

  Vzdycky jsem v tom nasem Zoo litoval tygry a vyhybal se pohledu na jejich male klece za tech 30 let se na tom porad nic nezmenilo… Smutne. jrov a skelet maji naprostou pravdu.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 5. bapi :

  Johanes: Naprosto souhlasím!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. skelet :

  jrov: dovolím si lehce nesouhlasit. Jak opice, tak medvědi měli nevyhovující podmínky (především medvědi). Pavilon evoluce již je zaplněn, medvědi mají „luxusní“ výběh. Ostatně kdo měl tu kliku medvěda vůbec vidět? :)
  Zoo má celkem tah na branku, a každý rok je krapet jiná. Letos mě příjemně překvapili tím, že dali vysokou zvěř do „hluchých“ míst. Běh laní přes jezírko vypadá úžasně ;)

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.