Polyfunkční objekt Chopinova

Vizualizace polyfunkčního domu v Ostravě-Přívoze, ulice Chopinova.

Netušíme, v jakém stádiu projekt je, nebo zda-li vůbec vznikne. Ale bylo by velmi příjemné vidět tuto proluky zastavěnou tímto projektem, nebo stavbou obdobnou.

Autor: PXP Architekti

privoz chopinova

privoz chopinova

 

zdroj: FB PXP ARCHITEKTI

Související články


Komentáře

 1. dan :

  jsem zvedav zda to udelaji, ale delat toto uprostřed geta mi prijde hodne odvazne. Stajne blbe dopadla i vizualizace na křižovatce muglinovska, uz minimlane 6 let ticho po pesine.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 2. balde :

  výhoda getha je že tam jsou levné pozemky i nemovitosti, takže tam je velký potenciál na změnu

  Thumb up 4 Thumb down 4
 3. Kostelnik :

  stejne prijemne by bylo videt ten vedlejsi barak na marianskohorske opraveny :-/ Ale tehle dostavbe se samozrejme neda nefandit.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 4. aggu :

  Přívoz – není – ghetto.
  Přívoz je zanedbaná historická čtvrť vinou politiků MOaP.
  Používejte tohle slovo tam, kde má smysl. Ghetto je Luník IX v Košicích.

  Thumb up 16 Thumb down 5
 5. Michal :

  Přívoz – je – ghetto
  A bude, dokud tam budou ti, o kterých se nesmí už ani šeptat.

  Thumb up 5 Thumb down 14
 6. aldik :

  Hmm, fakt úžasná lokalita.. asi to koupili jen kvůli nízké ceně pozemků, ale bez auta by se tam jeden celkem bál vzhledem k osazenstvu okolo zastávek, hlavně za tmy a ta je tam i ve dne (já tam naštěstí jsem asi jen jednou ročně :D).

  Thumb up 3 Thumb down 7
 7. thvari :

  Přívoz je nádherný. Jde jen o to, že se časem najde dost lidí, kteří už nemají potřebu se čecháčkovsky (nebo moraváčkovsky? :-) posmívat cigánům, potažmo celému přivozu a nastěhují se tam nebo si tam otevřou něco jako hotel city.city. Potenciál to tam má.

  Thumb up 10 Thumb down 2
 8. aggu :

  Michal: No tak to už jste tady dva a můžete se vzít za ruce. Jeden se bojí na Masarykáči sednout si na lavičku, druhý říká cigánům ti, protože se bojí napsat slovo cigáni.

  Thumb up 5 Thumb down 4
 9. Petr :

  thvari: posmíváme se vietnamcům, přívozských cigánů se bojíme. Nevím, co vidíte čecháčkovského na strachu jít potmě Přívozem, můžete to nějak rozvést? Mou příbuznou tam před 9 měsíci dost brutálně přepadli, a já opravdu nevidím důvod, proč bych si nemohl dovolit použít zkratku generalizace a z tohoto a jiných případů si vytvořit rovnici Přívoz = nebezpečné místo.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 10. Alex :

  thvari:
  Je fakt, že Přívoz má potenciál, už asi tak 115 let, z toho posledních 70 marně. A že mu chybí významný investor, který dá signál a udá tón dalšího rozvoje. A ať hledám jak hledám, stále mi vychází, že tím nejvýznamnějším investorem na svém území by mělo být město samo. A kde nic, tu nic. Tak kde je chyba?

  Thumb up 5 Thumb down 0
 11. Michael Malysa :

  Zdravím všechny, jako architekt a kolega fandím tomu projektu, stejně tak asi jako ostatním. V minulosti bylo obvyklé, že se domy bouraly a stavěly nové. Ale vzhledem k tomu, že jsem absolovoval v minulém týdnu potupnou prezentaci na radě Moravské Ostravy a Přívozu objektu – administrativy na ulici Švabinského, který byl zveřejněn i na stránkách MSStaveb, tak očekávám, že ve fázi přípravy územka dostanou stejnou stopku jako my. Každý, kdo někdy byl na podobné akci si to určitě umí představit…

  Thumb up 6 Thumb down 0
 12. Rýša :

  thvari: Spíše je to tak, že většina lidí se neposmívá cigánům, Vietnamcům, Ukrajincům, Polákům ad, ale poukazují na to, jak se cigáni, Vietnamci, Ukrajinci, Poláci ad. chovají a jaký přinášejí městu přínos. A že některá menšina má na svědomí v dost velké míře i to, jak Přívoz vypadá, jaksi neleze některým pod nos. Nechtějí za žádnou cenu přiznat, že zrovna cigáni mají velkou „zásluhu“ na zdevastování mnohých krásných přívozských domů. Přívoz je opravdu pěkná čtvrť, dosvědčuje to i mnoho opravených domů, které zachránili mnohdy v posledním ražení….a okolí kostela zásluhou Camilla Sitteho je opravdu krásné. Je smutné, že doposud nestojí v Přívoze, zřejmě i zásluhou MOaPu, Palace Sitte s kavárnou Sitte. Vlastně ani nevím, jestli je vůbec po archtektovi pojmenována nějaká ostravská ulice!?
  I já doufám, že postupně i tato část Ostravy jednou prohlédne v celé své kráse a že mnohé návštěvníky Ostravy, kteří vystoupí na Hl.nádraží, příjemně osloví a oni si udělají hezký první dojem z Ostravy.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 13. aggu :

  Petr: Ne, nemůžeš si dovolit zkratku generalizace a vytvořit „rovnici“ Přívoz = nebezpečné místo. Kolik procent lidí, kteří denně projdou dosti frekventovaným Přívozem je přepadeno? Až to bude 1% můžeš napsat, že existuje mizivá pravděpodobnost, že budeš v Přívozu přepaden. Pravděpodobnost je o mnoho řádů menší. Možná si pleteš Přívoz s Guatemala City.
  Můžeš si samozřejmě dovolit zkratku Přívoz = nelíbí se mi tam nebo Přívoz = nelíbí se mi rasová příslušnost lidí na ulici.
  PS: Nemusíš se trápit s replikou, takřka každý den Přívozem procházím. Večer. Ba dokonce i potmě.

  Thumb up 8 Thumb down 4
 14. dan :

  aggu: v Přívoze jsem léta pracoval. Přes den 80% černych venku, v obchodě všude zrcadla, aby se dalo lepe uhlidat male kradou cikanata co sly před skolou pro svacinu. Po setmeni 100% černych. Vykradacky aut několikrát do roko i na oplocenem firemnim parkovisti. Opravdu luxus je ten privoz. Byla to hezka ctvrt, mozna jednou i bude, ovšem pokud tam bude tolik cikanu co do ted, tak to pujde dost stezi.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 15. Jiřík :

  Tato budova s Palace Sitte by vyzvednuli Přívoz do neskutečných rozměrů.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 16. Rýša :

  Jiřík: Ano, a zmizely by 2 z mnoha proluk, které hyzdí, a to nejen Přívoz, už desítky let. Bohužel obě stavby jsou dalekou hudbou budoucnosti a spíše to vypadá, že je neuvidíme v reálu nikdy. (Pokud budou ve vedení města stále stejní lidé)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 17. MM :

  dan: Víte jak vypadal Smíchov v Praze? To bylo daleko horší než Přívoz. Dnes je to žádaná lokalita, kanceláře, byty, obchody, restaurace. Dostupnost je tam výborná, blízko vlak, dálnice atd. Jediný můj problém je vzduch. V Přívoze to smrdí brutálně, páchne tam spalovna nebezpečného odpadu na Slovenské, koksovna Svoboda a jde tam i chemička. To na Smíchově neznají.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 18. Jiřík :

  Rýša : Hlavně že Bernfeldice občas zajde na nějakou tu prohlídku o oživení Ostravy, slyší ty problémy a stejně nedělá nic. Semerák si hold nenechá kecat do realitního kšeftu.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 19. Alex :

  Mimochodem, nedaleko odtud, na ul. Tiskárenské, je k mání z vnějšku velmi zajímavý dům, budova bývalého železničního učiliště a internátu.

  https://mapy.cz/zakladni?x=18.2720352&y=49.8491244&z=18&l=2&pano=1&pid=6127192&yaw=1.905&fov=1.571&pitch=-0.213&source=ward&id=14818

  Thumb up 1 Thumb down 0
 20. aggu :

  MM: Spalovna nesmrdí. Pokud ucítíte v Přívoze čínskou chemičku z Mariánek, jste mrtvý. To co je občas v Přívoze cítit je koksovna Svoboda (úniky z chemie nebo z baterií). A u parku Boženy Němcové auta. To na Smíchově znají taky.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 21. Xavier :

  Trochu pozdě, ale přesto přidám své: Přívozem chodím cca 2x týdně. V sobotu jdu vždy kolem 8-9 hodiny večerní z Hlavního nádraží směrem do centra města, kde bydlím. Pěšky. Je to příjemná procházka. Potkávám mnoho lidí. Někteří (resp. mnozí) jsou opravdu cikáni, nikdy se mi ale nic nestalo. A doufám, že to tak bude i dál.
  Jinak k té pravděpodobnosti přepadení atd. Stačí se mrknout na tzv. „mapu kriminality“. Za rok 2015 má Přívoz index kriminality 383,9, Ostrava-Střed 1473, Mariánské Hory 409,8, Poruba 207. Praha I. v průměru (je tam více okrsků) 2500! Centrum Brna 704. Mno, nevím nevím, ale jestli je Přívoz Ghetto, kde je vskutku nebezpečné projít se po setmění, tak nevím nevím… :)
  Zdroj: http://www.mapakriminality.cz/

  Thumb up 6 Thumb down 1
 22. Xavier :

  Jinak tvrzení „posmíváme se Vietnamcům, cigánů se bojíme“ je opravdu generalizace jak hrom. Už jen ten, kdo se posmívá (z jakéhokoli důvodu, ač mě žádný konkrétní nenapadá) Vietamcům, je podle mě slaboduchým jedincem. Nedivím se, že pak daná osoba konstatuje i druhou část onoho souvětí. Jen mimochodem: nechci nijak snižovat rómskou problematiku. Ta zde prostě existuje a ještě dlouho nejspíš existovat bude. Nelíbí se mi spousta věcí – existence ubytoven, znatelně vyšší kriminalita na straně cikánů oproti zbytku společnosti, špatná výchova cikánských dětí, zneužívání dávek atd. atd, nicméně ta generalizace mi přijde pitomá. A to i proto, že mám cikána v rodině – je to můj švagr a rozhodně bych neřekl, že se ho bojím, nebo že by se ho měl vůbec někdo bát. Právě na něm ale vidím, jak to generalizování funguje a jak těmto lidem ubližuje. Dovolím si tvrdit, že za romskou problematiku z velké části prostě může právě toto zobecňování…

  Thumb up 8 Thumb down 2
 23. Martin [msstavby.cz] :

  Tvrdit o nějaké části města, že je ghetto jen kvůli toho, že se tam pohybují lidé jiné barvy než bílé je ubohé a prosté. Pokud někdo považuje čtvrť s opravenými a udržovanými baráky,hotelem kde noc stojí přes litr + luxusní rest., muzeem, hlavním nádražím, archívem atp. za ghetto tak good luck.

  Jako o ghettu se dá mluvit až o částech kolem Riegerove, ale to už je vlastně Hrušov/Muglinov. Nebo Jílové.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 24. balde :

  martin [msstavby.cz]: z toho ale vychází definice gettha: Ghetto je část města, většinou vykázaná majoritou obyvatelstva té které minoritě, tedy místo kde žijí lidé stejného náboženského, národnostního či rasového původu ap., a to buď dobrovolně nebo nedobrovolně. Ghettem se označuje ta část města, ve které žije přes 30 % těchto obyvatel.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 25. aggu :

  balde: wikirozumy… Realita je tam venku a je trochu složitější.

  Thumb up 0 Thumb down 5
 26. Martin [msstavby.cz] :

  balde: Vykázána majoritou? Opravdu tohle v dnešní době ještě někdo pronese….

  Kolik to je tedy v číslech?

  Thumb up 1 Thumb down 2
 27. Ambry :

  Zdravím všechny,
  Michael Malysa : psal jste o stopce na projektu „Administrativní objekt Švabinského“. Znamená to, že celý projekt je u konce, nebo projekt budete upravovat, aby prošel a pracujete na něm dál?? Ten objekt se mi moc líbí, fandím mu. Pokud by se neměl zrealizovat, bylo by to špatné. Prosím o pokračování projektu, nenechat se odradit, vyjadřuji velkou podporu tomuto úsílí. Pokud tento projekt skončí v koši, napíši dopis přímo Macurovi, ať se na Bernfeldovou a spol. zaměří, protože naprosto odrazuje investory k nové výstavbě v centru. Bylo již hodně odrazených investorů a zašlapaných projektů, už to musí skončit!!!
  Pokud je to možné, prosím od tvůrců projektu „Administrativní objekt Švabinského“ info, jak to bude dál, abych příp. mohl oslovit primátora.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 28. Thunderbird :

  Koksovna Svoboda je problém, který negativně ovlivňuje vzduch v Přívoze, ale také v Muglinově – jinak pěkné rezidnenční čtvrti. Takže pokud se v Přívoze vyřeší jedno, ale ne druhé, bude to stejně „na kočku“. A rozvoj lokality se neuskuteční.

  Jak může fungovat v širším centru města takový „smraďoch“ je k neuvěření. A možné asi jen v OV.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 29. PetrP :

  Ano koksovna je problém, ale myslím, že do pár let se stejně uzavře jako koksovna v Mariánkách… Zavře OKD, zavře se i koksovna… Jinak Přívoz je moc hezká historická čtvrt Ostravy. Obyvatelé jsou částečný problém, ale větší je spousta nevyuzivanych domů. Pracuji tady, myslim, že mám dost velký přehled… Nové stavby by to určitě oživily. Dopravní napojení je tady luxusní, stačí jen stavět…
  P.S. Nevíte někdo jak to vypadá se stavbami, co se tady měly realizovat?? Muzeum DPO, dům pro seniory, již zmíněný Sitte…??

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. Ambry :

  Neví prosím někdo něco o pokračování Amsterodam office a polyfunkční objekt Švabinského?
  Díky za info.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 31. MM :

  PetrP: Koksovna nezavře, OKD (NWR) ji tuším minulý rok prodalo Otavovi z Metalimexu. Pochybuji, že by svou investici v řádu stovek milionů jen tak odpískal. Tam je problém, že stát i město měli určitou smlouvu o zrušení koksoven, ale později byla Svoboda vyňata. Skončila Šverma, ale Svoboda si pojede vesele dál :-( Tam musí nastoupit kontroly a řezat je a nutit k investicím, jinak se jim neprodlouží povolenky kraje. To je ta ideální cesta.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 32. S200 :

  Koksovny Šverma a Svoboda měly být odstaveny po výstavbě koksovny Stonava, jejíž stavba sice byla zahájena, ale nebyla dokončena. Šverma nakonec padla i bez Stonavy. Koksovna Svoboda hned tak nezanikne, protože – jak již správně výše uvedl MM – Otavovi musí zhodnotit svoji investici a navíc koksovna není závislá na OKD, protože uhlí může nakupovat i jinde (kromě Polska nakupují třeba v USA).

  Thumb up 1 Thumb down 0
 33. Danek :

  balde: Za mě, včera jsem projížděl Ostravou a nemohl jsem si nevšimnout značným počtem Romu v ulicích.Podle mě to strašně táhne Ostravu dolů.Je třeba oblasti humanizovat.Ví se že,na třeba ubytovnách jsou Romové z jiných měst nebo dokonce Slovenska…město by mělo tlačit na to, aby je majitelé ubytoven vyprali a ti se vrátili odkud přišli.Město by mělo tlačit na to ,aby se tzv.nevyskytovali ve vnitřní části města,ale byli na okraji.nebo do jiných částí kraje….na cestě třeba do na Jeseníky je spousta nevyuživaných paneláků…třeba 1-2km od obce, proč třeba né tam?

  Thumb up 4 Thumb down 4
 34. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Větší ubohost, přízemnost, totální kravinu jsem zde dlouho nečetl!

  Co to sakra je určitou skupinu lidí selektovat a odvést někam za město?!Ve svobodné zemi si snad kdokoliv může chodit po centru města. Nehledě na to, jestli je bílý, černý, žlutý, postižený, hnědovlasý, modrooký.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 35. Danek :

  martin [msstavby.cz]: Martine, za A. nejsem v žádném případě rasista.za B.podle tebe je verbovaní Romu do ubytoven a bytu za účelem zvýšený zisku vyčuraných podnikatelů za naše peníze v pořádku? Víš co je to za peklo, když ti vedle domu co bydlíš celý život, někdo neverbuje Romy z celé čr nebo Slovenska. Jinak jak tady chceš dostat investice, manažery firem, podnikatelé aby investovali.Jak chceš aby se lidé nestěhovali. I ti největší sluničkáři z Prahy, v nedávné době, co jsem četl, odvezli polovinu Romů ze Smíchova jinam….proč asi, chtějí se rozvíjet stavět,prodávat byty…a to bez humanizace opravdu nejde.Omluv mě za mou upřímnost, ale věř tomu, že tohle je názor mnoha lidí…nejen můj.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 36. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Opravdu humanizací nazýváš odsunutí skupiny lidí?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 37. Danek :

  martin [msstavby.cz] Jaké najít jednoduché a výstižné slovo, dovolím si jej nazvat humanizací. Proč myslíš že v Přívoze zlikvidovali přednádraží a přestěhovali část lidí pryč z Přívozu? Až posléze tam otevřeli VŠ a následně Valdorf.ZŠ stejně tam mnozí rodiče děti dát nechtěli.Proč asi. Víš kolik lidí přestalo chodit na jih do aquaparku(který stál ranec), potom co se vedle otevřeli ubytovnu, víš kolik lidí nadává na ubytovnu v Mar.horách na Výstavní,na Jihu,. kteří vedle mají firmy,byty atd. Víš kolik lidí se odstěhovalo z bytu co jim třeba Bakala nastěhoval do vchodu nebo do blízkosti. Sám jsem tady kdysi psal, že mé známé nastěhovali do vchodu Romy(centrum Opava) a následně obratem byt opustila,posléze další tři najemníci.V létě jsem šel okolo a cikáni už tam nejsou,bohužel za půl roku vyštvali skoro celý dům a z 8 bytu jsou plné 2byty.Jednalo se se o obecní byt, které město pronajímalo na základě obálkové metody….Cikáni tam dali za 15tis.za 2pok.byt s tím že nemají příjem a doplatkem na bydlení bylo placeno.Defakto s našich daní.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 38. Alex :

  Danek:
  Ta tvá humanizace má několik jiných, přiléhavějších jmen.
  A jestli má, jak píšeš, na „tohle“ stejný názor mnoho jiných lidí, vypovídá to spíše o těchto mnoha lidech, nikoli o nositelích problému.

  Bylo by před vyslovováním takových názorů dobré se seznámit s tím, jak fungují sociální dávky a dávky v hmotné nouzi, jaké jsou v těchto agendách pravomoci samosprávy (prakticky nulové), jaké jsou pravomoci orgánů v přeneseném výkonu státní správy (sociální úřad) a dalších stupňů veřejné správy. Dále, co z fungujících zákonů, které opečovávají danou problematiku, je tuzemský nálezek a co je vynuceno legislativou EU, kam jsme před lety z mnoha dobrých důvodů vstoupili.

  Pak bys zjistil, že oni Romové zneužívají značných výhod a svobod proto, že tyto svobody a výhody platí pro každého. A každé jejich omezení se taktéž bude týkat kohokoli a bude je v principu proti komukoli možno použít.
  Je možné, že v současné době se bude uvažovat o odlišném postupu, dokonce o apriorním členění skupin obyvatelstva na „takové“ a „makové“. Zejména, hrnou-li se do EU statisíce potenciálních parazitů na společnosti (říkám potenciálních, jistě nebudou všichni, snad ani většina, ale že jich bude hodně, je jisté). Pokud se ti podaří vymyslet způsob, jak to udělat, aby parazitující členové společnosti měli život méně pohodlný, než kdyby žili, jak se říká, řádným životem, budeš vážným kandidátem na Nobelovu cenu míru. Ale vyvážením za město to prostě nepůjde, nevěř tomu. Ani když to říká mnoho lidí.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 39. Danek :

  Alex: Zaujala mě tato tvoje věta:Dále, co z fungujících zákonů, které opečovávají danou problematiku, je tuzemský nálezek a co je vynuceno legislativou EU, kam jsme před lety z mnoha dobrých důvodů vstoupili….Za mě legislativně není v žádném případě povinnost vyplácet jakékoliv dávky v určitém rozsahu.Pokud ano, každá jednotlivá země si tyto dávky muže stanovit dle svých legislativních předpisu..tzv. sami si určit výši potřebné pomoci pro své občany.Jsou tady jednotlivé případy co znám.Švycarsko(není členem EU)…má třeba výplatu jakykoliv peněžitých dávek pro cizího st.přislušníka až po odpracovaní 4let..ptám se proč to není u nás. Na dávky by nedostali cikáni ze Slovenska,kde mimochodem výrazně v roce 2012 jim snížili veškeré dávky, včetně příspěvku na bydlení,omezili dávky pouze na 3děti,protože si spočitali, že 99% obyvatelstva kromě cikanu nemají víc dětí než 3….. proč to nejde u nás???

  Thumb up 1 Thumb down 1
 40. Rýša :

  Alex: Pak bys zjistil, že oni Romové zneužívají značných výhod a svobod proto, že tyto svobody a výhody platí pro každého. Myslím, že tohle není tak docela pravda. Kdyby to platilo pro každého, nebylo by tolik bezdomovců, ale bezdomovce Roma jsem ještě neviděl. Kdyby to platilo pro každého, to bychom se měli, kdyby nám stát automaticky platil nájemné. Kdyby to platilo pro každého, to bychom se měli, kdyby nám stát platil všechny léky. kdyby to platilo pro každého, to se měli lidé, kteří nemají auto, počítají každou korunu a musí tahat nákupy MHD a Romové si pro plné nákupní košíky zavolají taxi. kdyby to platilo pro každého, tak by pro nás musela být taky dotovaná autoškola jako je Autoškola- vzájemné soužití, atd. atd.
  Takže určité výhody platí jen pro určité lidi, ne pro všechny.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 41. thvari :

  Rýša: tak si udělejme stát jak v USA, kde nikdo nikomu nic nehradí a basta fidli. jenže to by naše většina obyvatelstva, která nechce nic jiného, než aby se o ně postaral robustný sociální stát a jím placené instituce, nepřenesla přes srdce. vyléváme si zlost na Romech za to, co jsme sami.

  ale tohle je vlastně příšerný off topic. Admini, můžete to promazat? Bavme se zde o architektiuře. O tom, jak politicky vést tuto zemi a jak nastavit sociální stát můžeme vést debaty jinde.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 42. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Chápu, že když máš problém se s/z, zak volba slov bude opravdu oříšek. Opravdu je souvislost mezi zmedializovaným přednádražím a Waldorfem a VŠ souvislost…

  Rom, nerovná se kriminálník.Tak jako imigrant není příživník, muslim nerovná se terorista. Neglobalizuj skupinu lidí. Ale chápu., že v tomhle státě, kde i prezident je ostuda je to těžké vysvětlit.

  K tomu Smíchovu. Odborně se tomu říká gentrifikace. V určité oblasti začne růst životní úroveň a tím se mění skladba obyvatel. Ale ty tu píšeš, že bys posbíral romy z Ostravy a odvezl do Jeseníků. Je to normální tvl? Nepřál bych ti, aby ses někdy ocitl ve skupině lidi, která bude slabě-smýšlející společnosti odsuzována.

  Ale jak říká Milouš:“Nikdo je tu nezval“. Viď… Za mne vše.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 43. Danek :

  martin [msstavby.cz]: Martas nezlob. Nikde jsem nenapsal ani to tak necítím, že Rom je kriminalník. Ani mi nejde o to, že bych je romy odstěhoval do Jeseníku. Jde mi o to ať tady žijí
  Romové co pracují a bydlení si zaplatí ze svého(aspoň částečně) jako já ty a další. Nemůžu ale pochopit, že třeba Bakala nastavil cely nájmu velmi vysoko…tržní nájemné je vlivem příspěvku defakto jen pojem, a tím odešli řádně platicí nájemníci s důvodu vysokého nájmu a posléze jejich byty obsazovány sociálně slabšími obyvateli…za které to platí ze 100% stát…upozorňuji jedná se naše daně.Tím chci upozornit, že stát nemůže platit 15tis.nájem v nejlepší lokalitě Poruby nebo centra(nehledě že se zřejmě do budoucna odstěhují další nájemníci) proto
  by stát těmto lidem(kteří nemají dlouhodobě žaden příjem)tzv.sociální bydlení třeba na kraji obce(nebo v opuštěných místech kde je nájem na minimu…proto jsem zmínil opuštěné paneláky směr na Jeseníky.Snad jsem to dobře vysvětlil.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 44. Danek :

  martin [msstavby.cz]: Ještě budu krátce reagovat na tvůj příspěvek.1.)souvislost mezi přednádražím a umístěním VŠ a Waldorfa je myslím zřejmá.2.)Rom není kriminalník(nicméně 90% občanu zavřených v kriminále je Romů.3)imigrant není příživník….pokud přijde pracovat do cizí země vše ok.pokud ne, přišel sosat sociální systém.4.) muslim není terorista, ale rozdíly v sociální a náboženské kultuře je natolik odlišný od našeho, že je ve větší míře neslučitelný s našimi životy.Jinak mí známí jezdí po světě,třeba Malme,Marseille to je chuťovkaDnes už muslimská města,mistní jsou dávno pryč. Proč myslíš, že Milouš říká, že vás nikdo nezval. díky za něj….jakmile jsem četl článek o tom, že zde uprchlíci nechtějí i s důvodu Zemanova proslovu…vryl se mi úsměv do tváře.5.)gentrifikace..je lepší pojem,ale někdy nejde gentrifikace provést ,protože nejdříve misí nastat humanizace…Nikdo prostě nebude masivně stavět byty v místě(i když je velmi pěkné)kde je výskyt menšiny někde mezi 80-100%….investice se mu musí vyplatit,byty prodat,obchody pronajmout….to bohužel nehrozí….tak to vem s vtipem.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 45. aggu :

  FB koluje, kromě dalších, zpráva o tom, jak po česku jezdí černá dodávka plná muslimských teroristů, kteří vyskakují ven a koránem znásilňují malé děti. Stovky lidí dole v „diskuzi“ jsou rozhořčeny. Co chtít ve státě s takovou mentální výbavou „normálního českého člověka“… (tohle označení si dávají na cedule na pronáckovských demonstracích, aby nevypadali úplně blbě na takovém místě).

  S cigánama je to úplně stejné. Když ti, danku aspol. vadí, že mají moc peněz na dávkách, tak musíš pochopit, že legálně. V souladu se zákonem, kteří si oni nenapsali pro svůj prospěch. Dávky nezneužívají, ale pobírají. Protože můžou. Chovají se v jistém smyslu logicky. Já bych samozřejmě živobytí své rodiny do rukou úřednice na sociálce nikdy nesvěřil, ale je to jejich život a jejich volba. Stačí málo (třeba změna politiky po volbách) a jsou na ulici.
  Takže si laskavě zajdi za svým poslancem, a přednes mu žádost ať se ten zákon změní. Protože poslanecká sněmovna, a nikdo jiný, může za to, jak se tady zachází s penězi od lidí kteří pracují. Všechno ostatní je jen dobře či špatně skrývaný rasismus. Zajímavé, ještě jsem neslyšel, že by boneheads šli demonstrovat na tohle téma před parlament, proti špatné práci 100% bílých poslanců. Lepší zábava je házet kameny po děckách v oknech v Přívoze.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 46. Dříč :

  Tam je to Detroit, nikdo u Mariánskohorské investovat nechce :(
  Byty tam v tom místě a u hlavní cesty budou na nepoužitelné, do obchodu tam nikdo nebude ochotný zajíždět přes tamní uličky, no a kanceláře? Snad alespoň ty by se mohly ujmout. Ale kdo bude stavět bez záruk, natož aby mu na to půjčila banka???

  Thumb up 0 Thumb down 5

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.