Renovace Trojhalí nabere zpoždění

Zpřístupnění budov bývalé elektrocentrály a ústředny Karolina – takzvané Trojhalí Karolina – proběhne pravděpodobně nejdříve na jaře 2014 a ne na podzim 2013, jak se předpokládalo. Může za to vyčerpání uvolněných prostředků na stavbu a nutnost přidělení dalších financí vysoutěžit.

„Důvodem je skutečnost, že stavební firma vyčerpala objem financí, který je možné uvolnit na takzvané vícepráce. Další stavební úpravy se tak musejí znovu soutěžit. V této chvíli je stavba zastavena a nyní soutěžíme zvlášť tři miliony. Až se to vysoutěží, stavba může pokračovat,“ řekl ve středu novinářům primátor Petr Kajnar (ČSSD), který se domnívá, že vše bude dokončeno nejdříve na jaře příštího roku.

Objekt někdejší elektrocentrály by se měl změnit na průchozí zastřešené náměstí, které se bude využívat například pro pořádání trhů, jarmarků, koncertů, debat, výstav nebo pro sportovní aktivity. V objektu ústředny pak vzniknou multifunkční tělocvičny se zázemím pro skladování sportovního vybavení.

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Hynek [msstavby.cz] :

  ma nekdo predstavu, co zhruba vyresi zminovane 3 miliony? 8)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Tomas T. :

  Nejak tomu take nerozumim. Zakazka se vysoutezila, predalo se to firme, rekonstrukce zacala, kazdy se chvastal ze cena rekonstrukce je o 1/3 nizsii nez planovana a ted to pozastavuji a resi dalsi finance???

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. LP :

  Jednoduché. Realizační firma podstřelila cenu, a vše řeší vícepracemi. Ty už dosáhly stanoveného stropu a nyní již není z čeho brát. Tak se udělá nová soutěž a peníze se legálně doplní…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. thrpst :

  Kocourkov opět.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Tomas T. :

  LP: No jednoduché…. bohuzel ne pro me. Asi se na to divam moc logicky, ale pokud to nejaka firma vysoutezila, a podstrelila cenu, tak to neni schopna cele dostavet a dodrzet podminky smlouvy. Pokud toto neni schopna tak at ze stavyb odejde, zaplati penale za odstoupeni ze smlouvy a vypise se nova soutez ne?
  Co znamena to ze vse resi vicepracemi? pokud je v projektu ze ma byt na podlaze beton, tak to nemohu nazvat vicepracemi ne?

  Omlouvam se za hloupe otazky, ale chtel bych tomu porozumet….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Balde :

  jako vícepráce se dá považovat nějaká nepředpokládaná situace, která vznikne při stavbě a projekt s ní nepočítal, a rozhodne 3 miliony na celkovem rozpoctu budou radove jednotky procent.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. LP :

  Balde: Přesně tak. Beton tam sice být může, ale může se zjistit, že je potřeba udělat větší vrstvu, vytěžit podloží, navozit nové…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Tomas T. :

  Balde: Čili jde o to, ze prisli na neco s cim projekt nepocital a ted delaji vyberovku na to jak vyresit tady tu vec. Az bude vyresena, tak firma ktera to vyhrala puvodne ten projekt dokonci bez dalsiho navyseni, ano?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Nimrod :

  Chlapi je to trochu složitější, ale zároveň vás můžu uklidnit, nic hrozného se neděje….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. bapi :

  Jen bych rád připomenul, že podle zákona o veřejných zakázkách rozhoduje, jakou kdo nabídne cenu a vícepráce smí přetáhnout o 20%. Takže to vypadá blbě, že potřebují ještě 3 mega, ale takové jsou zákony. Bohužel.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. aleš.m. :

  Zpoždění „jen“ půlrok! Co chceme, nakonec na poměry Ostravy nevídaná rychlost . A jak tady už na nějaké diskuzi zaznělo, vše v pořádku – přece nebudeme tady v Ově dělat opravy fanatickým tempem. A ten letošní podzim byl přece fanatický termín !!!
  Takže vše ok a samozřejmě nikdo nebude hnám k odpovědnosti…..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek na idnes.cz „Batmani neuspěli. Ostrava schválila dotaci na galerii v Trojhalí“: http://goo.gl/RpAz6

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.