Relax zóna Masarykovo náměstí

Město Ostrava zadalo veřejnou zakázku na „Relax zóna Masarykovo náměstí – PD, IČ, AD“. Oproti návrhu zveřejněnému v první polovině roku 2019 je současný návrh skromnější. Jsou zachovány stávající pěší trasy a je umístěno méně objektů.

Předmětem veřejné zakázky je vypracování projektových podkladů a zajištění souvisejících služeb pro úpravu komunikací proluky na Masarykově náměstí a technické zázemí včetně inženýrských sítí v prostoru u ul. Dlouhá pro budoucí využití „Relax zóny Masarykovo náměstí“ v k.ú. Moravská Ostrava, obec Ostrava. Předmětem veřejné zakázky je: – vypracování dokumentace k žádosti o vydání společného povolení (DÚR+DSP), – vypracování plánu BOZP, – vypracování dokumentace pro provádění stavby (DPS), – inženýrská činnost ve fázi přípravy stavby pro zajištění pravomocných povolení, – výkon činnosti koordinátora BOZP během přípravy stavby, – výkon autorského dozoru po dobu realizace stavby.

Návrh zveřejněný v první polovině roku 2019. Celý článek ZDE.

Návrh připomíná pražský Manifesto Market. Druhý se nachází na Smíchově.

zdroj: refresher.cz

zdroj: tenderarena.cz

Související články


Komentáře

 1. Rýša :

  Nemohli by už konečně tu proluku normálně městky zastavět? Co už bylo různých návrhů zastavění a zatím jen stále blbnou s dočasnými relax zónami. A dočasnost se rovná v Ostravě skoro věčnost.

  Thumb up 40 Thumb down 1
 2. balde :

  Rýša: aby se mohlo stavět, je třeba prvně postavit parkovací dům za katedrálou, aby pak nové budovy na masarykáči splnili min podmínku pro parkovací stání.

  Thumb up 17 Thumb down 2
 3. Kuba :

  balde:

  Město už vypsalo architektonickou soutěž: https://tenderarena.cz/#/dodavatel/seznam-profilu-zadavatelu/detail/Z0003636/zakazka/349758

  Thumb up 4 Thumb down 0
 4. David :

  Rýša:
  k zástavbě určitě dojde… jako provizorní řešení by tenhle „market“ byl chytrým řešením, vzhledem k tomu co se děje – venkovní posezení a akce pod širým nebem je mezi mladýma „cool“. Navíc v zahraničí už tohle objevili skoro před 10ti lety. Ale je pravda, že mezi staršíma to pochopení není, jak jsem se procházel minulý týden kolem toho stanu tak dvě důchodkyně si povídali, že to je typický stan pro úchyláky a buzeranty…. ale ty dvě chuděrky si maximálně za celý svůj život daly párek v rohlíku na koupališti natož aby věděli, co je novodobý Market…. Kéž by vzniklo Manifesto v Ově!

  Thumb up 17 Thumb down 7
 5. Hrdý Ostravák :

  Stavět,zastavět,to jsou v Ostravě již drahnou dobu sprostá slova. Co se postavilo za posledních 9 let? Krom nevzhledných obchodních center?Tam,kde mají stát Nové Lauby už 5 let probíhá podivný a pofiderný archo.výzkum. Za tu dobu kdejaká metropole postaví tři nádherné budovy.Malé pozitivum je : rekonstrukce Jatek či dostavba Skeletu. Je to zatraceně málo,jímá mne čiré zoufalství.

  Thumb up 30 Thumb down 10
 6. thvari :

  když si přiznáme, že Ostrava má proluk jak máku, že mnoho z nich už má nachystané projekty hrazené z peněz města, které dostanou přednost (Biskupská, Janáčkova, Lauby), když k tomu přidáme veřejné budovy institucí od knihovny po koncertní síň, musí nám být jasné, že některá místa si prostě ještě na svou chvíli slávy počkají. za mě je to tedy dobré řešení na těch příštích překlenovacích deset let, než i na tuto proluku přijde řada

  Thumb up 12 Thumb down 3
 7. vojta :

  Ale jo, nakonec to tak extrémně neosekali a stále to je na způsob Manifesta. Za mě dočasně fajn.:)

  Thumb up 7 Thumb down 1
 8. aggu :

  Nevidím zmínku o dětském pavilonu z Litomyšle, o kterém se šušká, že by se měl přesunout do Ostravy, a právě sem.
  https://www.asb-portal.cz/wp-content/uploads/images/fotogaleria/fotogalerie/architektura/zamecky_park_a_kocarovna_v_litomysli/_RF_1212.jpg

  Thumb up 4 Thumb down 3
 9. koudy :

  balde: tady nejde o normu parkovacích minim ta připouští že když stavíš do zástavby na omezeném prostoru tak ji dodržet nemusíš. Tady jde o samovůli jednoho státního úředníka, bohužel. Sedí sice na odboru dopravy ale je státní, tedy nepodřízený primátorovi města a díky úřednímu zákonu prakticky nevyhoditelný.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 10. adamous :

  Jednou by se mne takova zona treba libila nastalo v Privoze, ktery je potreba procistit a ozivit.

  Thumb up 15 Thumb down 0
 11. acdlcia [msstavby.cz] :

  aggu: Doufám že tady takovou obřidlivost stěhovat nebudou. Vypadá to jako by to stavěl Homer Simpson jeden z těch líných budižkničemů ze sektoru 7G.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 12. Adam K. :

  Ta „osekanější“ ale průchozí varianta se mi teda líbí více, než uzavřený a oplocený blok kontejnerů. SEX: Btw. nevíte, co se to tam stalo s části toho nově položeného trávníků? Je z části spálený, z části housenková dráha ala „dlažba na masarykáči“. To fakt nejde ani dobře položit kus trávníků?

  Thumb up 9 Thumb down 0
 13. acdlcia [msstavby.cz] :

  Jo a víte jaká je jednotka dočasnosti?

  Jeden FURT.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 14. Martin [msstavby.cz] :

  balde: To je bohužel dogma, kterého se drží úředníci , protože nerozumí výstavbě. Opravdu uprostřed pěší zóny musí objekt splňovat parkovací normu?

  Jak tu bylo psáno, tak ne. A nejen v pěší zóně. Obecně se při výstavbě v jádrech měst uvádí „parkování zajištěno rozptýleně v prostoru“. A teď je už na výkladu každého, co si představí.

  Thumb up 9 Thumb down 3
 15. Mx :

  Martin (ms stavby): nemáme investory, to je taky problém. Nebo je jich málo, jinak by proluky mizely už dávno

  Thumb up 10 Thumb down 1
 16. MareK :

  Mx: a když už se najde investor, tak jej veřejná správa / politici zaříznou. Viz několik příkladů od Semeráka… Prostě, Ostrava je region razovity (bohužel/bohudík)

  Thumb up 4 Thumb down 6
 17. Crazym :

  Dnes započal další pokus o zazelenění tou sterilní trávou, bo velká část předchozí pokládky zežloutla a asi jim to nepřevzali. https://screenshot.cz/TTTMY/ Tak možná to do konce léta stihnou :-)

  Thumb up 5 Thumb down 2
 18. Honza :

  Crazym: Co se týče té trávy, docela by mě zajímalo, jaký na tu „sterilní“ trávu mají názor ostatní, protože mně se to líbí. Vždycky závidím veřejné trávníky lidem z Anglie.

  Thumb up 11 Thumb down 1
 19. Rýša :

  thvari: … příštích překlenovacích deset let – tedy, Vy jste optimista :-)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 20. Adam K. :

  Honza: mě taky ta nová tráva jako dočasné řešení příjde jako nejrychlejší, nejlevnější, nejhezčí řešení. V jednoduchosti je síla a je až s podivem, že to za dvacet nebo více let nikoho toto provizorium nenapadlo. Jinak aby to dobré zůstalo, musí se o ten trávník město pravidelně a hlavně odborně starat, jinak je to k ničemu.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 21. Crazym :

  Adam K.: Nová, drahá tráva jako dočasné řešení? Když je to dočasně, co bylo tedy špatně na téhle situaci https://screenshot.cz/76VII/ ještě na konci května? To jako nemohli dočasně vysedávat na té stávající trávě? Vy radši s ničím nehospodařte a svěřte své prostředky někomu komplikovanějšímu :-)
  Jinak dnes to na druhý pokus dokončili, tak snad už skončili a ujme se to https://screenshot.cz/WFEWF/ Každopádně posezení na těch plastových kýčích klidně mohlo být i na původní trávě mezi keři a zadarmo, tedy jen za údržbu stejně jako na tom místě kde teď stojí ten „stan/bar“ kde jediná kultura je tuc tuc z reprobeden :-)

  Thumb up 3 Thumb down 7
 22. Adam K. :

  Crazym: Ta dočasnost bude trvat roky (odhaduji 5-10 let, možná déle). A pár metrů čtverečních nové trávy si snad Ostrava ještě dovolit může, ne (nebo kolik to stálo, že to nazýváte drahým řešenímú? A dále ty plochy byly z cca. 60% tvořeny divokými stromovitými keři (koukněte se na letecké snímky např. mapy.cz), které tam neměly co dělat (trošku moc lukrativní pozemek na takový zábor křovinami, jejichž jediný účel byl sloužit jako odpadkový koš, nemyslíte). Po posekání keřů by se tam letos už nový trávník nechytnul, tak je dobře, že to vzali komplexně, sjednotili to a efekt je okamžitý. Jinak souhlas, že těch pár barevných plastových lehátek je slabota, stejně tak provozovatel stanu – minulý rok ve spolupráci s vestibul interier a čepovaným heřmanickým pivem to bylo podstatně lepší).

  Thumb up 5 Thumb down 1
 23. Fanda :

  Adam K:, Crazym:K jakému jste teda došli vysledku pánové?Je to celkem problematické,snad padesát let tam byl s prominutím bordel a teď zde debatujeme o travnatém koberci.Kdyz už tam město mezitím něco udělá a vrátí se mu alespoň náklady,tak proč né.Po výstavbě parkovacích domů v okolí, což bude tak za tři roky,by už město mohlo něco dělat.Potom už snad budeme debatovat o budoucí podobě centrálního náměstí.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 24. Crazym :

  Fanda: „Po výstavbě parkovacích domů v okolí, což bude tak za tři roky“ Tvl, Ty máš nějaké zákulisní informace o kterých nevím, že jsi takový optimista? Tak to se s námi o ně poděl, taky bych chtěl být takovým optimistou :DD Já totiž mám jen informaci, že tu nějaký parkovací dům bude ale tu už mám od roku 1992, takže může být trochu zastaralá a já bych byl strašně rád v obraze :-) A když už si připravujeme půdu pro pokec o budoucí podobě centrálního náměstí, pojďme si pokecat třeba o tomhle https://www.msstavby.cz/proluka-masarykovo-namesti-16-11-2010/ nebo tomhle https://www.msstavby.cz/masarykovo-namesti-17-12-2009/ či tomhle https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/na-masarykove-namesti-v-ostrave-ma-vyrust-radnice.A131204_2007987_ostrava-zpravy_ama Já ty kecy o čemkoliv co bude mám tak rád, už v mládí mi říkali a slibovali, že jednou budu pracovat podle svých možností a brát si podle svých potřeb a já se ve své mladické naivitě tak těšil :-)

  Thumb up 9 Thumb down 3
 25. Fanda :

  Crazym : Myslím že většina lidí, jsou na tomto webu optimisté.Kdyz se trochu zamyslíte nad příspěvky čtenářů,tak to lze z toho vydedukovat.Ze by se v těch prolukách za pět let mohlo začít stavět je celkem reálných.Za ty tři roky budou splněny požadavky na parkovací místa, budou přivedeny inženýrské sítě,tak už potom by zástavbě proluk nemělo nic bránit.Doufam že to budou archektonicky cenné stavby, které zapadnou do centrálního náměstí.Zatim ať tam jsou nějaké stánky, atrakce atd.,aby ten prostor oživily a město vydělalo nějaký peníz.Konecne, poslední dobou se tam čím dál víc něco děje, tak ta budoucí zástavba tam začíná být aktuálnější.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 26. rom :

  Fanda

  Víte o někom, kdo to zainvestuje? Stojí tady zástupy investorů? Prvním testem budou Lauby. Při prodeji slzy a kozubce se přihlásili vždy 2 zájemci a 1 nesplnil podminky. Z ČR. Výsledek nekonečných cest na světové realitni veletrhy. Jsem realista, ne optimista🙈🙉😀

  Thumb up 6 Thumb down 5
 27. Fanda :

  rom : Odpovím vám takhle:Kde není snaha,tak nic není.Kdyz se,v našem případě město bude snažit nabízet pozemky a budovy,tak i investoři budou o tom vědět.Kdyz si kolem sebe vybudujete svůj imaginární svět a budete čekat že vás někdo spasí,tak jste na omylu.Kdyz chcete něco dokázat,tak musíte něco nabízet.V našem případě jsou to třeba ty realitní veletrhy.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 28. Rýša :

  Fanda: Kdyz se,v našem případě město bude snažit nabízet pozemky a budovy…. – a město se snaží? Podle zastavěných proluk a vůbec nových staveb to moc nevypadá, že by se až tak snažilo.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 29. Fanda :

  Ryša : Když se to vezme takhle,tak mám dojem že se město snaží více.Co mu jiného zbývá.V roce 2025 se začne stavět VRT, to je velká šance,v roce 2030 by mohla být splavněna Odra až do Ostravy (Poláci to už mají téměř hotové, až k hranici). Tahle stavba je důležitá pro celé Slezsko,jak na české,tak i na polské straně.Takto bude ze strany investorů větší zájem o náš region.Myslim si už hodně lidí,si to uvědomuje a začínají být více aktivní.Jestli tuhle šanci propasnem,tak nám zůstane úloha, být provinčním městem a regionem.Coz myslím, kteří mají rádi náš kraj, nikdo nechce.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 30. Rom :

  Fanda

  Praha nikdy nedovolí stavět vrt u nás dříve než u nich, i přes výrazný náskok

  Totéž platí u kanálu, opět z důvodu Zemana nic nebude, i když to má logiku a udržitelnost

  Ba ty veletrhy se jezdí možná 20 let? Výsledek?

  Thumb up 2 Thumb down 7
 31. Adam Cerv :

  Fanda: Jak už bylo mnohokrát řečeno: Město je pouze takové, jací jsou jeho obyvatelé. Zaměřme se raději na vzdélání. Potom nebudeme muset doufat v žádné VRTky ani nic podobného.

  Rom: Jakou má kanál logiku a udržitelnost ?

  Thumb up 2 Thumb down 6
 32. Crazym :

  Mají štěstí, deštík jim to pravidelně zalévá a tak se to celkem chytá https://screenshot.cz/LUJ2E/ ale fakt se vám líbí tenhle „umělohmotný“, sterilní styl zeleně i sezení?

  Thumb up 3 Thumb down 2
 33. Crazym :

  Tak se nám tu relax zónu postsoudruzi snaží zřejmě dále vylepšit. Na místě po Květinové síni se objevily betonové „květináče“ https://screenshot.cz/HTURM/ :-) Tak aspoň víme z jaké akce jsou :DD https://screenshot.cz/W9NKH/ Už se těším na tu izolační zeleň a snížení emisí TZL tentokrát na rohu Zámecké a Dlouhé. Ať žijí fondy EU a jejich dotace, které fungují přesně podle pravidel, tj. 5 let a pak se ještě zbytky přemístí jinam. To se to ale máme a věřte tomu, ANO, bude líp milé koblihy :-)

  Thumb up 6 Thumb down 2
 34. Crazym :

  Tak nastal malý posun. Budeme tipovat co nám soudruzi z MOaPu připravují za překvapení? https://screenshot.cz/6K0Y3/
  Že by nějaký základ budoucí aleje či promenády? Ostrava jede!!! :-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 35. acdlcia [msstavby.cz] :

  Crazym: Co by. Billboard na betonových blocích http://www.reklamservis.cz/img/stavby/rimera-big.jpg

  Thumb up 2 Thumb down 1
 36. Crazym :

  acdlcia [msstavby.cz]: Co víme, třeba to je základ na slavobránu s informacemi ať je turistům hned po příchodu na náměstí jasno kde jsou :-) https://screenshot.cz/L0OL4/
  Necháme se překvapit, já zatím o tom nikde nic nenašel a už se těším na tu omáčku při zdůvodnění a co tím kdo zamýšlel a jak levně to pořídil. A samozřejmě na oslavné články v místním plátku co dostanu do schránky :-)

  Thumb up 11 Thumb down 2
 37. Crazym :

  Jedou jak Stachanovci, prachy se musí otáčet, to je prý základ ekonomiky :-) Dnes přijelo pár chlapů v dodávce s logem Fajna Dílna, připevnili 4 desky a zase odfičeli. Počítám, že tak něco mezi 10-15 tácy se proinvestovalo :DD Fakt nikdo nemá info co by to mohlo být? Jsem zvědavý jak stará Blažková na pavlači :-)
  https://screenshot.cz/LCGM7/

  Thumb up 3 Thumb down 0
 38. Crazym :

  Tak dnes jsem konečně zjistil co to bude, stačilo se slušně zeptat :-) Podle slov pána z obsluhy toho stroje nějaká povalová lávka/chodník, nějaký val s rozchodníky, lavičky a zeleň zřejmě v podobě trávy, už tam nebude jen ten štěrk. Každopádně hned dodal, že dočasně a když jsem mu řekl, že tady je vše dočasně a třeba ty proluky jsou tu dočasně od bombardování v roce 1944, tak jsme se spolu zasmáli :-) Na otázku jestli někde existuje projekt, tak prý asi ano někde na městě ale na internetu asi ne. Počítám, že to bude tkzv. malá zakázka kde nemusí být žádné soutěže a zveřejňování, ty jsou nejlepší, ono stačí když kape, nemusí pršet a jde vidět, že pro ovečky něco děláme :-)
  https://screenshot.cz/J5UNE/

  Thumb up 6 Thumb down 0
 39. Crazym :

  Tak teď už to rozhodně nevidím v řádech desetitisíců.
  https://screenshot.cz/XTTFD/
  https://screenshot.cz/FF9Q1/
  https://screenshot.cz/WAJQ1/
  https://screenshot.cz/C5ZTY/
  To se to dobře utrácí, z cizího krev neteče :-)

  Thumb up 3 Thumb down 5
 40. Crazym :

  Se s tím serou už dost dlouho ale asi to fakt bude umělecké dílo :-) Jsem zvědavý jestli pak někde zveřejní co to stálo.
  https://screenshot.cz/CONV6/
  https://screenshot.cz/WVLBK/
  https://screenshot.cz/F5WCU/

  Thumb up 5 Thumb down 0
 41. adamous :

  Crazym: No fiiha, zacinam se pomalu obavat, co to tam tvori za dilo, zatim to vypada, jako by posbirali zbytky z ruznych staveb … gabion sebrali nekde u dalnice, ty kvetinace nekde z Vystavni :D …

  Thumb up 4 Thumb down 0
 42. Crazym :

  Tak už chápu proč jim to tak trvá, dnes jsem tam mezi 10-12 hodinou prošel 4x a jen jednou jsem tu obsluhu toho minibagru zastihl při práci https://screenshot.cz/PPGD8/ Trochu mi to připomnělo produktivitu práce kterou jsem zažil u národního podniku Bytostav od roku 1982 a pobavilo mě, že se od té doby až tak moc zase nezměnilo v některých firmách :-)

  Thumb up 4 Thumb down 1
 43. Crazym :

  Je obdivuhodné jak je ta dočasnost technologicky komplikovaná a rozmanitá, od betonových květináčů přes gabiony a několik druhů a velikostí kameniva a hlíny k geotextiliím a protivlhkostní a drenážní nopové folie k dřevěným deskám precizně tvarovaným do vlny a natíraným něčím bílým. Radost pohledět :-)
  https://screenshot.cz/J0ABN/
  https://screenshot.cz/U2C9T/
  Na ten výsledek se fakt těším a hlavně na to, jak dlouho bude ta dočasnost, protože s dočasností zde máme určité zkušenosti :-)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 44. Crazym :

  Závratné tempo pokračuje, dnešní srovnání povrchu a zapáskování zřejmě jako příprava pro dlažbu je asi rekord v místní produktivitě :-) https://screenshot.cz/J7E7Z/

  Thumb up 4 Thumb down 3
 45. Crazym :

  Po dalších pěti dnech se to masivně pohnulo :DD Někdo vykopal okolo minipříkop a zapáskoval zbytek :DD https://screenshot.cz/WZ8PB/
  Tohle bude stavba roku :-)

  Thumb up 4 Thumb down 3
 46. Crazym :

  Dnes mě velmi překvapili tím, že pracovali dva dny za sebou. Sice jen natřeli desky něčím červeným, což je práce pro jednoho chlapa na hodinu ale i tak, zlepšují se :-)https://screenshot.cz/VC7W2/

  Thumb up 2 Thumb down 0
 47. Crazym :

  Sakra, ta nemožnost editovat tady :-( Prosím o opravu odkazu a smazání tohohle příspěvku, děkuji.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 48. Crazym :

  Dnes jsme tam zaregistroval více lidí než normálně, začíná to chytat obrysy. Počítám, že už je tam hodně peněz utopeno a to nejen na technických věcech ale i na lidské síle. Tak třeba už se to blíží do finále :-) https://screenshot.cz/MNEHL/

  Thumb up 3 Thumb down 3
 49. Crazym :

  Pokračování, firma Lesy České republiky (podle loga na autě) nasadila vražedné tempo :-)
  Pátek: https://screenshot.cz/208ZQ/
  Dnes: https://screenshot.cz/V4CWU/

  Thumb up 3 Thumb down 2
 50. Crazym :

  Tak včera to konečně „vytvarovali“ do nějaké podoby a mohlo by se začít sázet
  https://screenshot.cz/VV2Q1/
  https://screenshot.cz/K34XL/
  No a dnes začali dělat chodník, dřevěný!!!
  https://screenshot.cz/GHZ6B/
  A aby toho nebylo utraceno málo, tak je třeba asi podpořit i umělce, začaly se tam objevovat nějaké infantilní kresby :-)
  https://screenshot.cz/WU75Z/

  Thumb up 6 Thumb down 1
 51. Fanda :

  Crazym: Ještě to budeš muset pět let kontrolovat,pak už se tam začne stavět.Tak výdrž.

  Thumb up 9 Thumb down 4
 52. Crazym :

  Dnes jsem měl kulturní šok když jsem tam viděl deset lidí a všichni makali jak šroubky při pokládce travních koberců https://screenshot.cz/6JWGD/ :-)
  Bude to takový ten rozchodník něco jako je použito na Frýdlantských mostech mezi kolejemi. Asi taky chtějí snížit hlučnost, prašnost a zadržovat vodu v krajině na náměstí :-) https://screenshot.cz/9CVHT/
  A když jsem viděl mezi těmi infantilními malůvkami tři vykřičníky, musel jsem se smát a doufám, že někde potom zveřejní čí to byl nápad a kolik to stálo :-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 53. Fanda :

  Crazym : To je hlavně Tvoje zásluha.Vsichni už zjistili, že nad tou stavbou mají hlavního soukromého kontrolora (dozorce), který je celou dobu šmíruje,tak si nemohou dovolit lelkovat, protože je potom natře na msstavby.cz.

  Thumb up 10 Thumb down 7
 54. Pavel :

  K cemu jsou vsechny tyhle umelo-polo-kopce. Za me nesmyslny nevkus. Kdo chce na hory, jede na hory. V dalsi fazi vysadime na namesti prales? Plytvani penezi.

  Thumb up 8 Thumb down 4
 55. Crazym :

  Tak už jsem asi přišel na to co to bude, bude to kouzelný les s mechem a kapradím https://screenshot.cz/DAPI1/ . V tomhle případě bych ho nazval SERWOOD!!! Ne podle Robina Hooda co prachy rozdával ale spíš podle toho jak na nás když nejsou zrovna volby s.rou ale spíš podle toho kde budou zřejmě psi vykonávat svoji potřebu. Ceduli u vchodu do lesa vyrobím zdarma aby náhodou někoho nenapadlo ji udělat za 100 táců :-)
  Každopádně bylo to zábavné se na chvíli zastavit. Chlapi chvíli rokovali neboť kořenový bal dovezeného stromu by trochu větší než vrstva zeminy a mechu https://screenshot.cz/JAZIS/ . Gesto jednoho z nich bylo dost výmluvné :-) https://screenshot.cz/4X4VE/ ale kluci z Lesů Ostrava!!! si briskně poradili a za chvíli byly první dva stromy vyrostlé https://screenshot.cz/0AYOE/ Teprve pak jsem pochopil proč tam v rohu nevykáceli ty náletové dřeviny, budou součástí lesa :-) No a zatímco druhá skupina z Fajne Dilny makala na dřevěném chodníku, já už se pomalu začínál těšit na posezení v Servoodu a když se zadaří, možná i nějaké ty houbičky mi vyrostou za barákem. Pls, ať to jsou Lysohlávky…

  Thumb up 4 Thumb down 2
 56. Fanda :

  Crazym : Takový porost je u těch houbiček v oblibě,sice mají raději vyšší nadmořskou výšku,ale kdyby se tam ujaly,tak by to mohla být další atrakce Ostravy.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 57. Crazym :

  Dnes se to opět trochu pohnulo, objevily se lavičky a podle loga to má na svědomí autorizovaný zahradní architekt(ka), tak to třeba bude podle principů Feng Shui :-)
  https://screenshot.cz/6B3U5/
  https://screenshot.cz/0VXPR/

  Thumb up 2 Thumb down 0
 58. Crazym :

  A už je zřejmě hotovo a pochopili to jako jedni z prvních bezdomovci. V tom okamžiku jsme ten projekt pochopil, je to sociální práce obvodu, nízkoprahová šlofíkárna :DD https://screenshot.cz/IM371/

  Thumb up 1 Thumb down 4
 59. adamous :

  Crazym: Myslenka to je podle me dobra, stale je to lepsi, nez tam mit prazdny placek se sterkem. Jen zrovna ten sterk bych jeste nahradil travou …. Vyuziti urcitou skupinou osazenstva uz je bohuzel jina kapitola, alespon, ze nic nedemoluje.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 60. Crazym :

  Tak co myslíte, už to vypuklo? Celý pozemek je oplocený https://screenshot.cz/TD1CU/ Jestli ano, tak to tam ta skvělá určitě levná tráva dlouho nevydržela :-)
  Na plotě jsem objevil jen tohle https://screenshot.cz/2LV55/ Je tam zmínka o předmětu stavby „stavba Relax zóny Masarykovo náměstí Ostrava“

  Thumb up 3 Thumb down 0
 61. Crazym :

  Tak jo, myslí to vážně, dnes najela těžká technika :-) https://screenshot.cz/IKLFA/

  Thumb up 1 Thumb down 0
 62. Crazym :

  Škoda, že jsem to nevěděl dříve, mohl jsem se domluvit s kamarádem co tam má svatební salon a dát do okna časosběrnou krabičku, mohlo to být zajímavé jak mizí další kus mého dětství :-) https://screenshot.cz/P8IUK/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 63. Crazym :

  Je obdivuhodné kolik lidí tam vidím studovat cedulky na plotě a zjišťují, že Relax zóna na Masarykově náměstí jim nic neříká. Už dva jsem odkázal na MS stavby a mapu :-) Nad zjištěním, že vybrali staré chodníky aby o pár metrů vedle vyhrabali a budují nové tam lidi kolikrát kroutí hlavou. Myslím, že trocha propagace v podobě banneru na plotě s vizualizací by městu prospěla a nijak neuškodila. I blbý Lidl si na plotě rozvěšel líbivé obrázky aby se propagoval :-)
  https://screenshot.cz/9WDLF/
  https://screenshot.cz/IRZ8P/

  Thumb up 3 Thumb down 0
 64. Jméno :

  Crazym: Bohužel to je realita. Lidi se vůbec nezajímají, dokud se nezačne někde kopat. Zeptejte se těch lidí kolik jich slyšelo o rekonstrukci Náměstí republiky, o mrakodrapu na slze, o rekonstrukci Ostravice nebo Koncertní hale. Většina o tom vůbec neví, protože je to nezajímá.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 65. Crazym :

  Tak náměstí máme z lámající se čínského bůhví co a dočasná stavba Relax šaškárny má chodníky pro pěší z bloků nejen velkých ale i dvakrát hrubších. Takže buď vědí o té dočasnosti něco více než my, nebo se někdo zbláznil :D Ještě, že to je rozebíratelné a dá se to pak použít opětovně ale tuším, že až se to jednou rozebere, tak v našem systému to skončí u nějakého šíbra na zahradě :D
  https://screenshot.cz/DFJQS/
  https://screenshot.cz/2YY5W/
  Ostrava!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 66. Crazym :

  Dnešní momentka https://screenshot.cz/BIJPD/

  Thumb up 1 Thumb down 0
 67. rom :

  jsem zvědavý, snad tam dají i nějaký mobiliář a na místo, kde bude stát ukrajinské kolo udělají zpevněnou plochu!!!

  Thumb up 2 Thumb down 1
 68. Crazym :

  Takže původní travní koberce nevydržely ani dva roky/sezony a už jsou opět kompletně nové a přidala se i druhá půlka pozemku, tak co myslíte, vypukne ještě letos to relaxační kontejnerové něco nebo bude zase jen trávník na sezonu? :-)
  https://screenshot.cz/6AMSV/
  https://screenshot.cz/CCLL2/

  Thumb up 0 Thumb down 1
 69. Vítek :

  Crazym: třeba příští rok začne ta dlouhodobě slibovaná dostavba! Jinak jsem zvědavý jak se bude po těch chodnících chodit, třeba ženám na podpatcích.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 70. Crazym :

  Tak vypadá to, že úpravy a zatravnění je dokončeno, plot zmizel https://screenshot.cz/XUSYH/
  Ovšem po tom chodníku se mi moc dobře nešlo, buď musím cupitat malými krůčky jako gejša, nebo skákat ob jeden blok, protože mi ale krok furt nevycházel, co chvíli jsem mě tendenci se probořit, šlápnout na hranu nebo jsem měl nepříjemný pocit propadu chodidla a to jsem měl tenisky s celkem dobrou podrážkou. Tak nevím… https://screenshot.cz/7CD06/
  Jo a budeme uzavírat sázky kdy na to najedou s těžkou technikou a začnou budovat tu Relax zónu nebo jestli budeme relaxovat jen na té trávě po zbytek sezóny či kdy tam někdo něco prdne typu Ruské kolo aby nás zkulturnil :-)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 71. adamous :

  Crazym: to verejne osvetleni uprostred tam vypada cool

  Thumb up 3 Thumb down 0
 72. Petr :

  Tohle trvalo 2 měsíce? Doufám teda že se pletu

  Thumb up 0 Thumb down 0
 73. O. :

  Crazym: Asi jeste nedoslo k odstraneni vad a nedodelku :D https://www.mikaatelier.cz/wp-content/uploads/2017/03/sen.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0
 74. Crazym :

  V rohu parcely po bývalé Květinové síni se po zmizení už vzrostlých náletových dřevin objevilo nějaké technické zázemí bůh ví čeho :-) https://screenshot.cz/76MMF/

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.